Doma vládl Humpolec nad Žirovnicí a Tábor B nad Vimperkem. Venku bodovaly Krumlov a Veselí

21.11.2016

V nedělních dohrávkách 9. kola Krajské ligy se dvakrát radovali z bodů domácí, dvakrát jásali hosté. Humpolecký soubor dokázal eliminovat žirovnické eso Zdeňka Ondřeje a tím si otevřel cestu k úspěchu. Bojovní Rytíři z Hluboké po dvou třetinách vedli 1:0, ale potom dostali od Č. Krumlova pět gólů. Lužnické derby v Soběslavi ovládla veselská Lokomotiva, kterou pozvedl probuzený střelec Martin Čáp. Béčko Tábora složilo tým Vimperka ve vlastním oslabení.

JIŽNÍ ČECHY – V Humpolci otevřel skóre již ve 4. minutě žirovnický špílmachr Zdeněk Ondřej. Víc mu pozorně bránící tým domácích nedovolil a také proto slavil úspěch. „Byli jsme disciplinovanější a dělali méně chyb, než v předchozích zápasech. Uhlídali jsme Ondřeje a podržel nás gólman. Střelecky se chytila druhá lajna,“ pochvaloval si kouč vítězů Jiří Zour. „Měli jsme dost šancí, ale nebyli jsme důrazní v osobních soubojích a zakončení,“ mračil se Jiří Skořepa, organizační pracovník poraženého Slavoje.

Projevila se hokejovost Krumlovských

Na otevřeném stadionu pod hlubockým zámkem se začalo konečně mrazit a došlo na letošní zápasovou premiéru, k níž se proti Rytířům postavil nejvýše postavený celek – Český Krumlov. Vedení získali domácí ve 35. minutě díky střele Petra Bělohlava od modré čáry, když krátce předtím po nevyužité přesilovce krumlovský David Cifreund trefil tyčku. Na 2:0 nedokázal zvýšit veterán Tomáš Štěpán ze sólové jízdy, ani David Oulík ve slibné pozici při přesilovce čtyři na tři.

Závěr patřil hostům, kteří pěti trefami rozhodli o výsledku. „Dvě třetiny jsme odehráli luxusně a nečekaně potrápili lídra. Bohužel, chybí nám štěstí v koncovce. Bylo otázkou, jak dlouho vydržíme proti Krumlovu s nulou. Za stavu 1:3 už jsme neměli síly na zvrat. Kluky chválím za bojovnost a nasazení. Budou-li takhle hrát, přijdou i výsledky,“ ujišťoval kouč Rytířů Miroslav Šulista. „V první třetině jsme měli gólově zvýraznit převahu. Ve druhé jsme nalili domácím krev do žil, ale ve třetí jsme dokázali, že jsme hokejovější mančaft,“ řekl krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Soběslavští vyrukovali s Adamem Přibylem

Lužnické derby v Soběslavi ošperkovala čerstvá domácí posila Adam Přibyl. Ve dvojici s Janem Žákovským na ledě dělal divy, jenže proti nim čaroval veselský gólman Filip Dvořák. Navíc se střelecky probudil čtyřgólový Martin Čáp. „Patřil nám začátek, ale znovu jsme se dali cestou faulování a školáckých chyb. Na psychiku hráčů mohlo zapůsobit zranění brankáře. Ale to neomlouvá nedůraz v osobních soubojích a při zakončování,“ smutnil kormidelník poražených Vlastimil Červenka. „Výsledek je super, ale výkon byl nejhorší v sezoně. Vyzdvihnout lze jenom Dvořáka s Čápem,“ překvapil svým hodnocením David Šošovica, trenér Lokomotivy.

Vyrovnaný souboj táborské rezervy s Vimperkem rozhodla u Jordánu kuriozní situace necelé dvě minuty před druhou sirénou. Za stavu 1:1 se domácí bránili ve čtyřech proti pěti a dvakrát během jediné minuty se utrhli do brejku zakončeného gólem. „Těší nás tři body, ale nehráli jsme tak dobře, jako předtím v Milevsku. Dělali jsme všechno složitě a hledali se na ledě,“ viděl rezervy táborský kouč Pavel Kratochvíl. „Dostali jsme dva góly v naší přesilovce a nedokázali odpovědět. Tam jsme ztratili zápas. Předvádíme hezký hokej, ale výsledkově to je tragédie,“ konstatoval Pavel Předota za poražené.

Krajská liga, dohrávky 9. kola:

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Žirovnice 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
7. Dolejš (Zeman, Tobola), 12. Hubata (Zeman, Dolejš), 28. Dolejš (Hubata), 35. D. Hřeben (J. Šerák) – 4. Ondřej (Petr Sviták).
Rozhodčí: Slavík – Smrž, Macháček.
Vyloučení: 8:8.
Využití: 1:1.
Diváků: 150.
J. Humpolec: Jan Zour – Tobola, J. Šerák, Hurda, Žůček – M. Jelínek, D. Hřeben, T. Dvořák, Hubata, Dolejš, Zeman, Kavka, Loučka, Brázda. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.
Sj Žirovnice: Kubeš – Popelka, Kubín, Koláček, Ištvánik – Tomšík, Jasanský, K. Švihálek, M. Stach, Petr Sviták, Ondřej, Navrátil, Jan Heřmánek, Gurka. Trenéři Vladimír Reisner a Zdeněk Ondřej.
Hráno 20. listopadu.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Č. Krumlov 1:5 (0:0, 1:0, 0:5)
35. P. Bělohlav (Miler, M. Černý) – 41. R. Šulčík (Čížek), 45. M. Lukeš (R. Šulčík, Z. Uhlíř), 46. R. Uhlíř (Vondřich, J. Kadlec), 55. R. Uhlíř (Malovec), 58. R. Uhlíř (J. Kadlec).
Rozhodčí: Macák – Deim, Kubíček.
Vyloučení: 9:7.
Využití: 0:1.
Diváků: 200.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Roman Rákosník ml., Žlůva, R. Heřmánek, Hejda – Oulík, Miler, M. Černý, Matěj Dvořák, Štěpán, Maurenz, Dušek, Čanda, Brus. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Machálek, Cifreund, Gallistl – J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, M. Lukeš, R. Šulčík, Z. Uhlíř, Fučík, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
3. M. Karpíšek(Schejbal), 23. Hraňo (Žákovský, A. Přibyl) – 19. Kypta (Benda), 24. M. Čáp (Mikeska), 34. M. Čáp (Mikeska), 38. Čáp (Arnold, Mikeska), 55. M. Čáp (M. Drs).
Rozhodčí: Trnka – Brůha, Strnad.
Využití: 1:0.
Diváků: 430.
Sp. Soběslav: Křiklán (8. O. Drachovský) – Vild, M. Karpíšek, L. Karpíšek, Sládek, Smíšek (21. F. Novotný), Rybák – Hák, Žákovský, Hraňo, A. Přibyl, Schejbal, M. Kučera, Chalupský, Píha, Zajíc (41. O. Pánek). Trenéři Vlastimil Červenka a Vladimír Drachovský.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, Nehoda, L. Míchal, Kypta, Kyml, Horák (21. Krampl) – M. Čáp, Mikeska, M. Drs, Benda, D. Janda, Dušák, Klimeš, Arnold, Bůžek. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.

HC Tábor B – HC Vimperk 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
6. R. Ježek (Prštický), 39. R. Pechánek (T. Kratochvíl), 39. J. Marek (Drda), 42. R. Pechánek – 20. Vítovec (Jiří Lang, Korous).
Rozhodčí: F. Svoboda – Jirovský, Karlín.
Vyloučení: 9:2.
V oslabení: 2:0.
Tábor B: D. Novák – Samec, Trieb, Škulina, D. Hlaveš, Košař, Hastrman – T. Kratochvíl, Pospíchal, R. Ježek, Drda, R. Pechánek, J. Marek, Jankovský, Rižák, T. Heršálek, Petr Dudák, Prštický. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina.
HC Vimperk: Pixa – O. Předota, R. Sitter, Tupý, J. Předota, Kačmar – P. Novotný, J. Sitter, Paule, Jiří Lang, Korous, Bojer, Samohejl, Krejsa, Vítovec. Trenér Pavel Předota.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.