Druhé místo si Motor neudržel dlouho. Po hladké porážce v Havířově spadl na čtvrté

27.12.2018

Vysoké domácí vítězství nad Kladnem krátce před vánočními svátky vyneslo Motor na druhou příčku Chance 1. ligy, ale Jihočechům se vůbec nepovedlo předposlední vystoupení v kalendářním roce na ledě Havířova, kde padli 0:4. Přestříleli své hostitele 41:29, jenže ani jednou nedokázali dopravit kotouč za záda českobudějovického odchovance v havířovských službách Ondřeje Bláhy. Mužstvo od břehu Vltavy nenavázalo na tři výhry v řadě a spadlo na čtvrtou pozici.

HAVÍŘOV – Svěřenci Václava Prospala s Alešem Totterem vstoupili do zápasu velkým tlakem, ale v 17. minutě ztratili poněkud zbytečně puk ve středním pásmu a z bleskového protiútoku dostali první gól. Záhy šel za katr Žiga Pavlin a domácí využili přesilovku. Na konci druhé periody ve vlastním oslabení ujel Radek Veselý a přidal třetí trefu. V úvodu třetí části uzavřel skóre Tomáš Gřeš po přímočaré akci zakončené střelou zblízka do odkryté klece. V polovině 56. minuty zkusili hosté power play šest na čtyři, ale bez efektu. „Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý, ale hokej se hraje šedesát minut. Náš výkon se zhoršil poté, co jsme inkasovali první gól,“ uvedl Václav Prospal.

Chance 1. liga, 39. kolo:

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
17. Rehuš (O. Procházka, Dudek), 19. L. Bednář (Maruna, Bořuta), 39. R. Veselý (Kotala, Rašner), 43. Gřeš (Kotala, Pořízek).
Rozhodčí: Fiala, Obadal – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 29:41.
Diváků: 2 154.
ČEZ Motor: Strmeň – M. Jandus, P. Pýcha ml., Fillman, Plášil, Pavlin, Vydarený – Babka, R. Přikryl, Šimánek, Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, M. Čermák, Vaculík, Dančišin, J. Doktor. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 27. prosince.

(red)

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.