Finále play off Krajské ligy si zahraje David Servis s Milevskem. Č. Krumlov a Veselí skončily

25.02.2016

Třetími zápasy se uzavřely semifinálové série. David Servis na svém ledě podruhé nasázel tucet gólů krumlovskému Slavoji, jehož hráči zpočátku stačili nasazenému tempu, ale po třetím obdrženém gólu začali odpadávat. "Medvědi“ doplatili na úzký kádr. Na veselském ledě po první třetině vedla domácí Lokomotiva, jenže milevský celek v prostředním dějství pětkrát skóroval a obrátil zápas naruby. První finále se chystá do Hokejového centra Pouzar na neděli 28. února.

VESELÍ N. LUŽ. / Č. BUDĚJOVICE (Aktualizováno) – Pro mužstvo Lokomotivy začal souboj s Milevskem přesně tak, jak si domácí představovali. Jenže vedení ze 4. minuty udrželi pouze do úvodu druhého dějství, kdy třikrát inkasovali během tří minut. Nastal zlom, z něhož se nevzpamatovali. Stav 1:5 a tři góly inkasované v oslabení, to byla příliš silná káva pro tým, který podesáté za sebou vybojoval semifinálovou účast a dvakrát získal krajský titul (2007, 2013). „Druhá třetina se nám nepovedla. Byli jsme nedůrazní,“ věděl kouč Petr Kovaříček.

Domácím se přestalo dařit, čehož důkazem byla i dvě neproměněná trestná střílení. Ve 32. minutě neuspěl Josef Mikeska, ve 43. minutě Martin Klimeš. Góly v závěru se povedly i díky tomu, že milevský soupeř zvolnil pod dojmem náskoku. „Kluci včetně gólmana podali perfektní výkon. Udrželi nervy na uzdě a odbojovali zápas,“ rozplýval se trenér vítězů Luboš Krupka. Ocenil také přínos veterána Milana Bláhy, jenž zaskočil za zraněného Tomáše Hájka (rameno). V sestavě chyběl i obránce Daniel Bartůněk (kotník).

David Nedorost měl střelecký den

Duel mezi David Servisem a Českým Krumlovem se rozběhl v ostrém tempu, které bylo na krajské poměry udivující. Šance se střídaly na obou stranách. Skóre otevřel po bleskovém úniku Jan Trummer, jehož způsob zakončení by dozajista slavil úspěch i ve vyšších soutěžích. Následně Jiří Hanzal propasíroval kotouč pod zkušeným Radkem Lukešem a když zvýšil na 3:0 Roman Šulčík, začalo být jasné, jak dopadne hokejový večer v Pouzarově aréně. Hostům už nepomohlo střídání brankářů, ani nasazení devátého forvarda Mario Pichlera.

Velký mač odehrál budějovický David Nedorost, jenž dal čtyři góly a mezi 26. až 32. minutou zaznamenal čistý hattrick. Postupně se zapojili také hráči připravení v záloze. Nevytáhl se pouze Lukáš Sumeraurer – po faulu při prvním pobytu na ledě musel pod sprchy. „Celý tým zahrál spolehlivě. Od třetího gólu nám to šlo v podstatě samo,“ usmíval se Jiří Fedur, který dovedl mužstvo popáté za sebou do finále. „Doplatili jsme na úzký kádr. Přesto děkujeme hráčům za výkon,“ dodal krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Krajská liga, semifinále play off, 3. zápasy:

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Milevsko 3:8 (1:0, 0:5, 2:3)
4. L. Míchal (Chlaň, M. Čáp), 57. M. Čáp (Mikeska), 60. Klimeš (Arnold, Benda) – 21. Suchan (Müller), 23. A. Nevolný, 24. Mil. Bláha (Mikš), 28. Hamerle (Mil. Bláha, Štych), 39. Čunát (Hamerle, Mikš), 41. Suchan, 47. Suchan (J. Havran), 49. Pouch (A. Nevolný).
Rozhodčí: Urban, F. Svoboda – Brůha, Diviš.
Vyloučení: 10:10, navíc Kypta (Veselí) a Matějka (Milevsko) oba 10 minut.
Využití: 1:3.
Diváků: 580.
Loko Veselí: F. Dvořák – Malecha, Chlaň, Kypta, L. Míchal, Kyml, Koláček – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Vlach, Benda, Bůžek, Klimeš, Arnold, Zd. Sekera.
HC Milevsko: Žilinčík – Štych, Čunát, J. Havran, Mikš, Jíška, Votruba – Suchan (35. – 40. Król), Müller, Fořt, Mil. Bláha (54. Flegl), Hamerle, T. Novotný, A. Nevolný, Pouch (54. Sláma), Radosta. Trenéři Luboš Krupka a Bedřich Rybák.
Hráno 24. února.
Konečný stav série:
1:2.

HC David Servis – HC Slavoj Č. Krumlov 12:3 (2:0, 6:1, 4:2)
3. Trummer (Zich), 14. J. Hanzal (Chaloupka), 26. R. Šulčík (Zich), 26. D. Nedorost (Trummer), 30. D. Nedorost (Šperger), 32. D. Nedorost (Chaloupka), 33. J. Hanzal (Korbela, Zich), 35. D. Nedorost (Šperger), 51. Trummer (D. Nedorost, Šperger), 51. Fleischman (Zich, Jindra), 55. Zíka (Korbela), 59. R. Šulčík (Fleischman, R. Suchánek ml.) – 36. Kadlec, 42. Unger (Čížek), 57. Vondřich (Svěchota).
Rozhodčí: D. Čáp, Hamr – Schlixbier, Streďák.
Vyloučení: 7:5, navíc Sumerauer 5 minut + do konce.
Využití: 0:0.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 550.
HC David Servis:Vojta – Vomela, Chaloupka, Cikán, Macháček, Jindra, Zich, od 41. navíc Zíka – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., R. Šulčík, Dalibor Mikeš (41. Fleischman), J. Hanzal, Korbela, D. Nedorost, Šperger, Trummer, od 41. navíc Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Č. Krumlov: R. Lukeš (30. Pícha) – Čížek, Malovec, Machálek, M. Mrázek, M. Šimek – J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, M. Lukeš, Unger, Klíma, Svěchota, J. Fučík, od 30. navíc Pichler. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
2:1.

30. 07. 2016 Redakce Jchokej.cz děkuje všem, kteří v uplynulých měsících podpořili chystané vydání ročenky Jihočeský hokej 2016. Zájem ze strany fanoušků, hokejistů a klubů byl však překvapivě malý, vůbec nekorespondoval s čísly vyjadřujícími návštěvnost našeho webu. S politováním musíme konstatovat, že ročenka nevyjde.
29. 07. 2016 Nováčkem extraligy mladšího dorostu pro sezonu 2016 - 17 je tým HC Tábor. Pod vedením trenérské dvojice René Skalický - Miloslav Čech se představí ve skupině Střed, v níž se dosud žádný nováček neudržel a vždy po roce ho postihl sestup. Táborští rovněž sestavili B-tým, který bude působit v Soběslavi, a přihlásili ho do Ligy dorostu. Extraligu staršího dorostu okusí čerstvě IHC Písek. Čeká ho rovněž působení ve skupině Střed společně s budějovickým Motorem. Ten se přestěhoval ze skupiny Západ, vyměnil si pozici s pražskými Letňany.
28. 07. 2016 Od pondělí 1. srpna půjdou na led hokejisté v Jindřichově Hradci. Druholigové áčko Vajgaru čeká trénink každý všední den ve večerních hodinách, třikrát týdně se pod střechou Zimního stadionu Jana Marka budou připravovat domácí junioři a mladší dorostenci.