Hlubočtí Rytíři ukrojili polovinu z přípravy na suchu. Obhajoba stříbra si vyžádá litry potu

01.06.2017

Tradiční účastník jihočeské Krajské ligy, celek TJ Hluboká nad Vltavou Knights (Rytíři), se v domácích podmínkách poctivě připravuje na příští ročník, ve kterém bude obhajovat finálovou účast v play off a zisk stříbrných medailí. Pod vedením stávající trenérské dvojice Miroslav Šulista – Jiří Irra se tento nesnadný úkol pokusí naplnit prakticky nezměněný kádr, z něhož zatím nikdo neodešel. Na přivedení posil si Hlubočtí zatím nechávají čas.


HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – V nezakryté Kuki aréně pod novogotickým zámkem propukla v závěru minulé sezony euforie, když domácí hokejisté po sedmiletém půstu pronikli do play off. Ke všeobecnému překvapení se přes favorizované soupeře ze Strakonic a Milevska natlačili až do finále. Mezitím jim uplaval led a první finálový zápas proti Českému Krumlovu museli hrát v českobudějovické Budvar aréně.

Přes porážku 0:2 na zápasy a prvotní smutek si nakonec vychutnali zasloužený úspěch. Oficiální oslavu si dopřáli v nově otevřeném Pivovaru Hluboká, kde hráči s realizačním týmem a rodinnými příslušníky otestovali jedenáctistupňový světlý ležák Melichar, dvanáctistupňový polotmavý ležák Kašpar a třináctistupňový tmavý speciál Baltazar. Od 2. května ale již nastala poctivá letní dřina, bez níž se neobejde žádný z účastníků nejvyšší krajské soutěže.

Rytíři se scházejí na umělém trávníku ve fotbalovém areálu dvakrát týdně v rytmu úterý – pátek vždy od půl sedmé do osmi hodin večer. „Zapojuje se v průměru patnáct hráčů. Jednotlivá cvičení zaměřujeme na rychlost, dynamiku, obratnost. Pouze jeden trénink jsme si výjimečně dali fotbálek proti místní partě, která sem rovněž chodí trénovat. Z loňského kádru nás zatím nikdo neopustil. Případné posily budeme teprve řešit,“ sděluje kouč Miroslav Šulista. Suchá příprava skončí 30. června. Na led vyjede mužstvo v nedaleké metropoli pravděpodobně poslední týden v srpnu.  

Ladislav LhotaKrátké zprávy
22. 05. 2018 Vedení HC Tábor odtajnilo jméno přicházejícho brankáře, který v druholigovém týmu naskočí místo dosavadních opor Tomáše Klestila a Davida Nováka. Novým mužem v táborském brankovišti se stane jednadvacetiletý Milan Dudáček, jenž hokejově vyrůstal v budějovickém Motoru a jako mladší dorostenec krátce vyzkoušel dres Tábora. Pomohl extraligové juniorce třineckých Ocelářů vybojovat mistrovský titul v sezoně 2015 - 16. Následující ročník odchytal za Moravské Budějovice ve 2. lize, loni hájil barvy David Servisu.
21. 05. 2018 S účinností od sezony 2018 - 19 dojde k úpravě vyznačení brankoviště (podle vzoru NHL) ve verzi hokejových pravidel 2014 - 2022, kterou v aktuálním znění obdžel Český svaz ledního hokeje od IIHF. Technické nákresy a podrobný textový výklad (zatím v angličtině, chystá se český překlad) lze vyhledat na homepage jchokej.cz v sekci úředních zpráv JčKVV ČSLH.
20. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu v rámci letní přípravy na suchu odehraje přípravný fotbalový duel na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic, lídra oblastní I. B třídy. Výkop se plánuje na středu 23. května od 18 hodin.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web