Dojem z hladkého vítězství Motoru nad Havířovem pokazila série bitek v závěru

24.01.2018

Budějovičtí nepodcenili vstup do zápasu a po devíti minutách duelu s Havířovem se těšili z dvougólového náskoku. Nepříjemnému, aktivně bruslícímu a napadajícímu soupeři odskočili ještě o jednu trefu, ale až v 50. minutě, kdy zužitkovali přesilovou hru. Zbytek utkání rozdrobila série šarvátek, která vyvrcholila „férovkou“ mezi domácím Mitchem Fillmanem a hostujícím Markem Kalusem. Na lopatkách skončil druhý z nich. Tým ze severu Moravy provázela zbytečná nervozita.

Č. BUDĚJOVICE – Do brankoviště Motoru se vrátil po několikazápasové absenci Petr Kváča a vychytal pátou nulu v sezoně. Domácímu publiku se poprvé představil obránce Zdeněk Čáp, v sestavě se objevil také uzdravený forvard Michal Bárta. Nenaskočili Filip Novák, Richard Nejezchleb, Filip Vlček či Vlastimil Dostálek, jenž aktuálně pomáhá Dukle Jihlava v extralize. Havířovský dres oblékl loni budějovický útočník Jiří Fronk a také brankář Ondřej Bláha, který však seděl pouze na střídačce. Na konci ledna má završit hostování v AZetu a přesunout se zpátky pod Černou věž.

Po svižné akci v 5. minutě se ocitli Josef Mikyska a Petr Vampola sami před gólmanem Martinem Růžičkou a druhý z nich po nezištné přihrávce otevřel skóre. Pohotovou tečí v brejkové situaci o pět minut později zvýšil Václav Nedorost. Na obou stranách přibývaly šance, většinou po chybách soupeřů. Třetího gólu se diváci dočkali při přesilovce v polovině závěrečné části, kdy Luboš Rob tečoval Vráblíkovo nahození od modré čáry. Následnou sérii šarvátek odstartoval výpad hostujícího kapitána Jiřího Krisla na aktivně forčekujícího Petra Vampolu. Vinou nervózního závěru rozdali soudci čtyřiadevadesát trestných minut.

WSM 1. liga, 42. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – AZ Residomo Havířov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
5. Vampola (J. Mikyska, M. Čermák), 9. V. Nedorost (L. Květoň, Pajić), 50. L. Rob ml. (R. Vráblík, Galamboš).
Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 11:11, navíc Fillman (Motor), Kalus (Havířov) oba 5 minut + do konce.
Střely na branku: 39:27.
Diváků: 5 103.
ČEZ Motor: Kváča – P. Pýcha ml., Kutlák, Pavlin, Z. Čáp, Fillman, R. Vráblík – L. Květoň, Pajić, V. Nedorost, J. Mikyska, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, M. Bárta, Galamboš, M. Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 24. ledna.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.