Hlubočtí Rytíři ukrojili polovinu z přípravy na suchu. Obhajoba stříbra si vyžádá litry potu

01.06.2017

Tradiční účastník jihočeské Krajské ligy, celek TJ Hluboká nad Vltavou Knights (Rytíři), se v domácích podmínkách poctivě připravuje na příští ročník, ve kterém bude obhajovat finálovou účast v play off a zisk stříbrných medailí. Pod vedením stávající trenérské dvojice Miroslav Šulista – Jiří Irra se tento nesnadný úkol pokusí naplnit prakticky nezměněný kádr, z něhož zatím nikdo neodešel. Na přivedení posil si Hlubočtí zatím nechávají čas.


HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – V nezakryté Kuki aréně pod novogotickým zámkem propukla v závěru minulé sezony euforie, když domácí hokejisté po sedmiletém půstu pronikli do play off. Ke všeobecnému překvapení se přes favorizované soupeře ze Strakonic a Milevska natlačili až do finále. Mezitím jim uplaval led a první finálový zápas proti Českému Krumlovu museli hrát v českobudějovické Budvar aréně.

Přes porážku 0:2 na zápasy a prvotní smutek si nakonec vychutnali zasloužený úspěch. Oficiální oslavu si dopřáli v nově otevřeném Pivovaru Hluboká, kde hráči s realizačním týmem a rodinnými příslušníky otestovali jedenáctistupňový světlý ležák Melichar, dvanáctistupňový polotmavý ležák Kašpar a třináctistupňový tmavý speciál Baltazar. Od 2. května ale již nastala poctivá letní dřina, bez níž se neobejde žádný z účastníků nejvyšší krajské soutěže.

Rytíři se scházejí na umělém trávníku ve fotbalovém areálu dvakrát týdně v rytmu úterý – pátek vždy od půl sedmé do osmi hodin večer. „Zapojuje se v průměru patnáct hráčů. Jednotlivá cvičení zaměřujeme na rychlost, dynamiku, obratnost. Pouze jeden trénink jsme si výjimečně dali fotbálek proti místní partě, která sem rovněž chodí trénovat. Z loňského kádru nás zatím nikdo neopustil. Případné posily budeme teprve řešit,“ sděluje kouč Miroslav Šulista. Suchá příprava skončí 30. června. Na led vyjede mužstvo v nedaleké metropoli pravděpodobně poslední týden v srpnu.  

Ladislav LhotaKrátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web