Favorit Chance ligy se na úvod v domácím prostředí hladce vypořádal s Benátkami

08.09.2018

Druhá nejvyšší domácí soutěž, která nese nový název Chance liga, odstartovala mistrovskou sezonu jako první ze třech celostátních a dvou profesionálních lig. Českobudějovický Motor coby jediný jihočeský zástupce hostil v úvodním kole mladé mužstvo Benátek nad Jizerou a díky střelecky vydařené prostřední části, v níž skóroval čtyřikrát, přehrál svého soupeře hladkým výsledkem 5:1. Hned se také usadil na čele čtrnáctičlenné tabulky.

Č. BUDĚJOVICE – Zápasu předcházel tradiční pochod fanoušků ulicemi jihočeské metropole a bezprostředně před prvním buly zazněla státní hymna v podání pěveckého sboru z Arpidy. Přestávkový program patřil křtinám knihy Českobudějovické zlato, stříbro, bronz, která vyšla k letošním devadesátinám klubu. Do brankoviště Motoru se postavil Jan Strmeň a záda mu kryl mladík Daniel Svoboda, neboť Petr Kváča odcestoval na kemp do zámoří. Domácí se třemi obrannými dvojicemi a čtyřmi útoky měli trvalou převahu, což dokumentoval i celkový poměr střel 46:16.

V úvodním dějství nastřelil Martin Novák tyčku, ale na góly si diváci počkali do druhé třetiny. Skóre otevřel Cody Bradley, jenž z prostoru mezi kruhy přesně napálil kotouč odražený od zadního mantinelu. Výborného brankáře Marka Schwarze překonali Budějovičtí do druhé pauzy ještě třikrát, zatímco hostující bek Tomáš Hanousek v přesilovce trefil jen tyčku. Středočeši snížili ve 44. minutě po zaváhání motorácké obrany, ale střelec večera Žiga Pavlin švihem od modré čáry pečetil na 5:1. „Kluci vstoupili do zápasu energicky, ale soupeře držel gólman. Na začátku třetí třetiny jsem zvažoval time out, kupili jsme velké množství chyb,“ uvedl kouč vítězů Václav Prospal.

Chance 1. liga, 1. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
21. Bradley (M. Čermák, Vydarený), 27. Pavlin (Gilbert), 30. Endál (Pavlin, Gilbert), 40. M. Novák (Endál, Plášil), 53. Pavlin (Zd. Doležal, Bradley) – 44. Braid (Burda).
Rozhodčí: Ondráček, Dědek – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 3:4.
Střely na branku: 46:16.
Diváků:
6 110.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Plášil, Vydarený, Pavlin, P. Pýcha ml. – Endál, Gilbert, M. Novák, Šimánek, Bradley, M. Čermák, Zd. Doležal, Přikryl, M. Beránek, Babka, J. Doktor, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 8. září.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.