Do areálu Milana Vopičky v Hluboké nad Vltavou zavítali slavní hokejisté a fotbalisté k 21. setkání

23.06.2018

Hotelový a sportovní areál bývalého hokejisty a tenisty Milana Vopičky v hlubockém podzámčí ožil v sobotu 23. června přítomností slavných borců z ledových ploch a zelených trávníků, kteří v minulosti dobývali svět. Přišli i zástupci dalších odvětví a všichni se bavili vzpomínáním na stále živé úspěchy, ale také soutěžením v různých disciplínách s pravidly přiměřenými věku aktérů. Škoda jen, že účast nepotvrdili členové zlatého olympijského týmu z Nagana.


HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Zástupci úspěšných generací z šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let minulého století přicházeli s rozzářenými tvářemi. Mezi srdečnými pozdravy nechyběly obvyklé hlášky. „Celý život jsem dřel na Holíky,“ nechal se slyšet Jan Suchý, jeden z nejlepších obránclů všech dob. Vedle něho se culil Jiří Holík, rekordman v počtu odehraných reprezentačních utkání. Vtípky přidával Jožo Golonka, kapitán legendárni party ze Stockholmu 1969. či Milan Nový, kanonýr č. 1 české hokejové historie.

Nechyběli světoví šampióni Jiří Kochta, Josef Horešovský, Jan Klapáč (ten sklidil nejednu pochvalu za podíl na výchově své slavné vnučky Ester Ledecké), Pavel Richter, Oldřich Válek, mistři Evropy Luděk Bukač, Jan Havel, stříbrný olympionik z Grenoblu 1968 Karel Masopust nebo dlouholetý ligový hráč brněnské Komety Ivan Stehlík. Dvojice Masopust – Horešovský kdysi oblékala dres českobudějovického Motoru, Luděk Bukač vedl stejný klub jako trenér.

Nepustily je povinnosti

Omluvenku za sebe naopak do jednoho poslali olympionici z Nagana 1998, ač původně avizovali příchod. „Poslední, kdo odřekl, byl Pepa Beránek, s jehož tátou jsem hrával. Nemohli se dostavit moji kamarádi Jirka Šlégr, Martin Ručinský, Martin Straka. Povinnosti nepustily ani svazového předsedu Tomáše Krále. Potkala nás totiž smůla v tom, že právě na dnešek se přeložilo zasedání ČSLH, které mělo původně být 30. června,“ zalitoval Milan Vopička st.

Někdejší vynikající bruslaře doplnili pod zamračeným hlubockým nebem jejich fotbaloví souputníci Antonín Panenka, Karol Dobiaš, František Knebort, Ján Geleta, Josef Jelínek, Oldřich Rott, Peter Herda či Ivo Knoflíček. Další sportovní odvětví reprezentovali veslař Pavel Svojanovský, stříbrný z OH v Mnichově 1972 a bronzový z OH v Montrealu 1976, volejbalista Antonín Procházka, bronzový z OH v Mexiku 1968 a předseda jihočeského klubu olympioniků, a Vopičkův švagr Jan Kodeš, vítěz tenisové dvouhry ve Wimbledonu 1973.       

Potřetí našli azyl v Hluboké

Pravidelné setkávání hokejových legend se zrodilo krátce po naganské olympiádě před dvěma desítkami let. Postupně prošlo několika pořadatelskými štacemi včetně lázní Aurora v jihočeské Třeboni. Nejčastějším místem srazu byly Senohraby u Prahy. V průběhu let se k hokejistům přidali fotbaloví internacionálové a letos již potřetí v řadě našli společný azyl pod hlubockým zámkem.     

Akce s pořadovým číslem dvacet jedna a hlavičkou Hockey Football Memories Party 2018 se tradičně konala díky iniciativě Agentury Quick studio paní Miroslavy Rychterové, podpoře generálního sponzora Sport-technik Bohemia (Milan Vopička st.), hlavního sponzora Advantage Cars (Milan Vopička ml.), dále ČSLH, FAČR, Města Hluboká nad Vltavou a dalších subjektů.  

Co je v životě nejcennější?

Odpoledne se klábosilo a soutěžilo v tenisu, patování, šipkách, mariáši, florbalu, navečer se účastníci přesunuli z areálu Milana Vopičky do hlubockého Parkhotelu, kde jim k dobré náladě zpívala Kateřina Brožová za doprovodu Orchestru Karla Vágnera. Tečkou byl slavnostní ohňostroj. „Pro mne to není byznys. Spíše plno starostí. Ale dělám to rád. V životě je nejcennější, když se sejdou lidi, kteří si mají co říct. Se spoustou těch zlatých kluků jsem hrál hokej od žáků po dospělé a vždycky je nám spolu dobře,“ ujistil Milan Vopička st.

Bývalý hokejový útočník I. ČLTK Praha, Dukly Litoměřice, Chomutova, Sparty či Slavie působil také jako ligový tenista v I. ČLTK. Před čtvrtstoletím vybudoval hotelový a sportovní areál v Hluboké nad Vltavou a považuje se již trochu za Jihočecha. „Sice jsem Pražák, ale cítím se tady domácí a lidi mě tak berou. Mám z toho radost,“ přiznal činorodý muž, který na hlubockých kurtech uspořádal čtyři akce Jágr týmu, tenisové mistrovství evropských parlamentů a ženský tenisový Czech Open.   

Ladislav LhotaKrátké zprávy
21. 03. 2019 Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v úterý 26. března uskuteční tréninkový den výběru Jihočeského kraje pro hráče ročníku 2005 spojený se zápasovou konfrontací s výběrem kraje Vysočina. Akce spadá do projektu Výchova talentované mládeže. Pozvánku do I. skupiny dostali Pajer (J. Hradec) - Vachun, Váňa (Č. Budějovice), Eichler (Tábor), Šíma (Strakonice) - Hohenberger, Bělohlav, Schuppler (Č. Budějovice), Duben (Tábor), Špánek (Milevsko), Vondrášek (Srakonice), do II. skupiny Kurz (Č. Budějovice) - Ondřej (J. Hradec), Šťastný (Tábor), Schmidmayer (Č. Budějovice), Velíšek (Písek) - Šachl, Šimek (J. Hradec), Šindelář, Sabiniok, Kupka (Tábor), Pojar (Č. Budějovice). Trenéry jsou Jan Boháč (Tábor) a Roman Vlček (Písek).
20. 03. 2019 Junioři IHC Písek pod vedením Radka Volfa st. vstupují dnes do kvalifikace o postup do extraligy. Na domácím ledě přivítají celek HC Litomyšl. Dalšími soupeři budou Slovan Ústí nad Labem a Warriors Brno. Hraje se systémem každý s každým doma-venku. Dva nejlepší týmy získají právo na účast mezi elitou. Výsledek 1. zápasu: IHC Písek - HC Litomyšl 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Góly a nahrávky vítězů: 8. V. Šuhaj (Novák, Hora), 38. Novák (Přibyl, Pelant), 45. V. Šuhaj (Houdek).
19. 03. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl, toho času ve službách čínského Kunlunu hrajícího euroasijskou KHL, našel své jméno v patnáctce nominovaných, které pozval kouč Miloš Říha st. na první soustředění reprezentačního A-týmu před mistrovstvím světa. Akce se uskuteční v pražském Edenu od 25. března.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web