Dospělý hokej v Jindřichově Hradci pokračuje. HC Vajgar nastoupí v Krajské lize

21.06.2017

Aktiv zástupců jihočeských klubů svolaný Krajským výborem ČSLH v předposledním červnovém týdnu odsouhlasil změny týkající se Krajské ligy mužů pro sezonu 20127 – 18. K dosavadnímu tuctu účastníků přibyl B-tým Ledních Medvědů Pelhřimov a místo Slavoje Žirovnice se objevil v losovacím koši nově vzniklý HC Vajgar Jindřichův Hradec. Trochu se tím osvětlila dlouhodobě nepřehledná situace v hradeckém hokeji.


Č. BUDĚJOVICE / J. HRADEC – Tradiční účastník celostátních ligových soutěží, vystupující dosud pod značkou KLH Vajgar Jindřichův Hradec, se potýkal s finančními problémy. Odpovídaly tomu výsledky týmu, který v uplynulé sezoně uhájil druholigovou příslušnost až v závěrečné baráži, v níž skončil druhý za Technikou Brno – ta paradoxně nepodala přihlášku do 2. ligy pro sezonu 2017 – 18, naopak druholigovou licenci odkoupil Baník Sokolov, v baráži neúspěšný.

Akciová společnost KLH Vajgar provozovala hokejový tým dospělých a také mládež. Ve výchově mladých adeptů se však objevil konkurent v podobě HC Střelci Jindřichův Hradec. Namísto vstřícné spolupráce mezi oběma subjekty nastal nekoordinovaný pohyb dětí z jednoho týmu do druhého, vznikaly provozní a organizační komplikace na obou stranách doprovázené osobní nevraživostí. Situaci se rozhodla řešit skupina rodíčů, jejichž děti hrály za Vajgar.

Slavoj Žirovnice vyšel vstříc

Několik tatínků od dětí narozených v létech 2009 a 2010 se pokusilo zjednat nápravu poměrů v hradeckém hokeji. „Stáli jsme před hotovou věcí. Buď převezmeme kompletní KLH Vajgar nebo celý klub padne k 31. prosinci 2016. Oslovili jsme předsedu představenstva KLH Vajgar pana Štěpána Poláše. Slíbil, že nám přenechá kmenové hráče. Jeho podmínkou bylo, že založíme nový subjekt, aby bylo čisté účetnictví a všechny věci kolem,“ popisuje Jiří Zikmund, předseda HC Vajgar.

Běžel čas a Hradečtí nestihli ve stanoveném termínu podat přihlášku A-týmu do 2. ligy. „Bohužel, jednání se vlekla. Na něčem jsme se dohodli teprve ve čtvrtek 15. června. Vznikl HC Vajgar, ve kterém chceme hrát seniorský hokej a vychovávat mládež. Kmenoví hráči KLH mohou podle dohody přecházet k nám na hostování. A-mužstvo jsme nyní přihlásili do jihočeské Krajské ligy, v níž bude účinkovat namísto Slavoje Žirovnice. To je klub, který nám vyšel vstříc. Práci s mládeží hodláme přímo navázat na projekt Děti do bruslí, za kterým stojí Zdeněk Ondřej,“ informuje Jiří Zikmund.

Také děti půjdou do bruslí

Ve Vajgaru musejí honem poskládat celek dospělých a dohonit v letní přípravě, co se dá. Zřejmě se budou opírat o loňský žirovnický kádr, který tvořili převážně kmenoví hráči KLH Vajgar a několik kmenových hráčů Slavoje. Z druholigové sestavy lze počítat s obráncem Tomášem Tržilem. Střídačku by měl dirigovat Vladimír Riesner, jenž loni koučoval Slavoj a občas ještě vypomohl jako hráč.   

Kluby HC Vajgar a HC Slavoj Žirovnice navázaly nejužší spolupráci. „Slavoj nepřestává existovat, jenom se aktuálně nezúčastní Krajské ligy,“ vysvětluje žirovnický šéf Jiří Skořepa. „Budeme podporovat HC Vajgar funkcionářsky i materiálně. Tradice v tomto směru je veliká. Za ta léta, co se věnujeme hokeji, jsme vrátili mezi mentinely tři čtyři desítky hráčů, kteří z různých důvodů nemohli nebo nechtěli pokračovat v tehdejším Vajgaru,“ vypočítává.

Na činnost A-týmu se v HC Vajgar napojí mládež. „Máme připravený systém, podle něhož se vynasnažíme to znovu postavit. Mládežnický hokej v Hradci upadal kvůli tomu, co se tam dělo. Nevymysleli jsme žádné nové metody, ale chceme tomu pomoct opravdu profesionáním řešením a různými podpůrnými programy včetně již zmíněnéno projektu Děti do bruslí, který už výborně funguje v Soběslavi a nyní se rozbíhá ve Znojmě či Moravských Budějovicích,“ dodávají společně Jiří Zikmund a Jiří Skořepa.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
19. 11. 2017 Jednatřicetiletý útočník Miloslav Čermák opouští prvoligový Motor, zatím na přechodnou dobu do 31. ledna 2018, kdy bude hostovat v extraligové Dukle Jihlava a rozšíří svoji osobní bilanci v nejvyšší domácí soutěži, která čítá rovných 200 odehraných zápasů (naposledy za Slavii), 10 gólů a 27 nahrávek. Ve 23 prvoligových utkáních za Motor letos nasbíral 18 bodů (5 + 13).
18. 11. 2017 Extraliga juniorů, 18. kolo: Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 8:4 (1:2, 2:0, 4:2). Góly a nahrávky poražených: 12. V. Brabec (Káník, Škola), 14. Dosek (Tejko, Jan Bárta), 42. Jan Bárta (Dosek, Šulek), 55. J. Doktor (Jan Bárta, Šulek). Extraliga mladšího dorostu, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:6 (0:1, 1:4, 0:1). Jediný gól domácích dal ve 40. minutě Svach (asistence Hracholskij a Pouzar).
17. 11. 2017 Extraliga mladšího dorostu, 15. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1). Góly a nahrávky vítězného celku: 15. P. Novák (Janoch), 53. Hanák (P. Novák, Remta), 62. Janoch (P. Novák). Extraliga juniorů, 17. kolo: Dynamo Pardubice - Motor Č. Budějovice 0:3 (0:1, 0:0, 0:2). Góly a nahrávky Jihočechů: 10. Tejko (V. Doktor, V. Brabec), 58. Mich Bláha (Dosek, Jan Bárta), 59. Mich. Bláha (Grauer, Tejko). Čisté konto vychytal Martin Březina.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web