Favorit Chance ligy se na úvod v domácím prostředí hladce vypořádal s Benátkami

08.09.2018

Druhá nejvyšší domácí soutěž, která nese nový název Chance liga, odstartovala mistrovskou sezonu jako první ze třech celostátních a dvou profesionálních lig. Českobudějovický Motor coby jediný jihočeský zástupce hostil v úvodním kole mladé mužstvo Benátek nad Jizerou a díky střelecky vydařené prostřední části, v níž skóroval čtyřikrát, přehrál svého soupeře hladkým výsledkem 5:1. Hned se také usadil na čele čtrnáctičlenné tabulky.


Č. BUDĚJOVICE – Zápasu předcházel tradiční pochod fanoušků ulicemi jihočeské metropole a bezprostředně před prvním buly zazněla státní hymna v podání pěveckého sboru z Arpidy. Přestávkový program patřil křtinám knihy Českobudějovické zlato, stříbro, bronz, která vyšla k letošním devadesátinám klubu. Do brankoviště Motoru se postavil Jan Strmeň a záda mu kryl mladík Daniel Svoboda, neboť Petr Kváča odcestoval na kemp do zámoří. Domácí se třemi obrannými dvojicemi a čtyřmi útoky měli trvalou převahu, což dokumentoval i celkový poměr střel 46:16.

V úvodním dějství nastřelil Martin Novák tyčku, ale na góly si diváci počkali do druhé třetiny. Skóre otevřel Cody Bradley, jenž z prostoru mezi kruhy přesně napálil kotouč odražený od zadního mantinelu. Výborného brankáře Marka Schwarze překonali Budějovičtí do druhé pauzy ještě třikrát, zatímco hostující bek Tomáš Hanousek v přesilovce trefil jen tyčku. Středočeši snížili ve 44. minutě po zaváhání motorácké obrany, ale střelec večera Žiga Pavlin švihem od modré čáry pečetil na 5:1. „Kluci vstoupili do zápasu energicky, ale soupeře držel gólman. Na začátku třetí třetiny jsem zvažoval time out, kupili jsme velké množství chyb,“ uvedl kouč vítězů Václav Prospal.

Chance 1. liga, 1. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Góly a nahrávky:
21. Bradley (M. Čermák, Vydarený), 27. Pavlin (Gilbert), 30. Endál (Pavlin, Gilbert), 40. M. Novák (Endál, Plášil), 53. Pavlin (Zd. Doležal, Bradley) – 44. Braid (Burda).
Rozhodčí: Ondráček, Dědek – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 46:16.
Diváků:
6 110.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Plášil, Vydarený, Pavlin, P. Pýcha ml. – Endál, Gilbert, M. Novák, Šimánek, Bradley, M. Čermák, Zd. Doležal, Přikryl, M. Beránek, Babka, J. Doktor, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 8. září.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
20. 07. 2019 Obranu chomutovských Pirátů před sezonou v Chance lize posílil Dušan Žovinec (naposledy Prostějov), jenž v minulosti prošel také dvě jihočeské štace v budějovickém Motoru a IHC Písek.
20. 07. 2019 Českobudějovický útočník Martin Beránek a českokrumlovský odchovanec Matěj Toman (nyní Prince George Cougars, WHL) figurují v nominaci repezentačního týmu devatenáctiletých pro přípravný kemp v Břeclavi a turnaj Summer Hockey Challenge v Popradu. Akce se uskuteční v době od 28. července do 3. srpna. Kustodem týmu je budějovický Jiří Šrámek.
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web