Extraligový Motor vyjel na led. Velení patří nejstarším hráčům, trenéři sledují pohyb z tribuny

25.07.2022


Dvoutýdenní dovolená utekla jako voda. Hokejisté extraligového Motoru absolvovali testy a v pondělí 25. července naskočili do druhé fáze letní přípravy, té příjemnější na bruslích. Skoro kompletní kádr vyjel na hlavní plochu Budvar arény, čerstvě osazené pružnými mantinely a pružným plexisklem. Pobyt na střídačkách zpříjemňuje nový „koberec“. Finišuje obnova šatny A-týmu, jejíž prostory se zakulatí a rozšíří, třeba i na úkor bývalé kabinky pro rozhodčí.


Č. BUDĚJOVICE – Z přechodného zázemí v šatně hostujících týmů (stěhovat do svého by se měli motoráci zhruba za týden) vyrukovali na led skoro všichni hráči, s nimiž se počítá do nadcházející sezony. V civilu přihlížel pouze Václav Karabáček doléčující zranění z minulého ročníku. Mezi bruslícími těžkooděnci chyběl i Jakub Strnad, který si pošramotil záda v posilovně. Čerstvá lotyšská akvizice Martinš Dzierkals se má zapojit ve čtvrtek, pozdější nástup má povolený i Kanaďan Stuart Percy. „Na ledě to je pro kluky příjemnější, než předtím na suchu. První týden mají na zapracování, aby si zvykli na jiný pohyb, osahali si výstroj a výzbroj,“ komentuje hlavní kouč Jaroslav Modrý.

V týdnu před nástupem na led si hokejisté prošli povinnými VO2 max a wingate testy. „Načerpáme z nich nějaké ukazatele, které nám pomohou v práci,“ říká trenér, jenž v uplynulém ročníku přivedl budějovický tým k nečekanému, ale zaslouženému bronzu v nejvyšší domácí soutěži. Spolu s dalšími členy realizačního týmu zatím sleduje bruslařské tréninky pouze z tribuny. „Vedou to naši kapitáni Milan Gulaš a Lukáš Pech,“ upřesňuje. Na brankářská cvičení dohlíží Dominik Hrachovina. Celý tým nabírá sílu také v posilovně. Od následujícího týdne začnou dvoufázové tréninky na ledě a 5. srpna bude první zápas doma proti Salcburku. „Moc se na to těšíme,“ hlásí Jaroslav Modrý.

Ladislav Lhota   Krátké zprávy
09. 08. 2022 Písecký odchovanec Adam Měchura jednou gólovou asistencí přispěl k vítězství českého reprezentačního týmu nad Slovenskem v poměru 5:4 při ostrém vstupu do světového šampionátu dvacetiletých na ledě kanadského Edmontonu.
09. 08. 2022 Příprava juniorů: Motor Č. Budějovice - Hokejová akademie Linec 6:0, góly Turek a Kříž po 2, Sochor, Hohenberger.
09. 08. 2022 Extraligový Motor ve svém druhém přípravném utkání utrpěl nepříjemný debakl. Rytíři Kladno - Motor Č. B. 7:2 (3:0, 2:2, 2:0). Góly za poražené dávali Vojtěch Tomeček (při své premiéře v budějovickém dresu) a Kristofers Bindulis. Hrálo se v Příbrami.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie