Do semifinále poskočil Pelhřimov, Strakonice a Radomyšl. Soběslav a Humpolec se ještě poměří

01.03.2020

Odvetnými zápasy pokračovalo čtvrtfinále Krajské ligy mužů. Série hrané na dvě vítězství našly ve třech případech rozuzlení. Pelhřimov získal účast v semifinále jasným vítězstvím v Milevsku. Strakonice doma rozhodly o úspěchu až v dramatickém prodloužení s Českým Krumlovem. Hokejisté Radomyšle znovu uplatnili zkušenost proti mládí a odvezli si postup z Veselí. Soběslav přehrála tým Humpolce, ale musí se vypravit ke třetímu duelu na Vysočinu ve středu 4. března.

JIŽNÍ ČECHY – Nejtězší úlohu měl celek Milevska. Z osmé příčky v tabulce byl předhozený suverénnímu Pelhřimovu. Na stadionu Ledních Medvědů padli hosté v přestřelce o jediný gól, ale doma schytali Milevští výprask a nic jim nepomohla skvělá návštěva v hledišti. V 16. minutě dvakrát inkasovali v rozmezí deseti vteřin. Za dvě minuty dostali třetí gól a tím se vyjasnil scénář. „Začátek jsme neměli špatný, jenže jsme promarnili tři přesilovky. Potom soupeř potrestal naše chyby. Rozhodl během dvou minut. Neměli jsme na něho, i když jsme to nevypustili a prokázali snahu,“ svěřil se kouč Michal Štych. „Zápas jednoznačný, výkon dle mého gusta,“ dodal za vítěze Josef Lukašík.

Mužstvo Strakonic těžilo před vlastními fanoušky z výhody prvního vítězství na krumlovském ledě. Skóre oteřeli již ve 2. minutě hosté, ale domácí otočili díky dvěma využitým přesilovkám. Obrat se povedl i hostům, svůj třetí gól dávali také z početní výhody. Závěr patřil hokejistům od břehu Otavy, kteří necelé dvě minuty před třetí sirénou potrestali vyloučení Josefa Krcha a vynutili si pětiminutovku navíc. Při hře tři na tři Krumlovští neproměnili trestné střílení, načež Lukáš Bednařík po vyhraném buly v obranném pásmu projel kluziště a švihem překonal Lukáše Píchu. „Oba týmy hrály na hranicí možností. Gólmani chytali skvěle. Byl to super zápas,“ řekl strakonický asistent Luboš Krupka.

Spadlo jim tam všechno

Veselská Lokomotiva musela dohánět manko z kluziště soupeře a ukázalo se, že ve všech řadách vyrovnaný Sokol Radomyšl byl nad síly omlazeného týmu, který po trenérské změně ve finiši základní části vsadil na zrychlenou hru se čtyřmi útoky. Svěřenci Michala Špičky se neubránili výkyvům. Za oba zápasy zasloužil absolutorium jen brankář Filip Dvořák. V úvodu druhé periody měli domácí výhodu pět na tři, brzy po jejím skončení však inkasovali dva góly v rozpětí dvaceti šesti vteřin. „Postihlo nás hluchých pět minut. V závěru se hrál nádherný hokej, makali jsme až do konce,“ uvedl veselský kouč. „Byli jsme lepší a měli zápas pod kontrolou,“ ujistil David Míka, asistent Radomyšle.

Soběslavský Spartak v domácím prostředí vrátil Humpolci porážku z prodloužení i s úroky. Vzal si na pomoc táborského pendla Milana Dančišina, který vnesl vítr do ofenzívy. Vidět byl také Jiří Kubeš rozehraný z David Servisu. Po vyrovnané úvodní desetiminutovce se spartakovci stali pány ledové plochy a nešetřili ostrými náboji. „Hosté nás chtěli překvapit agresivním napadáním, ale dlouho jim to nevydrželo. Brzy jsme je začali přehrávat,“ konstatoval s potěšením soběslavský trenér David Pánek. „Patřil nám začátek. Kluci chtěli a šlapali, jenže domácí z protiútoku dal gól po teči, také druhý byla teč, třetí z úhlu. Spadlo jim tam všechno,“ smutnil humpolecký Jiří Zour.

Krajská liga, čtvrtfinále play off, 2. zápas:

HC Milevsko 2010 – HC Lední Medvědi Pelhřimov 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
39. Šimák (Petr Bouška) – 16. Kopic (Siřiště, Vysloužil), 16. Marek Hadrava (Vylíčil), 18. Martin Hadrava (Marek Hadrava, Vylíčil), 29. B. Svoboda (Martin Hadrava, F. Kasalý), 34. Martin Hadrava (L. Svoboda, Marek Hadrava), 46. Martin Hadrava TS, 55. Kopic (Vysloužil).
Rozhodčí: Jílek, L. Květoň – J. Beránek, Jan Lang II.
Vyloučení: 7:6, navíc Šimák (Milevsko) 10 minut, B. Svoboda (Pelhřimov) 5 minut + do konce.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 1 150.
HC Milevsko: Panec – Růžek, Petr Bouška, Hastrman, Gřegořek, Jíška – Radosta, J. Müller, Hamerle, Pouch, Suchan, Fořt, T. Bílek, Šimák, Š. Kadilák ml. Trenér Michal Štych.
HC Pelhřimov: Jíra – D. Vrátný, F. Kasalý, F. Bříza, J. Vrátný, L. Martínek, Zadražil – Vylíčil, Martin Hadrava, Marek Hadrava, B. Svoboda, Votápek, D. Šulák, Vysloužil, Siřiště, Kopic. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.
Hrálo se 1. března 2020.

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 5:4 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)
19. L. Bednařík (Jiřinec, Jar. Hřebíček), 29. Pašek (L. Bednařík, Jar. Hřebíček), 45. D. Kovář, 59. Pašek (Jar. Hřebíček), 63. L. Bednařík – 2. J. Kadlec (Berný, D. Svoboda), 32. J. Kadlec (D. Svoboda), 42. Vondřich (Machálek, J. Krcho), 46. J. Krcho (Vondřich).
Rozhodčí: J. Stach, T. Novotný – Mart. Šesták, Karlín.
Vyloučení: 3:8, navíc J. Krcho (Č. Krumlov) 10 minut.
Využití: 3:1.
Diváků: 790.
HC Strakonice: Myslivec – Mikeš, Jar. Hřebíček, P. Řehoř, M. Hrubý, D. Škoda, D. Kovář – Jiřinec, T. Růžička, L. Bednařík, Ruda, Dlouhý, P. Šebesta, Pašek, M. Müller, Samohejl. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.
Č. Krumlov: Pícha – Kutiš, Gallistl, Řepa, D. Svoboda, Vávra, Machálek – J. Kadlec, J. Krcho, Vondřich, M. Lukeš, Unger, Klíma, Michalec, Hakl, V. Vodička, Berný, Fučík. Trenér Vilém Migl ml.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Sokol Radomyšl 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
25. Jungbauer (Pěnička), 26. Strnad, 38. Strnad (Burkoň).
Rozhodčí: Hamr, Kraval – Diviš, Tuháček.
Vyloučení: 4:5, navíc Mikeska (Veselí) 10 minut.
Diváků: 248.
Loko Veselí: F. Dvořák – M. Kadlec, Koláček, Nehoda, T. Kohút, L. Míchal, Štěcha – Fr. Bárta, Mikeska, Dušák, Klimeš, R. Benda, Syrovátka, D. Kratochvíl, Fencl, Bůžek, T. Novák, Houdek, Čančura. Trenér Michal Špička.
S. Radomyšl: R. Kříž – M. Hřebíček, J. Turek, Vejda, Burkoň, Pěnička – Vlk, Jungbauer, Slavík, Hovora, Strnad, A. Novák, Václav Brož, R. Volf ml., Šimoník. Trenéři Milan Tollinger a David Míka.

OLH Spartak Soběslav – TJ Jiskra Humpolec 9:3 (3:0, 2:0, 4:3)
13. O. Pánek (J. Škoda, A. Čížek), 13. A. Přibyl (Hraňo, Sládek), 18. Dančišin (Píha), 33. A. Přibyl (Sládek, Dančišin), 38. Jiří Kubeš (Dančišin), 47. Žákovský (Hák), 48. M. Novák (J. Škoda), 50. Jiří Kubeš (Hraňo, A. Přibyl), 53. Píha TS – 53. T. Dvořák (Hurda), 54. Hynek (T. Dvořák), 59. T. Dvořák (Mart. Jelínek).
Rozhodčí: Šperl, Poskočil – Kubíček, Maxa.
Vyloučení: 6:8, navíc Zd. Jelínek (Humpolec) 10 minut.
Využití: 2:2.
Diváků: 511.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – T. Tržil, Kanov, Sládek, Jiří Kubeš, A. Čížek, Hubáček, V. Pánek – Hák, Žákovský, Hraňo, Dančišin, A. Přibyl, Píha, O. Pánek, M. Novák, J. Škoda, od 41. navíc Himpan, Pauš, Zajíc. Trenér David Pánek.
J. Humpolec: D. Šťastný – Motl (41. Rubner), Krtek, Dolejš, Hurda, Zd. Jelínek, Šerák – Š. Prokop (41. Kulík), Hynek, Hendrych, Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Bambula, Brychta, Hubata. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.