Dva góly v Prostějově dal M. Čermák, třikrát asistoval V. Nedorost. Jihočeši zvládli prodloužení

28.10.2017

Po hattricku v domácím utkání proti Benátkám se ústřední muž budějovické ofenzivy Václav Nedorost znovu vytáhl, tentokrát třemi gólovými nahrávkami, jimiž se podílel na vítězství Motoru 3:2 v prodloužení na prostějovském ledě. Svoji první trefu po návratu z Kadaně a rovnou tu rozhodující v nastaveném čase dal Luboš Rob ml. Dvěma góly se blýskl Miloslav Čermák. Jihočeši zůstali ukotvení na třetí příčce, ale na záda jim dýchá pražská Slavia.

PROSTĚJOV – Hosté proti minulému utkání nastoupili se dvěma změnami v sestavě. Do brankoviště se místo Davida Gáby postavil uzdravený Petr Kváča, zraněného Roka Pajiće (nastřelená ruka) nahradil mladík Jakub Doktor. Po bezgólovém úvodním dějství šel do vedení jihočeský tým, když ve 23. minutě potrestal vyloučení exbudějovického Tomáše Nouzy. Trefil se Miloslav Čermák, předcházela tomu Kutlákova střela od modré čáry. Záhy však Prostějovští vyrovnali při vyloučení Ondřeje Šulka.

Stav 1:1 trval dvacet sedm vteřin, než přidal svůj druhý gól Miloslav Čermák, jenž protlačil puk pod betonem Jakuba Neužila. Jestřábi znovu srovnali v 54. minutě pouhou vteřinu po návratu Romana Vráblíka z trestné lavice. Prodloužení začalo tlakem hráčů Motoru, kteří nakonec urvali druhý prémiový bod za dvě minuty a šestnáct vteřin. Pěknou akci zakončil zblízka Luboš Rob, jenž zužitkoval přihrávku od Václava Nedorosta. Ten za poslední dva zápasy poskočil o šest bodů v tabulce produktivity.

WSM 1. liga, 18. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
26. Venkrbec (L. Luňák, Dvořáček), 54. Rudovský (Nouza, Divíšek) – 23. M. Čermák (Kutlák, V. Nedorost), 26. M. Čermák (L. Rob ml., V. Nedorost), 63. L. Rob ml. (V. Nedorost).
Rozhodčí: R. Čech, Přikryl – J. Novák, Bryška.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 26:53.
Diváků: 1 723.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, L. Rob ml., V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Prokeš, Šulek, J. Doktor, Mat. Toman. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob st.
Hráno 28. října.

(red)

15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.