2. liga: Body shrábl pouze Tábor v Nymburce. Písek padl v H. Brodu, servismani nestačili Žďáru

03.12.2017

Druholigová skupina Střed pokračovala první prosincovou sobotu kompletním programem 18. kola. Z trojice jihočeských účastníků bodoval pouze Tábor, který vydoloval těsné vítězství v Nymburce. Na ledě lídra Havlíčkova Brodu se neprosadili písečtí hokejisté, jimž se nepodařilo ani jednou skórovat a sami dostali půltucet. Budějovický David Servis v domácím prostředí bojoval, ale při nejlepší vůli nestačil na silný celek Žďáru nad Sázavou.


NYMBURK / H. BROD / Č. BUDĚJOVICE – Táborští „kohouti“ naposledy využili světoběžníka Tomáše Rouska (vedle mateřského Motoru hrál za Písek, Hradec Králové, Havlíčkův Brod, Litoměřice, David Servis a německý Höchstadter EC), jenž se rozhodl pro působení v německé oberlize. Do 47. minuty vedli i Rouskovým přispěním 3:0, nakonec však uhájili vítězství s odřenýma ušima. „Rozhodčí s námi začal dělat úplně strašné psí kusy. Dostali jsme dva góly, ale zvládli jsme to. Mrzí nás zranění obránce Pípala z první třetiny (klíční kost – pozn.), jemuž se zrovna začínalo dařit,“ uvedl hlavní kouč Tomáš Matušík.  

Písečtí povzbuzení domácí výhrou v jihočeském derby s David Servisem cestovali do Havlíčkova Brodu, ale bez pracovně zaneprázdněného obránce Martina Parýzka a bez pendlů z Motoru (stejně na tom byl i Tábor) se proti lídrovi tabulky neprosadili střelecky. Nepomohl ani navrátilec do sestavy Jiří Duchoň. Katem souboru od Otavy se stal – kdo jiný – rozdílový útočník Lukáš Endál, věčný cestovatel mezi pražskou Slavií a H. Brodem, autor hattricku a dvou nahrávek. „Měli jsme nějaké šance alespoň na zkorigování výsledku, ale kvalita byla dnes na straně domácích,“ přiznal lodivod poražených Radek Volf st.

Hrstka platících diváků v Hokejovém centru Pouzar (fanoušky odlákal prvoligový duel Motor – Slavia v nedaleké Budvar aréně) se pobavila hned v úvodu souboje David Sevisu se Žďárem, když po vedoucím gólu domácích poslal sudí do sprch rozčileného brankáře Milana Řehoře. V následující minutě kapituloval i náhradník Jiří Sláma. Hosté byli nervní. Přestože otočili výsledek a odvezli si plný počet bodů, jejich kapitán a autor hattricku Martin Pleva po utkání odmítl podat ruku rozhodčímu. Z domácího týmu nedohrál Jiří Ferebauer pro zranění ramene. „Úvodní náskok jsme ztratili po hrubých chybách. Kluci jinak nehráli špatně, ale soupeř byl o krůček lepší,“ připustil trenér Jiří Fedur.

2. liga, skupina Střed, 18. kolo:

NED Hockey Nymburk – HC Tábor 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Góly a nahrávky:
47. O. Kříž (Smejkal), 53. Kedršt – 13. Urbanec (Blažek), 42. Seidl (Urbanec, Rousek), 43. J. Matušík (M. Havran).
Rozhodčí: Vyštejn – Laczko, M. Kučera.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 32:30.
Diváků: 150.
HC Tábor: D. Novák – Pípal, J. Havran, T. Černý, K. Černý, Diben, Marcel Dvořák, Košař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Urbanec, Rousek, Seidl, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, J. Březina. Trenéř Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 2. prosince.

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Góly a nahrávky:
2. Vala (Voříšek), 6. Endál (Jiří Vašíček, T. Semrád), 12. Voříšek (Milfait, Endál), 21. Endál (Třetina, Přidal), 29. Přidal (Endál, T. Semrád), 31. Endál (Jiří Vašíček, Přidal).
Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Jan Vašíček.
Vyloučení: 4:3, navíc Pašek (Písek) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 30:26.
Diváků: 715.
IHC Písek: R. Kříž (30. Štekr) – Suda, M. Hřebíček, Hanus, Polata, Červinský, Turek – Pašek, Duchoň, Vlk, Ciboch, Koupal, Sýbek, A. Novák, Rod, Medek, K. Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 2. prosince.

HC Davíd Servis – SKLH Žďár nad Sázavou 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
2. Jiří Bárta (Vylíčil), 3. Sumerauer (Zayml), 24. Trummer (Vylíčil), 56. Zayml (Michal, Jiří Bárta) – 9. Střecha (Lojek, Kovářů), 12. Pleva (Střecha, Gregar), 23. Střecha (J. Kolda, Krupka), 27. Pleva (Štěpánek), 46. Pleva (Bureš), 54. Bureš (Jícha).
Rozhodčí: St. Mertl – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 6:5, navíc M. Řehoř, Kuřítko (Žďár) oba 10 minut + do konce. 
Využití: 1:0.
Diváků: 67.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, P. Macháček, Michal, Farka, Škopek – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, Jiří Bárta, Zayml, Ferebauer, J. Volf (21. Stodolovský), Sumerauer, Vylíčil. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 2. prosince.

(lho)

 


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web