Favorité 1. ligy dostali na frak. Motor, Karlovy Vary a Kladno zkolabovaly na kluzištích soupeřů

30.01.2018

Nestává se běžně, že první tři týmy z čela tabulky svorně prohrají v jediném kole. Došlo k tomu ve 44. kole WSM 1. ligy, kdy všichni tři favorité padly svorně na kluzištích soupeřů. Motor v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem dokonce utrpěly debakly, navíc hráči Kladna a také K. Varů (v Benátkách) nevstřelili ani jeden gól. Jihočeši na Hané mohli opakovaně litovat skutečnosti, že se loni zbavili Tomáše Nouzy. Ten si v dresu Jestřábů připsal gól a dvě nahrávky a vede ligové bodování.


PROSTĚJOV – Barvy domácího celku hájili také dva další exbudějovičtí hráči – obránce Dušan Žovinec a útočník Radek Prokeš. První z nich se blýskl gólem na 3:0 krátce po polovině základní hrací doby. Motor se musel obejít bez kapitána Zdeňka Kutláka, kterého ve funkci zastoupil Martin Novák. Chyběl také slovinský reprezentant Žiga Pavlin. Do obrany se vrátil po nemoci Jiří Kučný, zahrál si rovněž mladík Ondřej Kachyňa. V útoku se objevili po krátké pauze Petr Vampola a Filip Vlček, nenastoupil Luboš Rob ml.

Na konci vyrovnané první třetiny otevřel skóre Matouš Venkrbec po pěkné přihrávce Davida Dvořáčka. Prostřední část zahájil druhým gólem Jan Starý, ale pravá pohroma nastala mezi 32. a 36. minutou, kdy Jihočeši inkasovali třikrát, z toho dvakrát v oslabení. Do spršky se vklínila korigující trefa Mitche Fillmana. Když se pět vteřin před druhou sirénou domácí Jan Rudovský trefil popáté za záda Petra Kváči, byl to signál k rozcvičce pro Davida Gábu. Ten odchytal třetí třetinu, ale nezabránil dalším dvěma gólům. Na konečných 7:2 v přesilovce snížil Lukáš Květoň.

WSM 1. liga, 44. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor Č. Budějovice 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
Góly a nahrávky:
19. Venkrbec (Dvořáček), 22. Starý (M. Drtina), 32. Žovinec (Venkrbec), 36. Nouza (M. Drtina, Divíšek), 40. Rudovský (Nouza, Starý), 51. Divíšek (Nouza, Starý), 53. Švarc (Dvořáček, Ščotka) – 33. Fillman (Galamboš, Martin Novák), 56. L. Květoň (Galamboš).
Rozhodčí: Dědek, Koziol – Bryška, Jiří Novák.
Vyloučení: 5:8.
Využití: 3:1.
Střely na branku: 31:31.
Diváků: 1 723.
ČEZ Motor: Kváča (41. D. Gába) – Kučný, Čáp, P. Pýcha ml., F. Novák, Fillman, R. Vráblík, Kachyňa – L. Květoň, Pajić, V. Nedorost, Nejezchleb, Vampola, J. Mikyska, M. Heřman, F. Vlček, Jonák, M. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 29. ledna.

(red)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web