HC Vajgar představuje logo a předseda Jiří Zikmund naznačuje vize nového klubu

19.07.2017

Fanoušci na českém jihu se zvýšenou pozorností vyhlížejí příští osudy dospělého hokeje v Jindřichově Hradci, který dlouhá léta úspěšně reprezentoval v ligových soutěžích nejen okresní město nad řekou Nežárkou a rybníkem Vajgar, ale celý kraj. Akciová společnost KLH Vajgar před sezonou 2017 – 18 zastavila sportovní činnost. Nahradil ji zapsaný spolek HC Vajgar, který začal pracovat s mládeží a přihlásil A-mužstvo do Krajské ligy.


JINDŘICHůV HRADEC – Hustou mlhu zahalující hradecký hokej od závěru uplynulé sezony poprvé alespoň zčásti rozptýlil předseda nového zapsaného spolku Jiří Zikmund, jenž ve druhé polovině června objasnil základní fakta pro jchokej.cz. Stejný muž nyní odpovídá na otázky Ondřeje Pumpra na stránkách serveru hradeczije.cz. Aktuální rozhovor přetiskujeme s odsouhlasenou redakční úpravou a přidáváme klubové logo, poprvé zveřejněné jako grafické doplnění interview s předsedou HC Vajgar.   

Můžete trochu osvětlit současný stav hokeje v Jindřichově Hradci, který je poněkud nepřehledný?
Jindřichohradecký hokej v minulých létech prošel turbulentním obdobím. Vznikly nové subjekty a začala se tříštit péče o nejmenší hokejisty. Vytvořily se dva tábory, které spolu víceméně nekomunikovaly. Ani dospělý hokej na tom nebyl zrovna nejlépe, což dokládají výsledky. Proto jsme založili klub HC Vajgar a dohodli se s KLH Vajgar na převzetí všech sportovních aktivit pod naší značkou. Chtěli jsme stabilizovat situaci. Nyní se musíme soustředit na práci.

Co si má hradecký fanoušek představit pod pojmem stabilizovaná situace?
Rozhodli jsme se nastoupit podobnou cestu, jakou se hokej v Jindřichově Hradci ubíral v minulosti. To znamená od výchovy mládeže postupně budovat týmy z vlastních odchovanců. Samozřejmě chceme stabilizovat klub také finančně a rozvíjet HC Vajgar po technicko-sportovní stránce, používat nové tréninkové metody. Víc zatím nemohu prozradit.

Převzali jste od KLH Vajgar hráčskou základnu?
Ano. Přihlásili jsme soutěže v kategoriích minihokej, mladší žáci a mladší dorost. Ostatní kategorie budeme řešit postupně. Chceme organizovat nábory a školu bruslení ve spolupráci se spolkem Děti do bruslí, který zastupuje Zdeněk Ondřej. Spolek si během necelých dvou let existence vytvořil silné renomé, má k dispozici řadu výborných trenérů a učitelů bruslení. Trenéři by se měli věnovat metodám potřebným k rozvoji bruslařských a hokejových dovedností u všech věkových kategorií.

Jak to bude s dospělým hokejem?
Od nastávající sezony bude HC Vajgar v seniorské kategorii hrát Krajskou ligu. Budeme postupně vytvářet nový tým. Základ postavíme převážně z odchovanců KLH Vajgar, kteří z různých důvodů nastupovali za HC Slavoj Žirovnice.  

Nepomýšlíte na druhou ligu, která patřila k Jindřichovu Hradci?
Naší snahou je skládat seniorský tým z odchovanců, nikoliv z hráčů posbíraných v různých koutech republiky, kteří nemají vztah ke klubu. Tak si představuji stabilizaci. Musíme začít odspodu, ale postupem času chceme vrátit hradecký hokej mezi silné a konkurenceschopné kluby.

Máte představu, kde bude HC Vajgar za tři až pět let?
Rádi bychom přinesli kvalitu do sportovní výchovy dětí a umožnili jim trénovat pod dohledem odborníků za pomoci nejnovějších tréninkových metod a pomůcek. V dospělém hokeji chceme postupnými kroky budovat nový tým. Co bude potom, to je zatím ve hvězdách, ale rádi bychom samozřejmě hradecký hokej viděli brzy výše, než v Krajské lize. 

Ondřej Pumpr


Krátké zprávy
20. 01. 2018 Extraliga juniorů, 34. kolo: Dukla Jihlava - Motor Č. Budějovice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Góly nahrávky poražených: 10. Káník (Dančišin), 47. Rolínek (Dosek, V. Doktor). Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - Sparta Praha 3:2 (0:0, 1:0, 2:2). Góly a nahrávky vítězného celku: 39. Beránek (Kubíček), 50. V. Krcho (Egert, Hubata), 53. Silný (V. Krcho, Řezáč). Extraliga mladšího dorostu, 2. část, skupina A, 9. kolo: Bílí Tygřii Liberec - Motor Č. Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Čestný úspěch Jihočechů zaznamenal osmnáct vteřin před třetí sirénou Václav Svach, asistoval Jahor Hracholski.
20. 01. 2018 Pětadvacetiletý obránce Zdeněk Čáp se stal další posilou budějovického Motoru na cestě za postupem do extraligy. Rodák z Kolína a odchovanec Pardubic přišel ke břehu Vltavy na hostování do konce sezony z Hradce Králové, kam má zpětně vyřízené střídavé starty. V letošní sezoně nastupoval za extraligové týmy Hradce a Olomouce. Hrál také WSM 1. ligu za Přerov.
19. 01. 2018 Extraliga juniorů, 33. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1). Góly a nahrávky vítězného celku: 3. Beránek (Dančišin, Toman), 40. Dančišin (Šulek, Kachyňa), 40. J. Doktor (Jan Bárta), 61. Šulek. Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 15. kolo: Motor Č. Budějovice - Bílí Tygři Liberec 3:2 sn (1:1, 0:0, 1:0 - 0:0). Góly a nahrávky domácích: 2. Řezáč (Hrubec, A. Čížek), 58. P. Novák (J. Čížek, Vávra), rozh. nájezd J. Čížek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web