Frýdek-Místek v Budvar aréně od začátku vedl a zasloužil si prvoligové vítězství

26.11.2018

Mizerné období Motoru se protáhlo o druhou porážku v řadě na domácím kluzišti. Po Horácké Slavii Třebíč si plný počet bodů z Budvar arény odvezli hokejisté Frýdku-Místku, kteří od 4. minuty vedli. Jihočeši srovnali na 1:1, ale potom znovu jen dotahovali. Marně. Hosté si zasloužili vítězství za bojovnost a enormní nasazení. Celek od Černé věže se udržel na druhé příčce, ale třetí Prostějov už má stejný počet bodů, čtvrté Kadno o jeden méně, pátý Vsetín o dva.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí s přeskupenými útoky, v nichž chyběli kanadští marodi Cody Bradley a David Gilbert, zato poprvé hrál Václav Karabáček získaný na hostování z extraligy, se v polovině 4. minuty poprvé sklonili před soupeřem, který vystihl jejich rozehrávku na útočné modré čáře a zásluhou bekhendové střely Štěpána Novotného přes klečícího Jana Strmeně získal vedení. Jihočeši využili v 11. minutě první přesilovku, když novic Václav Karabáček v brankovišti sklepl kotouč za záda Lukáše Danečka. Jenže v úvodu druhé části Vít Christov z levého kruhu prostřelil podruhé klečícího gólmana Budějovic a ve 26. minutě přidal z přesilovky třetí gól Štěpán Novotný.

O minutu později snížil Lukáš Endál po velké skrumáži a domácí se vypjali k obrovskému tlaku, který však zůstal bez efektu. Zato ve 35. minutě si Pavel Pýcha málem dal čistého vlastence. Na čtvrtý gól hostí, jehož autorem byl ve 49. minutě v oslabení kapitán Rostislav Martynek, odpověděl z pokračující přesilovky krásným gólem Jiří Šimánek. Tím se uzavřelo skóre. Mitch Fillman ještě od modré trefil tyčku, Rostislav Martynek při power play Jihočechů naopak netrefil prázdnou klec. „Máme strašné začátky třetin. A nehrajeme dobře už dva tři týdny,“ přiznal zklamaně trenér Václav Prospal.

Chance 1. liga, 28. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Frýdek-Místek 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
11. Karabáček (Endál, P. Pýcha ml.), 27. Endál (M. Novák, Pavlin), 51. Šimánek (Endál, Fillman) – 4. Š. Novotný (Kofroň), 21. Christov (Hladonik, Rudovský), 25. Š. Novotný (Martynek, Klimša), 49. Martynek (Kofroň).
Rozhodčí: J. Doležal, T. Micka – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 38:18.
Diváků: 4 704.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – Babka, J. Doktor, M. Čermák, Endál, Dančišin, M. Novák, Zd. Doležal, P. Přikryl, M. Heřman, Karabáček, Šimánek, M. Beránek, P. Novák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 26. listopadu.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.