Hlubočtí v napínavém závěru udolali Humpolec, hradecký Vajgar v nájezdech pokořil Radomyšl

08.01.2018

Dvěma zápasy se uzavřel program 17. kola Krajské ligy mužů. Hlubočtí Rytíři na kluzišti pod zámkem utnuli sérii nepříznivých výsledků a po boji udolali o gól humpoleckou Jiskru v čele s brankářem Janem Zourem nebo autorem hattricku Tomášem Dvořákem. Za domácí se třikrát trefil Josef Miler. Ještě vyrovnanější byl souboj mezi Vajgarem J. Hradec a Sokolem Radomyšl, který domácí rozhodli v nájezdech. Hattrick dal Michal Gurka. Volný los měl Český Krumlov.

HLUBOKÁ / J. HRADEC – Měření sil mezi týmy Hluboké a Humpolce bylo napínavé do posledního okamžiku. Přestřelka v závěrečné periodě vyzněla ve prospěch domácích. „Soupeř produkoval kvalitní hokej a potvrdil, že má dobrou sezonu. Těší nás, že jsme se mu herně vyrovnali a ustáli infarktový závěr. Poprvé v letošním ročníku se k nám přiklonilo štěstí,“ kvitoval trenér vítězů Miroslav Šulista. „Dvě třetiny jsme byli lepší, ale v prostřední části jsme si to sami zkomplikovali, když jsme neproměnili šance. Čtvrtý a pátý gól jsme dostali v oslabení. Dvě vteřiny před třetí sirénou nám sudí neuznal regulérní trefu při power play šest na čtyři,“ rekapituloval za hosty Jiří Zour.

V Jindřichově Hradci začali lépe hosté z Radomyšle, kteří získali vedení dvěma slepenými góly. Vajgar v 16. minutě ztratil jednu z největších opor Zdeňka Ondřeje, jenž putoval předčasně pod sprchy, přesto po dvou třetinách vedl o gól. Zápas nakonec dospěl do nájezdů, které vyhráli domácí 3:1. „Nebojácný a lépe bruslící soupeř v úvodu potrestal naše chyby. Potom jsme přidali na důrazu a otočili stav. V závěru jsme zase inkasovali po chybách a nevyužili přesilovku pět na tři, přesto jsme si vynutili prodloužení,“ komentoval hradecký manažer Jiří Skořepa. „Třetí třetina byla podle našich představ, ale dostali jsme smolný gól,“ doplnil vedoucí poraženého týmu Jaromír Šíp.

Krajská liga, dohrávky 17. kola:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – TJ Jiskra Humpolec 5:4 (0:0, 1:1, 4:3)
34. Hejda, 46. Oulík (M. Král, Štěpán), 48. Miler (Dušek), 52. Miler (P. Bělohlav, Heřmánek), 56. Miler (Heřmánek, Dušek) – 33. T. Dvořák (Bambula), 49. Mart. Jelínek (Loučka, T. Dvořák), 51. T. Dvořák, 54. T. Dvořák (Hendrych, Bambula).
Rozhodčí: Horáček – Knor, T. Müller.
Vyloučení: 7:4.
Využití: 2:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 120.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Dušek, Žlůva, M. Král, Roman Rákosník ml., Jan Formánek – Matěj Dvořák, Miler, Heřmánek, Oulík, Štěpán, J. Šimek, Hejda, Moudrý, M. Černý. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
J. Humpolec: Jan Zour – Loučka, Zadina, Dolejš, J. Šerák – Hendrych, Mart. Jelínek, T. Dvořák, Kavka, Bambula, Hubata, Š. Prokop, Vitera, Brázda (21. – 40. Baxa). Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Hráno 7. ledna.

HC Vajgar J. Hradec – TJ Sokol Radomyšl 5:4 sn (0:2, 3:0, 1:2 – 0:0)
31. R. Procházka (Lazorišák), 32. Gurka (Chmel), 35. Gurka (Havelka, Navrátil), 56. Gurka (Chmel), rozh. nájezd R. Procházka – 6. Burkoň (J. Řehoř), 6. Fr. Bárta (P. Březina), 45. K. Strnad, 46. Jungbauer (J. Řehoř, Burkoň).
Rozhodčí: D. Urban – Deim, Maxa.
Vyloučení: 3:6, navíc Ondřej (Vajgar) 10 minut + do konce, J. Řehoř (Radomyšl) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 260.
HC Vajgar: Kubeš – Janeček, Ištvánik, Chmel, Kubín, Tržil, R. Procházka – Kalvas, Navrátil, Jasanský, M. Přibyl, M. Stach, Gurka, Ondřej, Lazorišák, M. Jindra, Havelka. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
S. Radomyšl: Kafka – Pěnička, Burkoň, P. Procházka, Kozák, Vejda, R. Volf ml. – Slavík, Jungbauer, J. Řehoř, Kica, Hovora, Šimoník, Fr. Bárta, P. Březina, K. Strnad. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.

10. 12. 2018 Regionální liga juniorů, nadstavbová část: Žďár nad Sázavou - HC Tábor 6:5 sn. Za hosty skórovali Komma 2x, Přívozník, Berka a Duda. IHC Písek - Vajgar J. Hradec 6:2. Góly a nahrávky: 4. Kurfürst (Houdek, Petřík), 5. Smetana (Fríd), 5. A. Novák (M. Novotný), 18. M. Novotný (V. Šuhaj), 20. A. Novák (V. Šuhaj), 60. V. Šuhaj - 2. Dýcková (V. Tržil), 55. Dúška (Budín).
09. 12. 2018 Šestadvacetiletý obránce Zdeněk Čáp ukončil působení v prvoligovém Motoru a také v Přerově, kde byl na hostování. Jeho smlouvu převzali Jestřábi Prostějov, kde nastupuje další exbudějovický zadák Dušan Žovinec.
09. 12. 2018 Soustředění hráčů ročníku narození 2007 ve výběru Jihočeského kraje, které se uskuteční ve Vimperku 11. prosince, se zúčastní nominovaní brankáři Štangl (Lvi Č. B.), Kutlák (Č. Krumlov), Humhal (Střelci J. Hradec), Spálenka (Tábor), obránci Dušák, Konzal, Matějka (Motor), Céza (Milevsko), Borovka, Čurda (Lvi Č. B.), Bačo (Tábor), Blažek, Jaroš, Vomastek (Střelci J. Hradec), Máca (Soběslav), Marek (Písek), útočníci Živnůstka (Strakonice), Vazač (Motor), Král (Č. Krumlov), Hlavín, Blažek (Milevsko), Štěpka (Lvi Č. B.), Krivoňák, Kašík (Písek), Krejsa (Vimperk), Klatovský, Podzimek, Kostka (Tábor), Beran, Krhánek (Střelci J. Hradec), Vlna, Pánek (Soběslav), Hanzák, Pytlík (Telč).