Favorité 1. ligy dostali na frak. Motor, Karlovy Vary a Kladno zkolabovaly na kluzištích soupeřů

30.01.2018

Nestává se běžně, že první tři týmy z čela tabulky svorně prohrají v jediném kole. Došlo k tomu ve 44. kole WSM 1. ligy, kdy všichni tři favorité padly svorně na kluzištích soupeřů. Motor v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem dokonce utrpěly debakly, navíc hráči Kladna a také K. Varů (v Benátkách) nevstřelili ani jeden gól. Jihočeši na Hané mohli opakovaně litovat skutečnosti, že se loni zbavili Tomáše Nouzy. Ten si v dresu Jestřábů připsal gól a dvě nahrávky a vede ligové bodování.


PROSTĚJOV – Barvy domácího celku hájili také dva další exbudějovičtí hráči – obránce Dušan Žovinec a útočník Radek Prokeš. První z nich se blýskl gólem na 3:0 krátce po polovině základní hrací doby. Motor se musel obejít bez kapitána Zdeňka Kutláka, kterého ve funkci zastoupil Martin Novák. Chyběl také slovinský reprezentant Žiga Pavlin. Do obrany se vrátil po nemoci Jiří Kučný, zahrál si rovněž mladík Ondřej Kachyňa. V útoku se objevili po krátké pauze Petr Vampola a Filip Vlček, nenastoupil Luboš Rob ml.

Na konci vyrovnané první třetiny otevřel skóre Matouš Venkrbec po pěkné přihrávce Davida Dvořáčka. Prostřední část zahájil druhým gólem Jan Starý, ale pravá pohroma nastala mezi 32. a 36. minutou, kdy Jihočeši inkasovali třikrát, z toho dvakrát v oslabení. Do spršky se vklínila korigující trefa Mitche Fillmana. Když se pět vteřin před druhou sirénou domácí Jan Rudovský trefil popáté za záda Petra Kváči, byl to signál k rozcvičce pro Davida Gábu. Ten odchytal třetí třetinu, ale nezabránil dalším dvěma gólům. Na konečných 7:2 v přesilovce snížil Lukáš Květoň.

WSM 1. liga, 44. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor Č. Budějovice 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
Góly a nahrávky:
19. Venkrbec (Dvořáček), 22. Starý (M. Drtina), 32. Žovinec (Venkrbec), 36. Nouza (M. Drtina, Divíšek), 40. Rudovský (Nouza, Starý), 51. Divíšek (Nouza, Starý), 53. Švarc (Dvořáček, Ščotka) – 33. Fillman (Galamboš, Martin Novák), 56. L. Květoň (Galamboš).
Rozhodčí: Dědek, Koziol – Bryška, Jiří Novák.
Vyloučení: 5:8.
Využití: 3:1.
Střely na branku: 31:31.
Diváků: 1 723.
ČEZ Motor: Kváča (41. D. Gába) – Kučný, Čáp, P. Pýcha ml., F. Novák, Fillman, R. Vráblík, Kachyňa – L. Květoň, Pajić, V. Nedorost, Nejezchleb, Vampola, J. Mikyska, M. Heřman, F. Vlček, Jonák, M. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 29. ledna.

(red)


Krátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web