Extraligovou pauzu vyplní souboj veteránských reprezentací Česka a Izraele

10.11.2021


Budvar aréna přivítá v neděli 14. listopadu k přátelskému měření sil veteránské reprezentační týmy Česka a Izraele. Tradice vzájemných duelů se začala psát v Tel Avivu 7. října 2016. Na stadionu Ice Peaks Holon s kluzištěm 40 x 20 metrů zvítězili hosté 11:6. Pět gólů dal Jihočech Václav Král, po jednom přidali budějovičtí odchovanci Radek Ťoupal, Filip Turek a Miroslav Dvořák ml. Odvetu na kladenském ledě v listopadu 2017 vyhráli Češi znovu 11:6.


Č. BUDĚJOVICE – Premiérový duel v roce 2016 absolvoval v českém dresu tehdejší velvyslanec ve Státě Izrael Ivo Schwarz, jenž se výrazně zasloužil o navázání hokejových styků mezi oběma zeměmi. Jeho otec Pavel Schwarz zastával řadu let funkci manažera českých old timers. Další dva veteránské souboje se konaly v Kladně a Brně na konci března 2019, domácí tým zvítězil 10:5 resp. 13:1 a znovu s vydatným střeleckým příspěvkem jihočeských hráčů Václava Krále, Davida Nedorosta a Filipa Turka. Izraelský celek sestavený převážně z hokejistů ruského původu zakončil svoje evropské miniturné zápasem proti Slovensku ve Skalici.   

Měření sil s pořadovými čísly pět a šest mezi českými a izraelskými veterány se uskuteční ve dvou extraligových baštách na konci extraligové přestávky 14. a 16. 11. „Jsem velmi rád, že v Českých Budějovicích a Pardubicích můžeme přivítat veterány Izraele,“ říká prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Jejich zápasy s veteránskou reprezentací České republiky již mají tradici a nepochybuji, že fanoušci se mohou těšit na zajímavý hokej, stejně jako při předchozích příležitostech. Navíc v budějovickém utkání nás posílí zdejší patrioti, jimiž jsou Martin Hanzal nebo Jaroslav Modrý, někdejší hráči NHL, kteří nefigurují často ve veteránském výběru,“ zdůrazňuje hokejový prezident.

Angažuje se i Milan Nový

Izraelská výprava přicestuje na český jih 13. listopadu. Ubytuje se v Hluboké nad Vltavou, potrénuje v krajské metropoli a navštíví Český Krumlov. Zápas budou provázet nezbytné oficiality včetně reprodukované státní hymny obou zemí a vyvěšení státních vlajek. Cenu vstupenek stanovili pořadatelé ve výši sto korun, pro držitele permanentek padesát korun. Účast přislíbili brankáři Dušan Salfický, Marcel Kučera, obránci Kamil Ťoupal, Jaroslav Nedvěd, Martin Maškarinec, Filip Novák, Jaroslav Modrý, útočníci František Mrázek, Pavel Brendl, Václav Král, Radek Ťoupal, Tomáš Kucharčík, Martin Hanzal, David Nedorost, Aleš Kotalík či Tomáš Vak.

Spoustu práce na poli hokejových styků mezi Českem a Izraelem odvedl a stále odvádí střelecký rekordman, dvojnásobný mistr světa a současný asistent trenéra Jana „Gusty“ Havla na veteránské reprezentační střídačce Milan Nový. „Mám radost, že jsme dali dohromady atraktivní zápasy i v této těžké době. Daří se to díky dobrým vztahům mezi oběma zeměmi, které se datují od konce čtyřicátých let minulého století. Děkuji za vstřícnost zástupcům budějovického klubu i zdejší radnice v čele s primátorem Jiřím Svobodou. Stejný dík vyjadřuji také do Pardubic,“ konstatuje letošní sedmdesátník, jenž hodlá navštívit některé domácí utkání Motoru a podepisovat zde svoji životopisnou knihu.

Ladislav Lhota
Zdeněk Zikmund 
 Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie