Díky parádnímu úvodu a brankáři Ondřeji Bláhovi přemohli Budějovičtí v 1. lize Přerov

26.09.2016

Do utkání 8. kola WSM 1. ligy na domácím ledě s Přerovem vstupovali hokejisté Motoru nejen s trpkými vzpomínkami na loňské čtvrtfinále play off, kdy je hosté notně pozlobili, ale také s nutností vylepšit poměrně chudou letošní bilanci, vždyť jako jeden z favoritů v dosavadních šesti odehraných zápasech nasbírali jen devět bodů a patřila jim desátá příčka v tabulce. Cíl splnili. Nebezpečného soupeře přemohli díky rychlým gólům v úvodu a vynikajícímu Bláhovi v brance.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zápasu předcházela minuta ticha za mistra světa z roku 1949 a mistra republiky 1951 Františka Vacovského, jenž zemřel ve věku devadesáti let. Po předchozí těsné porážce v Ústí nad Labem domácí trenéři znovu lehce promíchali sestavu, v níž se potřetí za sebou nenašlo místo pro Davida Kuchejdu a podruhé ze třech posledních zápasů pro Josefa Straku. Nevešel se ani obránce Ján Mucha, naopak vrátili se Pavel Pýcha, Rok Pajić a nebojácný junior Ondřej Šulek.

Skóre otevřel po sedmačtyřiceti vteřinách od úvodního buly Michal Chovan přesnou střelou švihem z pravé strany. Dvě vteřiny před vypršením přesilovky ve 4. minutě přidal druhý gól obránce Mitch Fillman, jenž získal kotouč na pravém kruhu a docestoval s ním mezi kruhy, odkud překonal Lukáše Klimeše. Ten se poroučel z branky. Po oddechovém čase ho nahradil exbudějovický Luboš Horčička. O další zvýšení náskoku se postaral Luboš Rob při přesilovce ve 22. minutě sklepnutím odraženého kotouče do odkryté klece.

Hosté se však nevzdali, zvýšili agresivitu a již o šest minut později snížili zásluhou Vlastimila Dostálka. Byli nepříjemní až do konce, prali se, nastřelili tyčku, ale všechny jejich šance bravurně zmařil Ondřej Bláha. Žádný ze soupeřů nevyužil početní výhodu pět na tři – hosté v první třetině, domácí ve třetí. „Kluky chválím za bojovnost. Vyrovnali se s hrou soupeře, navíc nás podržel brankář. To byl základ úspěchu,“ uvedl kouč Antonín Stavjaňa, jenž zároveň prozradil, že klub prodloužil opci kanadskému forvardovi Angelu Espositovi.

WSM 1. liga, 8. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Zubr Přerov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
1. Chovan (L. Květoň, Pajić), 4. Fillman, 22. L. Rob ml. (J. Suchánek, Nouza) – 28. Dostálek (R. Pšurný, Zbořil).
Rozhodčí: Valenta – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 8:9.
Využití: 2:0.
Diváků: 4 706.
ČEZ Motor: O. Bláha – J. Suchánek, R. Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, Žovinec, M. Mazanec – Nouza. L. Rob ml., M. Čermák, Chovan, Pajić, L. Květoň, Žálčík, Esposito, M. Heřman, Šulek, Škoda, Babka. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 26. září.

Ladislav Lhota

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.