Retro zápasy v 1. lize s Prostějovem vycházejí Jihočechům výborně. Tentokrát vyhráli 7:1

17.12.2018

Po dvou létech si týmy Motoru a Prostějova ve druhé nejvyšší soutěži zopakovaly na ledě Budvar arény vzájemný duel ve slušivých retro dresech. 7. listopadu 2016 zvítězil budějovický tým 9:1, tentokrát byl účet o dva góly chudší, přesto z pohledu domácích parádní – 7:1. Svěřencům Václava Prospala a Aleše Tottera se dařilo všechno, na co sáhli. V přímém duelu o třetí příčku jednoznačně dominovali a bodově se srovnali s druhým Kladnem, které přivítají 22. prosince.

Č. BUDĚJOVICE – Motor nastoupil ve žlutočervených dresech, které připomínaly mistrovský celek SKP (Sdružené komunální podniky) ze sezony 1950 – 51. Hanáci oblékli bíločervené s písmeny SKP (SK Prostějov) ze stejného období a společně si připomněli mistry světa z roku 1949 Františka Mizeru, Čeňka Píchu, Jiřího Macelise a Františka Vacovského z českého jihu, Zdeňka Marka z Prostějova. Příbuzní domácí čtveřice dostali o první přestávce památeční trikoty. Bez zraněného kapitána Zdeňka Kutláka a také Jiřího Šimánka otevřeli Budějovičtí skóre po ťukesu již ve 3. minutě. Poté využili dvě přesilovky a díky utěšené střele Pavla Pýchy vedli v 15. minutě 4:0.

Na pátý gól, který dal David Gilbert v oslabení, se čekalo do 39. minuty, neboť druhou periodu rozbila série vyloučených. Ve třetím dějství zvýšil z přečíslení Cody Bradley, ale potom hosté, kteří hodně prahli po dosažení gólu, snížili z hole exbudějovického Radka Prokeše (hráli také Zdeněk Čáp, Dušan Žovinec a Tomáš Nouza). Výsledek pečetil Roman Přikryl znovu v oslabení. „První třetina určila ráz utkání. Těší mě, že jsme nastříleli góly kvalitnímu soupeři,“ uvedl kouč Václav Prospal. Jeho protějšek Jiří Vykoukal se omezil na trochu podivné hodnocení: „Historie se opakuje. Víc ze mě dnes nedostanete,“ pravil.

Chance 1. liga, 36. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
3. Plášil (Babka, R. Přikryl), 7. Endál (M. Novák, Gilbert), 9. Gilbert (Fillman, M. Novák), 15. P. Pýcha ml. (Bradley, Endál), 39. Gilbert (M. Heřman), 44. Bradley (M. Čermák, Plášil), 59. R. Přikryl (M. Heřman) – 54. Prokeš (Zd. Čáp, Hanták).
Rozhodčí: Souček, Valenta – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 10:11.
Využití: 2:0.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 30:24.
Diváků: 5 705.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Plášil, M. Jandus, P. Pýcha ml., Pavlin, Vydarený – Babka, R. Přikryl, M. Beránek, Endál, Gilbert, M. Novák, Karabáček, Bradley, M. Čermák, J. Doktor, Dančišin, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 17. prosince.

Ladislav Lhota

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.