Druholigové kluby Tábora a Písku nastoupí v sedmnáctičlenné Západní konferenci

15.06.2022


Zástupci klubů s platnou licencí pro třetí nejvyšší celostátní soutěž ve středu 15. června přijali návrh Asociace druholigových klubů ledního hokeje (ADLH) na rozdělení mužstev do Západní a Východní konference. Do první z nich nacpali sedmnáct účastníků včetně jihočeských rivalů Tábora a Písku. Druhou bude hrát jedenáct celků. Pro každou konferenci platí jiný herní systém, jejich vítězové se utkají v superfinále na čtyři vítězství o přímý postup do 1. ligy.


PRAHA / JIŽNÍ ČECHY – Sedmnáct členů Západní konference se v základní části poměří dvoukolově každý s každým. V této fázi odehrají týmy dvaatřicet utkání. Potom se tabulka rozdělí na tři bloky. Prvních šest týmů nastoupí dvoukolově proti sobě o nejlepší nasazení do play off. Druhá šestice zabojuje mezi sebou o předkolo. Zbytek bude usilovat o udržení a čerstvý majitel Černého Petra spadne do krajské soutěže. Předkolo (7. – 10. tým) se bude hrát na dvě vítězství, následné čtvrtfinále na tři vítězství. Východní konference pojede ve tvaru každý s každým čtyřikrát, což znamená porci čtyřiceti duelů pro každého. Osm nejlepších půjde do play off. Ze zbývající trojky se vygeneruje sestupující.

Padla tedy varianta s rozdělením 2. ligy na čtyři skupiny nesoucí jména slavných internacionálů. Neujal se ani návrh se třemi skupinami. „Žádná varianta nikdy nemůže vyhovovat všem, ale tato je v dané situaci zřejmě nejoptimálnější,“ uvedl pro klubový web HC Tábor organizační pracovník Rudolf Vach. Vedle Tábora, který obhajuje prvenství ve 2. lize, se řadí k favoritům na západě především Ústí nad Labem (sestup z 1. ligy) a ambiciózní Chomutov, východní peloton zřejmě potáhnou Havířov a Znojmo. Otazníkem v Západní konferenci ještě zůstává účast Kadaně, kterou eventuelně mohou nahradit Řisuty. Přijatý model ještě musí formálně schválit Výkonný výbor Českého hokeje.

(red)

Účastníci 2. ligy v sezoně 2022–23

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Kadaň / Řisuty.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

Krátké zprávy
30. 06. 2022 Jindřichohradecký obránce Šimon Kubíček se stal posledním Jihočechem, pro něhož na sklonku června skončila sezona 2021-22. Jeho tým Edmonton Oil Kings obsadil čtvrtou příčku ve finálovém turnaji o prestižní juniorský Memorial Cup.
30. 06. 2022 Barvy mateřského Milevska bude po návratu z působení v mládeži Písku a naposledy Tábora znovu hájit obránce Tadeáš Keřka, jenž 18. září oslaví dvacáté narozeniny.
29. 06. 2022 Galavečer sportovců VŠTE Č. Budějovice se točil do značné míry kolem hokejistů Black Dogs Budweis, kteří obsadili bronzovou příčku v Univerzitní lize. Převzali medaile a navíc individuální ceny od vedení školy a klubu. Gratulovali jim také zástupci extraligového Motoru Roman Turek a Stanislav Bednařík. Do klubové Dvorany slávy vstoupili končící hráči Radek Sitter, Martin Koupal, Jakub Šuhaj a Jan Fiala, spolu s nimi spoluzakladatel týmu, bývalý rektor Marek Vochozka. Ceny dostali Lukáš Prášek, David Svoboda, Ivo Svoboda, Jonáš Kronus, Matěj Dvořák a Miroslav Tejko. Speciální cenu obdržel studentský Fan club. Vedení školy poděkovalo trenérům Davidu Oulíkovi a Jiřímu Irrovi za odvedenou práci.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie