Druholigové áčko Písku trénuje na suchu v zeštíhlené sestavě. Odešly opory

07.06.2019

Druhou polovinu letní přípravy na suchu zahájil A-tým IHC Písek, v uplynulém ročníku nejlépe postavený jihočeský účastník 2. ligy. Nezměněná trenérská dvojice Karel Herr (hlavní kouč, 26 let) – Václav Šrámek (asistent, uprostřed léta oslaví sedmdesátku) aktuálně pracuje s úzkým kádrem dvanácti až třinácti hráčů. Povedená sezona vystřelila některé opory za štěstím do klubů s vyššími ambicemi. Posily se zatím nerýsují, kádr se bude zřejmě doplňovat z vlastní líhně.


PÍSEK – Do suché fáze letního drilu vstoupilo druholigové áčko 2. května. Intenzivní podvečerní tréninky v délce hodinu a čtvrt podstupují hráči čtyřikrát týdně od pondělí do čtvrtka. Volné víkendy věnují fotbalu nebo in line hokeji. „Vždycky dva dny trávíme v posilovně na zimáku a první měsíc jsme využívali ke kruhovým tréninkům také hrací plochu, kde byl položený povrch na in line. Zbývající den věnujeme výběhům do lesa na posilování nohou. Od 4. června chodíme na led, máme to v plánu každé úterý v délce hodinu a deset minut,“ prozrazuje asistent Václav Šrámek.

Nezapojil se excelentní střelec Jan Sýbek (28), který má namířeno do Německa, ani v podstatě nejlepší hráč loňské sestavy Petr Hučko (27). Chybí rovněž gólmanská jednička Martin Hauser (20) a útočník Jan Marcilis (22). Juniorku extraligové Plzně si vybral za příští působiště talentovaný Vojtěch Šuhaj (17), jenž nosil kapitánské céčko v píseckém juniorském týmu a úspěšně debutoval mezi dospělými. Obránce Dominik Houdek (20) se přestěhoval k juniorům Hradce Králové. Zatím jedinou novou tváří byl na prvním tréninku s bruslemi vytáhlý strakonický forvard Lukáš Bednařík (22). Po třítýdenním červencovém volnu absolvují Písečané ještě týden na suchu, potom půjdou na led.

Ladislav Lhota   


Krátké zprávy
26. 06. 2019 Druholigový tým HC Tábor v nadcházející sezoně jako první otestuje exotického nováčka třetí nejvyšší celostátní soutěže, mužstvo China Gold Dragon. V rámci úvodního kola skupiny Střed ve středu 11. září se oba supeři potkají na Zimním stadionu ve Slaném, kde budou Číňané hrát domácí zápasy. Trénovat budou v Kladně.
25. 06. 2019 Do prvoligového Motoru na try out přichází jednadvacetiletý útočník Ben Hawerchuk, syn slavného hokejisty Dale Hawerchuka (1 508 kanadských bodů v 1 285 zápasech NHL a Stanley Cupu, vítěz dvou Kanadských pohárů). Mladší z rodu Hawerchuků v uplynulých sezonách nastupoval za tým Barrie Colts v Ontario Hockey League.
24. 06. 2019 Trenéři mládeže Motoru České Budějovice se sešli v kopačkách a fotbalových dresech na turnaji v Lipí nedaleko jihočeské metropole. Skončili druzí s bilancí třech vítězství a jedné porážky. Nastoupili Filip Čížek, Adam Vylíčil, Richard Heřmánek, Roman Fousek, Milan Dančišin st., František Čech, Ladislav Kolda st., Rostislav Kadlec (ten byl vyhlášený nejlepším brankářem), Jakub Čelikovský a Filip Hejda. Pomohl také hráč prvoligového celku Milan Dančišin ml.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web