Extraligoví borci odstavili vozidla. Jihočeskou metropoli křižují na bicyklech

29.04.2020

Čerstvě extraligový ČEZ Motor Č. Budějovice nezůstává jenom u hokejových aktivit. Vedle charity, dobrovolnictví nebo ekoprogramu, do nichž se hráči s managementem zapojují řadu let, rozvinul klub aktuálně projekt Kola pro Motor. „Budvar aréna stojí v uprostřed města, kde je nedostatek parkovacích míst. Naše metropole je přitom krásně sjízdná na kolech. Řekli jsme si, že budeme hráče motivovat, aby nesedali za volant,“ vysvětlil marketingový ředitel Tomáš Kučera.


Č.BUDĚJOVICE – Vedení města v posledních létech udělalo pro cyklisty spoustu dobrého. Kolem Budvar arény se zvyšuje počet cyklostojanů a dojet na hokej v sedle bicyklu je čím dál pohodlnější. Nyní budou v okolí arény velmi často během tréninků i zápasů parkovat zbrusu nová kola zakoupená od firmy Dajsport opatřená klubovými motivy, které graficky zpracovala společnost Galileo Production. „Hokejisté projevili velký zájem o kola. Pro mnohé je cesta do haly pohodlnější a nejednou rychlejší na kole než autem, tudíž jsme propojili příjemné s užitečným,“ pochvaloval si šéf marketingu.

Mezi horlivé cyklisty se řadí zkušený obránce René Vydarený. Vídali jsme ho na jednostopém dopravním prostředku dokonce i v týmovém obleku, jehož nošení mají hráči za povinnost v den utkání. „Jízdu na kole vnímám jako mnohem příjemnější, než cestu autem. Nemusím stát nebo popojíždět v koloně. Protáhnu se kolem řeky a za pár minut jsem na zimáku. Používal jsem vlastní bicykl. Teď mám klubový stroj a je to ještě lepší. Spousta fanoušků mi zamává, což považuji za příjemné,“ vyhodnotil s úsměvem slovenský vicemistr světa z roku 2012.

Aby nebylo pozitiv málo, používají všichni motoráčtí cyklisté během jízdy také aplikaci generálního sponzora klubu, společnosti ČEZ, s názvem Pomáhej pohybem. „Zapnout si před jízdou v mobilu aplikaci je to nejjednodušší. Když potom hokejisté nastřádají nějaké kilometry, mohou prostřednictvím aplikace EPP poslat peníze potřebným lidem,“ vysvětlil Tomáš Kučera propojení celého projektu s významnými partnery klubu – Statutárním městem České Budějovice a společností ČEZ.  

(red, tzk)


Krátké zprávy
07. 07. 2020 Dvacetiletý gólman Dominik Pavlát, rodák z Tábora a odchovanec tamního klubu, jenž nedávno přestoupil z Chomutova do extraligové Plzně a je členem charitativního projektu Saves help, se zapojil do spontánní akce českých hokejistů, kteří se rozhodli podpořit léčbu svého kamaráda Ondřeje Buchtely (20), obránce prvoligového týmu Benátek nad Jizerou. Lékaři mu diagnostikovali nádor na srdci. Hokejisté pomáhají formou dražby podepsaných holí a dresů, někteří i přímým poskytnutím finančního obnosu.
06. 07. 2020 Barvy druholigového Tábora bude i v následující sezoně hájit dvaadvacetiletý Dominik Havelka, loni pátý nejproduktivnější bek skupiny Střed. Pražský rodák zároveň hodlá pokračovat v týmu UK Hockey Prague v Univerzitní lize a vyloučené nejsou ani jeho střídavé starty do prvoligového Kolína. Čerstvě získal HC Tábor i posilu do útoku - dvacetiletého píseckého rodáka a odchovance Jana Matiáška, jenž má na kontě jeden extraligový start za Plzeň a poslední dvě sezony odehrál ve 2. lize za Klatovy. Jako mládežnický reprezentant se zúčastnil Hlinka Gretzky Cupu v roce 2018.
05. 07. 2020 Novinářský kolega Václav Jáchim na webu Hokej.cz sestavil žebříček deseti nejlepších Kanaďanů, kteří brázdili kluziště naší nejvyšší soutěže v novodobé historii po roce 1989. Na třetí místo zařadil exbudějovického zadáka Andrewa Ference, jenž odehrál pod Černou věží jednadvacet extraligových utkání v sezoně 2012-13. Budějovický dres oblékl také v ročníku 2004-05, kdy pomohl Jihočechům s návratem mezi klubovou elitu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web