David Servis uspěl v prodloužení na žďárském ledě. Celky Tábora a Písku prodloužily své trápení

14.01.2018

Ve 27. kole druholigové skupiny Střed dokázal zabrat z jihočeské trojice pouze David Servis, který příjemně překvapil dvoubodovým vítězstvím v prodloužení na ledě favorizovaných žďárských „plamenů“. Mužstvo Tábora bez posil utrpělo pátou porážku v řadě a vrátilo se s prázdnou z Nymburka. Mladý tým Písku padl dokonce podeváté za sebou, tentokrát v domácím prostředí s lídrem skupiny Havlíčkovým Brodem, a dál se krčí s velkou ztrátou na dně tabulky.


ŽĎÁR / NYMBURK / PÍSEK – Mužstvo Žďáru jako jediné dosud vydrželo šlapat na paty lídrovi skupiny Havlíčkovu Brodu, tentokrát se však na vlastním ledě nechalo zaskočit servismany. Domácí sice vedli ve 3. minutě dvěma góly po střelách z mezikruží a od modré čáry. Bylo zaděláno na debakl, jenže hosté ve druhém dějství otočili stav, přičemž brankář Jiří Sláma se při druhém a třetím gólu musel trochu červenat. V nervózním závěru domácí nezvládali přesilovky a stihli jenom vyrovnat. Prodloužení ukončila výstavní střela Jiřího Bárty z voleje nad lapačku. „Po hrůzostrašném začátku jsme se oklepali a vezeme zasloužené vítězství,“ vyjádřil spokojenost trenér Jiří Fedur. 

Táborský celek v Nymburce postrádal českobudějovické pendly i odchovance Marka Pastyříka, jehož ohlášený příchod na střídavý start z karlovarské juniorky se posunul na konec ledna. V úvodu ztratili kapitána Jakuba Matušíka, jenž po nepotrestaném faulu nemohl pokračovat se zraněným ramenem. Na jeho místo se posunul obránce Tomáš Černý. Nevyšla jim první třetina. Potom už neinkasovali, ale zradila je koncovka. Nevyužili přesilovku pět na tři, Jan Březina nezakončil sólo ve vlastním oslabení. „V otřesném začátku jsme dostali tři góly po individuálních chybách. Extrémním nasazením jsme přetlačili soupeře, ale nevyjádřili jsme to střelecky,“ litoval kouč Tomáš Matušík. 

Havlíčkův Brod coby suverén skupiny Střed načal temnou sérii Písku v 18. kole ternisovým kanárem. V aktuálním 27. kole připravil Jihočechům devátý úder v řadě. Mužstvo dirigované kapitánem Miroslavem Třetinou či slávistickým pendlem Lukášem Endálem určovalo vývoj, ale na mladém píseckém týmu bylo sympatické, že vzdoroval nepříznivým okolnostem a snažil se soupeři co nejvíc znepříjemnit pobyt na ledě. Druholigovou premiéru si odbyli dorostenci Jakub Kopenec a Tomáš Stauber. „Kluci bojovali a snažili se zkorigovat stav do poslední chvíle. Vážíme si každé podařené herní situace,“ uvedl kouč Radek Volf st.

2. liga, skupina Střed, 27. kolo:

SKLH Žďár nad Sázavou – HC David Servis 3:4 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 – 0:1)
Góly a nahrávky:
2. Bureš (Jícha), 3. Vítek (Lojek, Štěpánek), 52. Bureš (Štěpánek, Lojek) – 28. Sumerauer (L. Kříž), 34. Trummer ml. (R. Šulčík), 40. R. Šulčík (J. Marek, P. Macháček), 63. Jiří Bárta (Vylíčil).
Rozhodčí: Ondráček – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 5:9, navíc Peslar (Žďár), R. Šulčík (D. Servis) oba 10 minut.  
Využití: 1:0.
Střely na branku: 33:28.
Diváků: 683. 
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Michal, P. Macháček, J. Kříž, Škopek – R. Šulčík, Trummer ml., J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, Svoboda, Trummer st., Zayml. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 13. ledna.

NED Hockey Nymburk – HC Tábor 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Góly a nahrávy:
6. Kolouch (Kedršt, Štěpánek), 11. Knesl (Bičiště, Josefus), 13. Kedršt (Kolouch) – 58. Blažek (T. Černý, R. Heřman).
Rozhodčí: Velčovský – Sv. Marek, P. Marek.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 35:28.
Diváků: 216.
HC Tábor: T. Klestil – Tesař, M. Havran, Raiterman, K. Černý, Marcel  Dvořák, T. Černý – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, R. Pechánek, J. Březina, Syrovátka, Š. Kadilák ml., Škrdleta. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 13. ledna.   

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 2:9 (0:2, 2:5, 0:2)
Góly a nahrávky:
24. Vlk (Sýbek), 34. Parýzek (Sýbek, Koupal) – 1. Endál (Třetina), 10. Beneš (Vala, Kulhánek), 21. Endál (Přidal, Třetina), 24. Kuchta (Ludvík, Beneš), 30. Kulhánek (Chlubna, Vala), 34. Přidal (Třetina, T. Semrád), 35. Ludvík (T. Semrád, Beneš), 43. Třetina (Endál, Přidal), 44. Kuchta (Kulhánek, Beneš).
Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Sedláček.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 29:47.
Diváků: 280.
IHC Písek: R. Kříž (30. Štekr) – Parýzek, Hora, Hanus, M. Hřebíček, Turek, Suda, od 41. navíc Kopenec – Vlk, Koupal, Sýbek (41. Stauber), Urbanec, Duchoň, J. Volf, A. Novák (41. Rod), L. Drda, K. Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 13. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web