Famózním nástupem do zápasu si Motor zajistil hladký výsledek a divákům pěknou zábavu

16.09.2019

V úvodní části duelu s ústeckým Slovanem – hlavně to platilo do první komerční přestávky – rozpoutal budějovický tým nevídané útočné manévry. Zoufale bránící Severočeši nevěděli, kam dřív skočit, brankář si nedopřál chviličku oddechu. Skóre po dvaceti minutách mohlo být vyšší, ale i náskok 4:0 byl dobrým základem pro hladký výsledek. Diváci v Budvar aréně se bavili náramně, byť se nedočkali kýžené desítky. Motor si podržel čelní postavení v tabulce Chance 1. ligy.

Č. BUDĚJOVICE – V sestavě domácího celku tentokrát nezbylo místo pro beka Žigu Pavlina a překvapivě pro útočníky Zdeňka Doležala s Václavem Karabáčkem. Do brankoviště se poprvé v sezoně postavil Jan Strmeň, ale neměl moc práce. V první třetině skoro žádnou. Naopak jeho protějšek David Stahl se nestačil přemisťovat od tyčky k tyčce a mohl děkovat hravosti budějovických nájezdníků, kteří přetáhli pár akcí, že dostal jen čtyři góly. Nicméně od druhé části přepustil místo Petru Hamalčíkovi, jenž v úvodu sezony vypomáhal druholigovému Písku. Také on dostal pořádné školení. Vychutnal si ho především autor šestého gólu Jiří Šimánek.

Druhá a třetí perrioda už nebyly ze strany Jihočechů tak drtivé. Ve hře se objevovaly nepřesnosti, ale mezi 44. a 51. minutou nastala čtyřgólová smršť. V závěru se hráči Motoru hodně snažili zaokrouhlit výsledek na 10:0, což od nich žádali skandující fanoušci. V obraně však zůstaly díry a Jan Strmeň lacino přišel o nulu. „Start do zápasu se nám povedl jako už dlouho ne. Od druhé třetiny už tempo nebylo takové,“ komentoval domácí trenér Václav Prospal, jehož svěřenci si udrželi po třech kolech stoprocentní bodový zisk. Spolu s nimi to z patnácti konkurentů dokázal jen tým Poruby. „Propadli jsme. Soupeř nás přehrával úplně ve všem,“ doznal ústecký asistent Vladimír Evan.

Chance 1. liga, 3. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 9:1 (4:0, 1:0, 4:1)
3. Endál (J. Babka, Plášil), 6. J. Veselý, 9. P. Pýcha ml. (Lytvynov), 16. J. Babka (Endál, Gilbert), 26. Endál (R. Přikryl), 44. Šimánek (P. Pýcha ml., R. Přikryl), 47. R. Přikryl (Prokeš), 50. Endál (Gilbert), 51. Plášil (Šimánek, Prokeš) – 58. O. Procházka (Vildumetz).
Rozhodčí: Souček, Valenta – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 54:28.
Diváků: 5 138.
ČEZ Motor: Strmeň – Pavel, J. Suchánek, Lytvynov, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Holec, Venkrbec, Christov, J. Veselý, Kloz, M. Novák, Endál, Gilbert, J. Babka, R. Přikryl, Prokeš, Šimánek, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 16. září  2019.

Ladislav Lhota

19. 10. 2019 Extraliga dorostu, skupina Střed, 12. kolo: HC Tábor - Motor Č. Budějovice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0). Góly a nahrávky: 53. Cháb (A. Eremiáš), 65. A. Eremiáš (Matašovský) – 60. Kašpar (Kalčík). Turnaj O Pohár DHL (junioři), 12. kolo: HC Litvínov - Motor Č. Budějovice 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0). Vedoucí gól Jihočechů dal v 8. minutě kapitán Michal Silný, bez asistence.
18. 10. 2019 Turnaj O Pohár DHL (junioři), 11. kolo: Piráti Chomutov - Motor Č. Budějovice 3:2 sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0). Góly a nahrávky poražených: 4. Janoch (M. Hrubec, V. Krcho), 13, Silný (J. Čížek, Schwartz). Extraliga juniorů, skupina Západ, 11. kolo: IHC Králové Písek - Slovan Ústí nad Labem 6:5 v prodl. (1:3, 2:2, 2:0 - 1:0). Góly a nahrávky domácího týmu: 11. Karbulka (Vajner, M. Novotný), 31. Krýner (Karbulka), 38. Petřík (Kocour), 41. Egert, 44. M. Novotný (Krýner), 64. Egert (Fríd).
17. 10. 2019 Extraliga dorostu, skupina Střed, 11. kolo: Motor Č. Budějovice - Technika Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Góly a nahrávky vítězného celku: 20. Kašpar (Petrásek), 58. M. Fousek (Kašpar, Petrásek). Dynamo Pardubice - HC Tábor 4:2 (1:1, 2:1, 1:0). Góly a nahrávky poražených: 18. A. Eremiáš (Kundrát, Cháb), 40. Souš (A. Eremiáš, Kundrát).