Dva slepené góly ve třetí periodě stačily Jihočechům k vítězství na chomutovském ledě

29.02.2020

Ve 25. kole prvoligové skupiny o pořadí v play off se českobudějovický lídr představil na ledě chomutovské Rocknet Arény. Domácí nastoupili ve speciálních dresech a hráli ve prospěch tamní nemocnice. Střelecky měli jasně navrch, jenže výborného Milana Kloučka překonali teprve minutu a půl před třetí sirénou. Hosté v tu chvíli vedli o dva góly dosažené v rozpětí 124 vteřin mezi 47. a 49. minutou. Power play už nepřinesla změnu a Motor zase posunul bodový rekord.

CHOMUTOV – Budějovický tým zvedl laťku k neskutečným 142 bodům. Z dosavadních pětapadesáti vystoupení vyšel naprázdno jen pětkrát. Mezi chomutovskými mantinely nastaly podstatné momenty až ve třetí části. Nejprve Zdeněk Doležal po průniku z pravé strany přes obránce prostřelil extáborského Dominika Pavláta. Záhy zvyšoval Martin Beránek, po jeho nápřahu od modré čáry možná tečoval puk někdo z obránců. Domácí snížili ve vlastním oslabení díky průniku Romana Chlouby a jeho střele nad lapačku. „Bohužel nedáváme góly. V závěrečné třetině jsme měli tři tutovky,“ litoval chomutovský asistent Petr Martínek. „Máme na čem pracovat,“ přiznal kouč vítězů Václav Prospal.

Chance 1. liga, o pořadí v play off, 25. kolo:

HC Piráti Chomutov – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
59. Chlouba (Štochl, Stloukal) – 47. Zd. Doležal, 49. M. Beránek (Zd. Doležal, Kachyňa).
Rozhodčí: Pavlovič, Valenta – Coubal, O. Kokrment.
Vyloučení: 4:5.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 40:28.
Diváků: 2 511.
ČEZ Motor: Klouček – J. Suchánek, Vydarený, Kachyňa, P. Pýcha ml., Allen, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov, A. Raška I, Prokeš, Karabáček, Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Beránek, Jan Veselý, Gilbert, M. Novák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 29. února 2020.

(red)

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.