Dres Vajgaru J. Hradec na krajském ledě oblékne světový šampión Peter Pucher

25.09.2018

Rok od roku nabitější Krajská liga na českém jihu získala novou hvězdu. Do dresu Vajgaru Jindřichův Hradec se oblékl, zatím jen pro fotografy, čtyřiačtyřicetiletý mistr světa z roku 2002 Peter Pucher. První zápas populárního „Pepeho“ avizovali zástupci hradeckého klubu na neděli 30. září doma proti Milevsku. Útočník s bohatou kariérou ohlásil v pondělí 24. září konec hráčského působení v Moravských Budějovicích (2. liga) a den poté již oficiálně patřil Vajgaru.


JINŘICHůV HRADEC – Rodák z východoslovenského Prešova a odchovanec tamního klubu Peter Pucher vstoupil do velkého hokeje v extraligových týmech Popradu a Košic, ale převážnou část aktivní dráhy spojil s působením v české nejvyšší soutěži, kde se stal jedním z nejuznávanějších cizinců v historii. Osm extraligových sezon odehrál za znojemské Orly, které v roli kapitána přivedl k bronzové medaili v roce 2006. Dalších šest let strávil ve stejném klubu mezi mantinely nadnárodní soutěže EBEL.

Českou extraligu hrál Peter Pucher také v Pardubicích, kde získal stříbro před jedenácti léty, a za Kometu Brno. Celkem si připsal na českém extraligovém ledě 551 zápasů, 147 gólů a 283 asistencí. Ve slovenské extralize odehrál 317 utkání s bilancí 112 + 159, v EBEL 287 duelů s účtem 64 + 164 (stříbrná medaile 2015 – 16). Pravidelně nastupoval za slovenskou reprezentaci, v jejímž dresu absolvoval sedm světových šampionátů a olympiádu v Naganu 1998. Na MS v Petrohradu 2000 pomohl vybojovat stříbro pro svoji zemi a dva roky poté byl v Göteborgu u největšího úspěch slovenského hokeje – stal se mistrem světa.

Minulou sezonu nastupoval spolu se synem Peterem mladším za druholigový celek Moravských Budějovic, kde mu ihned svěřili kapitánské céčko. Udržoval si průměr jednoho kanadského bodu na utkání. Letos nastoupil dvakrát a skončil. Pro mnohé trochu nečekaně. V klubu se však hodlá trenérsky věnovat mládeži. Do výzbroje se bude oblékat v Jindřichově Hradci, prozatím v domácích zápasech. „Petrovi jsme připravili dres s číslem 33. Jeho příchod je pro Vajgar velkou poctou,“ uvedl manažer Jiří Skořepa. „Ahoj, stal som sa hráčom HC Vajgar. V nedelu vás všetkých pozývam na domáci zápas proti Milevsku,“ nechal se slyšet v rodné řeči Peter Pucher.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web