Hlubočtí v napínavém závěru udolali Humpolec, hradecký Vajgar v nájezdech pokořil Radomyšl

08.01.2018

Dvěma zápasy se uzavřel program 17. kola Krajské ligy mužů. Hlubočtí Rytíři na kluzišti pod zámkem utnuli sérii nepříznivých výsledků a po boji udolali o gól humpoleckou Jiskru v čele s brankářem Janem Zourem nebo autorem hattricku Tomášem Dvořákem. Za domácí se třikrát trefil Josef Miler. Ještě vyrovnanější byl souboj mezi Vajgarem J. Hradec a Sokolem Radomyšl, který domácí rozhodli v nájezdech. Hattrick dal Michal Gurka. Volný los měl Český Krumlov.


HLUBOKÁ / J. HRADEC – Měření sil mezi týmy Hluboké a Humpolce bylo napínavé do posledního okamžiku. Přestřelka v závěrečné periodě vyzněla ve prospěch domácích. „Soupeř produkoval kvalitní hokej a potvrdil, že má dobrou sezonu. Těší nás, že jsme se mu herně vyrovnali a ustáli infarktový závěr. Poprvé v letošním ročníku se k nám přiklonilo štěstí,“ kvitoval trenér vítězů Miroslav Šulista. „Dvě třetiny jsme byli lepší, ale v prostřední části jsme si to sami zkomplikovali, když jsme neproměnili šance. Čtvrtý a pátý gól jsme dostali v oslabení. Dvě vteřiny před třetí sirénou nám sudí neuznal regulérní trefu při power play šest na čtyři,“ rekapituloval za hosty Jiří Zour.

V Jindřichově Hradci začali lépe hosté z Radomyšle, kteří získali vedení dvěma slepenými góly. Vajgar v 16. minutě ztratil jednu z největších opor Zdeňka Ondřeje, jenž putoval předčasně pod sprchy, přesto po dvou třetinách vedl o gól. Zápas nakonec dospěl do nájezdů, které vyhráli domácí 3:1. „Nebojácný a lépe bruslící soupeř v úvodu potrestal naše chyby. Potom jsme přidali na důrazu a otočili stav. V závěru jsme zase inkasovali po chybách a nevyužili přesilovku pět na tři, přesto jsme si vynutili prodloužení,“ komentoval hradecký manažer Jiří Skořepa. „Třetí třetina byla podle našich představ, ale dostali jsme smolný gól,“ doplnil vedoucí poraženého týmu Jaromír Šíp.

Krajská liga, dohrávky 17. kola:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – TJ Jiskra Humpolec 5:4 (0:0, 1:1, 4:3)
Góly a nahrávky:
34. Hejda, 46. Oulík (M. Král, Štěpán), 48. Miler (Dušek), 52. Miler (P. Bělohlav, Heřmánek), 56. Miler (Heřmánek, Dušek) – 33. T. Dvořák (Bambula), 49. Mart. Jelínek (Loučka, T. Dvořák), 51. T. Dvořák, 54. T. Dvořák (Hendrych, Bambula).
Rozhodčí: Horáček – Knor, T. Müller.
Vyloučení: 7:4.
Využití: 2:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 120.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Dušek, Žlůva, M. Král, Roman Rákosník ml., Jan Formánek – Matěj Dvořák, Miler, Heřmánek, Oulík, Štěpán, J. Šimek, Hejda, Moudrý, M. Černý. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
J. Humpolec: Jan Zour – Loučka, Zadina, Dolejš, J. Šerák – Hendrych, Mart. Jelínek, T. Dvořák, Kavka, Bambula, Hubata, Š. Prokop, Vitera, Brázda (21. – 40. Baxa). Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Hráno 7. ledna.

HC Vajgar J. Hradec – TJ Sokol Radomyšl 5:4 sn (0:2, 3:0, 1:2 – 0:0)
Góly a nahrávky:
31. R. Procházka (Lazorišák), 32. Gurka (Chmel), 35. Gurka (Havelka, Navrátil), 56. Gurka (Chmel), rozh. nájezd R. Procházka – 6. Burkoň (J. Řehoř), 6. Fr. Bárta (P. Březina), 45. K. Strnad, 46. Jungbauer (J. Řehoř, Burkoň).
Rozhodčí: D. Urban – Deim, Maxa.
Vyloučení: 3:6, navíc Ondřej (Vajgar) 10 minut + do konce, J. Řehoř (Radomyšl) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 260.
HC Vajgar: Kubeš – Janeček, Ištvánik, Chmel, Kubín, Tržil, R. Procházka – Kalvas, Navrátil, Jasanský, M. Přibyl, M. Stach, Gurka, Ondřej, Lazorišák, M. Jindra, Havelka. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
S. Radomyšl: Kafka – Pěnička, Burkoň, P. Procházka, Kozák, Vejda, R. Volf ml. – Slavík, Jungbauer, J. Řehoř, Kica, Hovora, Šimoník, Fr. Bárta, P. Březina, K. Strnad. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
Hráno 7. ledna.

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web