David Servis vzdoroval ve Žďáru, ale nebodoval. Písek odvezl cenné vítězství z H. Brodu

11.11.2018

V 16. kole 2. ligy se dva týmy z českého jihu představily na kluzištích čelního tandemu spojené tabulky skupin Jih a Východ. Českobudějovický David Servis s prořídlou sestavou statečně bojoval ve Žďáru nad Sázavou, ale body zůstaly na Vysočině. Své fanoušky příjemně naladil IHC Písek, který díky pevné obraně a produktivnímu útoku naplno zabral v Havlíčkově Brodě a potvrdil své postavení nejlépe bodujícího jihočeského účastníka. Volný los měl HC Tábor.


ŽĎÁR / H. BROD – Servismani zdecimovaní zraněními (Trummer, Jan Bárta, Schmidmayer) či nemocemi (Škopek, Jan Kříž, trenér Kupka) na ledě lídra získali bleskově vedení a přestože soupeř záhy vyrovnal, udržovali naději na příznivý výsledek až do závěru, kdy nevyužili přesilovku a naopak šli do oslabení, po jehož skončení dostali pečetící gól. „Bylo to velice těžké utkání,“ přiznal asistent domácího trenéra Radovan Biegl. „Neproměnili jsme vyložené šance, hlavně ve druhé třetině. Inkasovali jsme po hrubých chybách, které se stále opakují. Mužstvo ale chválím za bojovnost i předvedenou hru. Obojí je pro nás příslibem,“ konstatoval Jiří Fedur po čtvrté porážce v řadě.   

Vedoucí trefa píseckého Jana Sýbka na ledě Havlíčkova Brodu, druhého celku tabulky, povzbudila Jihočechy, zatížené sérií třech porážek. Domácí Bruslaři v polovině utkání otočili stav, ale radovali se jen třicet vteřin. Hosté srovnali a rychle budovali náskok, který už nepustili a jako první v sezoně dobyli obávanou Kotlinu. „Chyběla nám přímočarost. Soupeři narostla křídla, byl houževnatý, aktivní. Nakonec jsme doplatili na špatnou disciplínu,“ smutnil kouč poražených Jiří Čelanský. „Super výkon dozadu, výborný gólman, lepilo nám to dopředu. Hráli jsme krásný hokej a pohlídali soupeřovu power play, trvající přes čtyři minuty,“ liboval si písecký asistent Václav Šrámek.   

2. liga, skupina Jih, 16. kolo:

SKLH Žďár nad Sázavou – HC David Servis 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
Góly a nahrávky:
7. Kolda (Pleva), 33. Půža (Franek, Stehlík), 36. Stehlík (Bureš, Kuřítko), 38. Jícha (Bureš, Pleva), 45. Franek (Prokš, Kališ), 59. Kunstmüller (Wasserbauer, Hasoň) – 2. Rolínek (Jiří Bárta), 25. Hřebejk (Petr Procházka, Sumerauer), 26. Rolínek (Jiří Bárta, Michal).
Rozhodčí: Pokorný – Urubčík, Kleprlík.
Vyloučení: 7:9, navíc Hřebejk (D. Servis) 10 minut.
Využití: 3:1.
Diváků: 710.
D. Servis: T. Klestil – Michal, Jiří Kubeš, Petr Procházka, Grauer, L. Kříž, Radoš – R. Šulčík, Vak, Hřebejk, Jiří Bárta, Sumerauer, Ferebauer, Kronus, Rolínek. Trenér Jiří Fedur.
Hrálo se 10. listopadu.

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Góly a nahrávky:
13. Šmíd (Michálek, Vala), 30. Michálek (Blinka, Šmíd), 55. T. Semrád (Michálek, Voříšek) – 7. Sýbek (Hanus, Parýzek), 30. Polata (Sýbek, Hučko), 32. Hučko (Sýbek), 40. Sýbek (Polata), 53. J. Šuhaj (Koupal, Matějka), 56. Polata (Hučko, Parýzek).
Rozhodčí: Ondráček – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 7:6, navíc Třetina (H. Brod), Tintěra (Písek) oba 10 minut.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 47:31.
Diváků: 592.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Tintěra, Červinský, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Matějka, Koupal, J. Šuhaj, Jabůrek, Marcilis, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 10. listopadu.

(lho)


Krátké zprávy
16. 12. 2018 Obránce Václav Svach, který je odchovancem Strakonic a nastupuje za Motor Č. Budějovice, dostal pozvánku do reprezentačního týmu sedmnáctiletých na přípravný kemp a trojici přátelských utkání s Finskem. Akce se uskuteční v Kladně a Slaném od 25. do 30. prosince.
16. 12. 2018 Česká veteránská reprezentace zvítězila 8:4 nad veterány Pardubic v exhibičním winter classic utkání při příležitosti otevření Zimního sportovního parku na Dostihovém závodišti v Pardubicích. V barvách vítězného týmu se zapojili bývalí extraligoví hráči Českých Budějovic a reprezentanti František Ptáček (1 + 0), Václav Král (2 + 3), František Mrázek (3 + 1) a Filip Turek (0 + 2).
15. 12. 2018 Extraliga dorostu, 2. část, skupina D, 3. kolo: Motor Č. Budějovice - HC Tábor 4:2 (1:0, 2:0, 0:2 - P 0:0, N 1:0). Góly a nahrávky: 8. Cibulka, 24. Lukeš (Petrásek), 26. Lukeš (Marhoun), nájezd Hála - 41. Cháb (Vaněk), 47. Vaněk (Matašovskjý, Cháb).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web