Druholigové kluby Tábora a Písku nastoupí v sedmnáctičlenné Západní konferenci

15.06.2022


Zástupci klubů s platnou licencí pro třetí nejvyšší celostátní soutěž ve středu 15. června přijali návrh Asociace druholigových klubů ledního hokeje (ADLH) na rozdělení mužstev do Západní a Východní konference. Do první z nich nacpali sedmnáct účastníků včetně jihočeských rivalů Tábora a Písku. Druhou bude hrát jedenáct celků. Pro každou konferenci platí jiný herní systém, jejich vítězové se utkají v superfinále na čtyři vítězství o přímý postup do 1. ligy.


PRAHA / JIŽNÍ ČECHY – Sedmnáct členů Západní konference se v základní části poměří dvoukolově každý s každým. V této fázi odehrají týmy dvaatřicet utkání. Potom se tabulka rozdělí na tři bloky. Prvních šest týmů nastoupí dvoukolově proti sobě o nejlepší nasazení do play off. Druhá šestice zabojuje mezi sebou o předkolo. Zbytek bude usilovat o udržení a čerstvý majitel Černého Petra spadne do krajské soutěže. Předkolo (7. – 10. tým) se bude hrát na dvě vítězství, následné čtvrtfinále na tři vítězství. Východní konference pojede ve tvaru každý s každým čtyřikrát, což znamená porci čtyřiceti duelů pro každého. Osm nejlepších půjde do play off. Ze zbývající trojky se vygeneruje sestupující.

Padla tedy varianta s rozdělením 2. ligy na čtyři skupiny nesoucí jména slavných internacionálů. Neujal se ani návrh se třemi skupinami. „Žádná varianta nikdy nemůže vyhovovat všem, ale tato je v dané situaci zřejmě nejoptimálnější,“ uvedl pro klubový web HC Tábor organizační pracovník Rudolf Vach. Vedle Tábora, který obhajuje prvenství ve 2. lize, se řadí k favoritům na západě především Ústí nad Labem (sestup z 1. ligy) a ambiciózní Chomutov, východní peloton zřejmě potáhnou Havířov a Znojmo. Otazníkem v Západní konferenci ještě zůstává účast Kadaně, kterou eventuelně mohou nahradit Řisuty. Přijatý model ještě musí formálně schválit Výkonný výbor Českého hokeje.

(red)

Účastníci 2. ligy v sezoně 2022–23

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Kadaň / Řisuty.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

Krátké zprávy
27. 09. 2022 Výběr Jihočeského kraje U15 zvítězil v úvodním turnaji projektu VTM skupiny Střed ve Žďáru nad Sázavou. Výsledky: Jihočeský kraj – Pardubický kraj 5:1 (1:0, 2:1, 2:0). Góly a nahrávky (jen Jihočeši): 14. Slabý, 19. Přibyl (Kinter), 20. Novotný (Mařík), 36. Přibyl (Hejda), 38. Kinter (Hečko, Šrámek). Finále: Kraj Vysočina – Jihočeský kraj 2:7 (0:1, 0:2, 2:4). Góly a nahrávky (jen Jihočeši): 7. Přibyl (Mohyla), 29. Hečko (Kinter), 30. Hečko (Přibyl), 32. Hečko (Kinter), 38. Přibyl (Hečko), 40. Slabý (Botka), 44. Strachota.
26. 09. 2022 Písecký odchovanec a někdejší reprezentační kapitán Jan Kovář (32) začal v nové sezoně znovu řádit na švýcarském ledě. Dvěma góly a jednou asistencí pomohl svému klubu EV Zug k vítězství 4:3 nad týmem Ajoie v utkání nejvyšší soutěže pod Alpami.
26. 09. 2022 Letos zvolený prezident Českého hokeje Alois Hadamczik začal předkládat první výsledky své práce a formulovat rozhodnutí o změnách. Na základně forenzního auditu označil předchozí vedení svazu za rozhazovačné a vyhlásil záměry rozsáhlých škrtů v hospodaření. Mimo jiných rozhodl o zastavení několika mládežnických projektů. Pokračovat by neměli ani regionální trenéři (profesionálním regionálním trenérem na českém jihu je hlubocký Aleš Dvořák). Fanoušky zaujme chystaný přesun kamenné Síně slávy ledního hokeje z Galerie Harfa do sousední O2 arény, což má přinést úspory za nájem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie