Debakl od Kladna? Mladíkům chybělo srdce. Doma proti Třebíči to nedopadlo lépe

11.08.2022


Po dobrém výkonu, který vedl k vítězství nad silným týmem Salcburku, pokračoval extraligový Motor dalšími dvěma zápasy v srpnové přípravě. Pro duel s Kladnem na příbramském ledě (Rytíři ještě dokončovali rekonstrukci domácí arény) a následnou konfrontaci s prvoligovou Třebíčí v Budvar aréně nasadili budějovičtí trenéři do hry většinu mladíků ze širšího kádru, aby je viděli, když dostanou větší roli. Z experimentu vyplynuly nelichotivé výsledky.


PŘÍBRAM / Č. BUDĚJOVICE – Jágrovo Kladno se svým majitelem na střídačce rychle získalo náskok a už ho nepustilo. Oba týmy hrály na tři pětice. Jak hodnotil kouč Jaroslav Modrý výkon mladých hráčů? „Nelíbilo se mi to. Dal jsem jim volnost, ať nám ukážou, co umí. Chybělo mi od nich hlavně to, že přinesou srdce, budou bojovat a budou hrdí, že reprezentují náš klub a mají emko na prsou. To jsem postrádal,“ uvedl pro klubový web. Doma proti prvoligové Třebíči si odbyl zápasový křest v A-týmu juniorský gólman David Cinka. Po nevýrazných dvou třetinách teprve v závěru Jihočeši zvýšili obrátky a přitvrdili, jenže nenašli recept na překonání výborně chytajícího Jana Mičána.

Přípravná utkání:

HC Rytíři Kladno – Motor Č. Budějovice 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Góly a nahrávky:
3. Zikmund (Pytlík), 16. Plekanec, 16. O. Bláha (Pytlík, Zikmund), 33. M. Procházka (Kehar), 38. Indrák (M. Procházka), 44. Beran (Zikmund), 59. Plekanec – 26. V. Tomeček (L. Doudera), 37. Bindulis. Rozhodčí: Fraňo, T. Micka – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 2:1.
Diváků: 1 121.
Motor: Strmeň – Kachyňa, L. Doudera, Bindulis, Hovorka, Remta, R. Vráblík – Zd. Doležal, Mat. Toman, Dzierkals – Chlubna, J. Koláček, V. Tomeček – J. Pouzar ml., Vopelka, F. Přikryl – M. Masopust. Trenéři Jaroslav Modrý, David Čermák a Roman Fousek.
Hrálo se v Příbrami 9. srpna 2022.

Motor Č. Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly a nahrávky:
19. Michálek (Ferda, Holec), 36. Tureček (M. Svoboda), 40. L. Forman (M. Svoboda), 51. M. Novák (L. Forman).
Rozhodčí: L. Květoň, Kosnar – M. Jindra, Zika.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 0:2.
Diváků: 1 210.
Motor: Cinka – Kachyňa, Hovorka, Bindulis, L. Doudera, Remta, Štencel – Chlubna, M. Masopust, Strnad – Valský, Mat. Toman, Vopelka – V. Tomeček, J. Koláček, F. Přikryl – J. Pouzar ml. Trenéři Jaroslav Modrý, David Čermák a Roman Fousek.
Hrálo se 11. srpna 2022.

(lho)Krátké zprávy
27. 09. 2022 Výběr Jihočeského kraje U15 zvítězil v úvodním turnaji projektu VTM skupiny Střed ve Žďáru nad Sázavou. Výsledky: Jihočeský kraj – Pardubický kraj 5:1 (1:0, 2:1, 2:0). Góly a nahrávky (jen Jihočeši): 14. Slabý, 19. Přibyl (Kinter), 20. Novotný (Mařík), 36. Přibyl (Hejda), 38. Kinter (Hečko, Šrámek). Finále: Kraj Vysočina – Jihočeský kraj 2:7 (0:1, 0:2, 2:4). Góly a nahrávky (jen Jihočeši): 7. Přibyl (Mohyla), 29. Hečko (Kinter), 30. Hečko (Přibyl), 32. Hečko (Kinter), 38. Přibyl (Hečko), 40. Slabý (Botka), 44. Strachota.
26. 09. 2022 Písecký odchovanec a někdejší reprezentační kapitán Jan Kovář (32) začal v nové sezoně znovu řádit na švýcarském ledě. Dvěma góly a jednou asistencí pomohl svému klubu EV Zug k vítězství 4:3 nad týmem Ajoie v utkání nejvyšší soutěže pod Alpami.
26. 09. 2022 Letos zvolený prezident Českého hokeje Alois Hadamczik začal předkládat první výsledky své práce a formulovat rozhodnutí o změnách. Na základně forenzního auditu označil předchozí vedení svazu za rozhazovačné a vyhlásil záměry rozsáhlých škrtů v hospodaření. Mimo jiných rozhodl o zastavení několika mládežnických projektů. Pokračovat by neměli ani regionální trenéři (profesionálním regionálním trenérem na českém jihu je hlubocký Aleš Dvořák). Fanoušky zaujme chystaný přesun kamenné Síně slávy ledního hokeje z Galerie Harfa do sousední O2 arény, což má přinést úspory za nájem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie