Dva góly v Prostějově dal M. Čermák, třikrát asistoval V. Nedorost. Jihočeši zvládli prodloužení

28.10.2017

Po hattricku v domácím utkání proti Benátkám se ústřední muž budějovické ofenzivy Václav Nedorost znovu vytáhl, tentokrát třemi gólovými nahrávkami, jimiž se podílel na vítězství Motoru 3:2 v prodloužení na prostějovském ledě. Svoji první trefu po návratu z Kadaně a rovnou tu rozhodující v nastaveném čase dal Luboš Rob ml. Dvěma góly se blýskl Miloslav Čermák. Jihočeši zůstali ukotvení na třetí příčce, ale na záda jim dýchá pražská Slavia.

PROSTĚJOV – Hosté proti minulému utkání nastoupili se dvěma změnami v sestavě. Do brankoviště se místo Davida Gáby postavil uzdravený Petr Kváča, zraněného Roka Pajiće (nastřelená ruka) nahradil mladík Jakub Doktor. Po bezgólovém úvodním dějství šel do vedení jihočeský tým, když ve 23. minutě potrestal vyloučení exbudějovického Tomáše Nouzy. Trefil se Miloslav Čermák, předcházela tomu Kutlákova střela od modré čáry. Záhy však Prostějovští vyrovnali při vyloučení Ondřeje Šulka.

Stav 1:1 trval dvacet sedm vteřin, než přidal svůj druhý gól Miloslav Čermák, jenž protlačil puk pod betonem Jakuba Neužila. Jestřábi znovu srovnali v 54. minutě pouhou vteřinu po návratu Romana Vráblíka z trestné lavice. Prodloužení začalo tlakem hráčů Motoru, kteří nakonec urvali druhý prémiový bod za dvě minuty a šestnáct vteřin. Pěknou akci zakončil zblízka Luboš Rob, jenž zužitkoval přihrávku od Václava Nedorosta. Ten za poslední dva zápasy poskočil o šest bodů v tabulce produktivity.

WSM 1. liga, 18. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
26. Venkrbec (L. Luňák, Dvořáček), 54. Rudovský (Nouza, Divíšek) – 23. M. Čermák (Kutlák, V. Nedorost), 26. M. Čermák (L. Rob ml., V. Nedorost), 63. L. Rob ml. (V. Nedorost).
Rozhodčí: R. Čech, Přikryl – J. Novák, Bryška.
Vyloučení: 4:4.