Druholigový Tábor poskočil do semifinále. Místo play off se však začaly šít roušky

08.04.2020

Z trojice jihočeských zástupců ve 2. lize 2019–20 si nejlépe vedl HC Tábor, který po dvaačtyřiceti kolech základní části v osmičlenné skupině Střed vybojoval druhou příčku za vítězným Kolínem, tím i přímý postup do semifinále. Před celkově šestým David Servisem si táborští „kohouti“ vytvořili náskok rovných třicet bodů, sedmému Písku utekli o čtyřiapadesát. Play off si však mužstvo od Jordánu nezahrálo. Sezona předčasně skončila kvůli koronaviru.


TÁBOR – Vyřazovací část si zahrál jen David Servis (Písek nepostoupil do play off), který stihl tři duely předkola s Příbramí. Táborský celek v rámci čekání na semifinálového soupeře odehrál 10. března přípravné utkání s Dvorem Králové doma před uzavřeným hledištěm, ale už nedošlo na plánovanou odvetu na soupeřově ledě. Veškeré sportování utnul nouzový stav vyhlášený českou vládou v rámci boje s celosvětovou pandemií Covid–19. „Mrzí nás předčasný konec. Dařilo se nám a před play off bylo vidět, že kluci mají chuť. Litujeme toho i kvůli fanouškům. Doma jsme čekali dvoutisícové návštěvy. Důležitější věci ale samozřejmě dostaly přednost,“ nepochyboval hlavní kouč Arpád Györi.

Táborští se loni hodně snažili o nápravu špatného dojmu z předchozího ročníku 2018–19, kdy byli ve 2. lize naopak nejhorší z jihočeského trojlístku. Dopláceli především na úzký kádr. Problém naštěstí nebyl v hokejovém zázemí včetně možností pro angažovaní posil. „Situace rozhodně nebyla zaková, že by hráči nechtěli jít do Tábora. Potencionální zájemci věděli, že tady máme dobré podmínky pro 2. ligu. To bylo pro nás pozitivní. Proto jsme před novou sezonou zapracovali na rozšíření sestavy,“ vysvětlil trenér, jemuž v roli asistenta druhým rokem pomáhal zkušený Miloslav Čech. Pravdou ale je, že někteří oslovení borci dali přednost vyšším nabídkám z Příbrami nebo pražské Kobry.  

Narostla kvantita i kvalita

Vedle třech brankářů, z nichž David Novák dlouho chyběl pro nemoc, byly pro sezonu 2019–20 nakonec k dispozici více než čtyři pětice hokejistů. „Nechtěli jsme ponechat nic náhodě a pořádně zaplnili střídačku, čímž se vytvořil také prostor pro vyléčení marodů. Letní příprava se vydařila úplně fantasticky, každé vítězství v srpnových zápasech nám přinášelo povzbuzení. Pokud jde o skladbu týmu, narostla nejen kvantita, ale i kvalita,“ pochvaloval si Arpád Györi. Z početního přetlaku postupně Táborští uvolnili do Písku obrance Davida Košaře a útočníky Jiřího Bártu s Davidem Matějkou. „Vyhověli jsme jim. Chtěli dostat větší herní příležitost,“ upřesnil lodivod.

Mužstvo se drželo na předních pozicích, přestože se během sezony neubránilo menším výkyvům. „Vozili jsme body zvenku, ale doma jsme ztratili pár výsledků. Zřejmě tam sehrála roli psychika u mladších hráčů,“ hledal příčinu trenér, jenž v rozjeté soutěži přivítal navrátilce Jakuba Matušíka a Davida Blažka, táborské kapitány z minulých období. „V prosinci nastal výkonnostní zlom. Mužstvo šlo nahoru, ukázala se jeho tvář. Cítili jsme, že letos můžeme dojít hodně vysoko,“ rekapituloval někdejší extraligový útočník. Táborské naděje však vyhasly zásahem vyšší moci. Od 12. března zůstala hráčům pouze možnost individuálně se udržovat v kondici.

Táborský klub se aktivně připojil k projevům mezilidské solidarity v době šířící se infekce. Nabídl pomoc seniorům, pracovně zaneprázdněným rodičům a městu. Funkcionáři navštívili a obdarovali pracovníky odběrového místa pro pacienty s podezřením na nákazu. Partnerky či maminky hokejistů začaly šít ochranné roušky. „Věříme, že situace se brzy stabilizuje a všechno se vrátí do normálních kolejí. Netušíme, jak to bude, ale rádi bychom zahájili letní přípravu kolem 10. května, jak jsme byli zvyklí. Zatím skládáme mužstvo pro příští sezonu. Oslovujeme členy dosavadního kádru a rýsují se nám i nové tváře. Jména si však ještě podržíme pod pokličkou,“ uzavřel Arpád Györi.

Ladislav Lhota     

Soupiska HC Tábor v sezoně 2019–20:     

Brankáři: Michal Novák, Dominik Šorf, David Novák
Obránci: Martin Havran, Tomáš Hajič, Kamil Černý, Dominik Havelka, David Skočovský, Jan Radoš, Marcel Dvořák, Václav Beran, Petr Bouška
Útočníci: Radek Seidl, Jakub Matušík, Radim Heřman, Jan Březina, Jan Bárta, Ondřej Šulek, Milan Dančišin, Patrik Zayml, Lukáš Prášek, Štěpán Kadilák ml., Dominik Řepík, Tadeáš Pejchal, David Blažek, Jan Trummer ml., Radek Pechánek, Jiří Bárta, David Matějka, Aleš Řezáč.  


Krátké zprávy
10. 08. 2020 Extraligoví Jihočeši vstoupili porážkou do Generali Česká pojišťovna Cupu. Výsledek: Sparta Praha - Motor Č. Budějovice 5:2 (0:0, 1:1, 4:1). Góly a nahrávky: 38. M. Řepík (Rousek), 56. A. Kudrna (Pavelka, Sukeĺ), 56. Buchtele (Pech, Zikmund), 60. Pavelka, 60. Machovský – 24. M. Hrubec (M. Beránek), 46. Jonák (Venkrbec, Holec). Čtvrtý a pátý gól inkasovali hosté do prázdné klece při power play. Autorem pečetící trefy se stal brankář Matěj Machovský.
10. 08. 2020 Českobudějovický odchovanec Lukáš Kříž (18. srpna mu bude sedmadvacet) aktuálně zkouší vybojovat si místo v obranných řadách prvoligové Horácké Slavie Třebíč. Stejnou soutěž hrál za Motor, Písek a HC Most, ve 2. lize nosil dres Tábora, Jindřichova Hradce a David Servisu, zkušenosti sbíral také ve slovenské extraligové Žilině. Závěr uplynulého ročníku strávil v klubu Chevaliers du lac d'Annecy ve 2. francouzské divizi.
09. 08. 2020 Českobudějovický Motor jde do zápasů. V pondělí 10. srpna od 18 hodin se představí na ledě Sparty v pražských Holešovicích, o den později se ukáže doma od 17.30 proti Gulašově Plzni. Pro diváky ale nebude vstup do Budvar arény jednoduchý. Vstupenku za 50 korun si do pondělka mohou kupovat pouze držitelé permanentek a pouze on line. V úterý by se mělo dostat na další fanoušky. Všichni, kdo získají místo na tribunách, musí povinně chránit ústa a nos, aby se zabránilo šíření kapének. Sedět lze jenom ob řadu a ob sedačku. V sektoru k stání bude nutné se zdržovat na vylepených značkách.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web