Diváci v Budvar aréně žádali desítku. Nedočkali se, přesto Motor rozdrtil tým Havířova 9:2

10.02.2019

Na žádost havířovského klubu se utkání 54. kola Chance ligy mezi Motorem a hostujícím AZetem předehrávalo o den dříve, než stanovil rozpis soutěže. Mužstvo ze severu Moravy nedokázalo utnout dlouhou sérii neúspěchů v Budvar aréně, kde naposledy pořídilo 19. října 2013, nepočítáme-li kontumaci z roku 2015. Jihočeši po kanonádě ale jen srovnali letošní vzájemnou bilanci, neboť dvakrát prohráli v Havířově. Plný bodový zisk je vrátil na bronzovou příčku.


Č. BUDĚJOVICE – V sestavě domácích po reprezentační přestávce nezbylo místo pro zadáka Martina Janduse, do útoku nemohli naskočit marodi Jiři Šimánek a Miloslav Čermák. Rekonvalescent Vincent Dunn si čtyřmi vteřinami pobytu na ledě po jágrovsku připsal další start nutný pro případnou účast v baráži. Brankář Jan Strmeň, který dostal přednost před Petrem Kváčou, se v úvodní části díval na hokej hodně zdálky – dokumentoval to poměr střel 15:4. Podobné to bylo ve druhé periodě (13:5), zato ve třetí po určité ztrátě koncentrace jasně vedoucích motoráků se čísla zcela obrátila (6:16). I proto se fanoušci nedočkali desítky vyžadované skandováním.

Jihočeši hráli s elánem, stříleli bez váhání a jejich přesilovky byly svižné. Skóre otevřel za jednapadesát vteřin Lukáš Endál po ukázkovém ťukesu, druhý gól přidal Zdeněk Kutlák ranou z levého kruhu. Další šance spálili Karabáček, Bradley, Gilbert a Zd. Doležal. Prostřední dějství se proměnilo v koncert budějovického týmu, přičemž za stavu 4:0 vystřídal Ondřeje Bláhu v havířovské kleci Jiří Matoušek. V úvodu třetí části ale hosté trefili tyčku a potom využili přesilovku pět na tři. Domácí evidentně polevili, byť přidali dva góly. Poslední slovo měli Havířovští, kteří několikrát vyskočili do přečíslení. „Přestávka v soutěži nám přišla vhod,“ kvitoval kouč vítězů Václav Prospal.      

Chance 1. liga, 54. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – AZ Residomo Havířov 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)
Góly a nahrávky:
1. Endál (Gilbert, Fillman), 7. Kutlák (Karabáček, Bradley), 26. Endál (M. Novák, M. Heřman), 29. Bradley (Plášil), 32. Gilbert (Endál, Plášil), 37. Zd. Doležal (Bradley, Karabáček), 40. Bradley (Babka, P. Pýcha ml.), 50. M. Novák, 51. Gilbert (M. Novák, Plášil) – 44. F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 54. R. Veselý (Matai, L. Bednář).
Rozhodčí: Souček, T. Micka – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 4:1.
Střely na branku: 34:25.
Diváků: 6 056.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Heřman, Endál, Gilbert, M. Novák, Babka, Bradley, Karabáček, J. Doktor, Dančišin, M. Beránek, Dunn. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 10. února 2019.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
14. 07. 2019 Obránce Tomáš Cibulka z budějovického Motoru dostal pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního celku U16, který se uskuteční v Břeclavi od 27. července do 1. srpna. Mezi náhradníky figuruje jeho oddílový spoluhráč, útočník Filip Petrásek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web