Dres Vajgaru J. Hradec na krajském ledě oblékne světový šampión Peter Pucher

25.09.2018

Rok od roku nabitější Krajská liga na českém jihu získala novou hvězdu. Do dresu Vajgaru Jindřichův Hradec se oblékl, zatím jen pro fotografy, čtyřiačtyřicetiletý mistr světa z roku 2002 Peter Pucher. První zápas populárního „Pepeho“ avizovali zástupci hradeckého klubu na neděli 30. září doma proti Milevsku. Útočník s bohatou kariérou ohlásil v pondělí 24. září konec hráčského působení v Moravských Budějovicích (2. liga) a den poté již oficiálně patřil Vajgaru.


JINŘICHůV HRADEC – Rodák z východoslovenského Prešova a odchovanec tamního klubu Peter Pucher vstoupil do velkého hokeje v extraligových týmech Popradu a Košic, ale převážnou část aktivní dráhy spojil s působením v české nejvyšší soutěži, kde se stal jedním z nejuznávanějších cizinců v historii. Osm extraligových sezon odehrál za znojemské Orly, které v roli kapitána přivedl k bronzové medaili v roce 2006. Dalších šest let strávil ve stejném klubu mezi mantinely nadnárodní soutěže EBEL.

Českou extraligu hrál Peter Pucher také v Pardubicích, kde získal stříbro před jedenácti léty, a za Kometu Brno. Celkem si připsal na českém extraligovém ledě 551 zápasů, 147 gólů a 283 asistencí. Ve slovenské extralize odehrál 317 utkání s bilancí 112 + 159, v EBEL 287 duelů s účtem 64 + 164 (stříbrná medaile 2015 – 16). Pravidelně nastupoval za slovenskou reprezentaci, v jejímž dresu absolvoval sedm světových šampionátů a olympiádu v Naganu 1998. Na MS v Petrohradu 2000 pomohl vybojovat stříbro pro svoji zemi a dva roky poté byl v Göteborgu u největšího úspěch slovenského hokeje – stal se mistrem světa.

Minulou sezonu nastupoval spolu se synem Peterem mladším za druholigový celek Moravských Budějovic, kde mu ihned svěřili kapitánské céčko. Udržoval si průměr jednoho kanadského bodu na utkání. Letos nastoupil dvakrát a skončil. Pro mnohé trochu nečekaně. V klubu se však hodlá trenérsky věnovat mládeži. Do výzbroje se bude oblékat v Jindřichově Hradci, prozatím v domácích zápasech. „Petrovi jsme připravili dres s číslem 33. Jeho příchod je pro Vajgar velkou poctou,“ uvedl manažer Jiří Skořepa. „Ahoj, stal som sa hráčom HC Vajgar. V nedelu vás všetkých pozývam na domáci zápas proti Milevsku,“ nechal se slyšet v rodné řeči Peter Pucher.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web