David Servis rozprášil Milevsko deseti trefami. Písek doma nestačil Havlíčkovu Brodu

06.09.2017

Ve stejný den si naplánoval generálku na 2. ligu budějovický David Servis, který doma nadělil desítku snaživému Milevsku, a před vlastním publikem se představil také Písek, pro něhož byl příliš těžkým soupeřem Havlíčkův Brod, pasovaný na hlavního favorita skupiny Střed. Druholigistům zůstal přesně týden času k vyladění formy a doléčení šrámů před ostrým startem mistrovských bojů. Týmy Krajské ligy včetně Milevska ještě absolvují další přípravné zápasy.


Č. BUDĚJOVICE / PÍSEK – Vedení David Servisu v bleskově reakci na odstoupení trenéra Rudolfa Suchánka st. angažovalo Milana Kupku, jenž po jediném tréninku už vedl mužstvo do zápasu ve dvojici s Jiřím Fedurem. Jako nový muž se objevil také Štěpán Hřebejk, který do konce minulé sezony oblékal dres prvoligového Motoru. Chyběl naopak jeho nedávný spoluhráč Jakub Babka, jehož budoucnost se řeší, a zdravotní důvody nepustily do hry Petra Škopka (vazy), Lukáše Kříže (antibiotika) či Patrika Zaymla (zuby).

Ostrostřelba servismanů přinesla první gól v 5. minutě po ukázkové kombinaci a následovaly další rychlé trefy. Hosté korigovali za stavu 0:3 a potom ke své škodě nevyužili rovných sto vteřin trvající přesilovku pět na tři. Dál už se zápas vyvíjel jednoznačně ve prospěch budějovického týmu. Milevští bez trenéra Luboše Krupky (taktovku třímal osamocený Emil Švec st.) a bez hráčů na střídání museli strávit desetigólový nášup. „V povedené generálce odvedl mančaft dobrý výkon, i když se objevily nějaké chybičky,“ konstatoval domácí kouč Jiří Fedur.

Písečtí se proti Havlíčkovu Brodu museli obejít několika marodů, většinou zkušenějších hráčů, na nichž chtějí v sezoně stavět. V obraně se z nouze objevil trenér mladšího dorostu Karel Herr a nevedl si špatně. Do útoku letos poprvé naskočil odchovanec Ladislav Marek, jenž se vrátil ze zkoušky v Prostějově. Domácí získali vedení po jednapadesáti vteřinách od úvodního buly. Vyhráli první dějství 2:1, potom se však projevila soupeřova síla. „Vstoupili jsme dobře i do druhé části, jenže pak jsme začali chybovat. A co Brodu nabídneš, to promění. Pro naše mladé kluky to byla cenná zkušenost,“ uvedl trenér poražených David Míka.

Přípravná utkání:

HC David Servis – HC Milevsko 10:1 (3:1, 5:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
5. R. Šulčík (Macháček, Hřebejk), 9. Mil. Šesták (Sumerauer), 13. Michal, 24. D. Bílek, 29. Rousek (Macháček, R. Šulčík), 31. D. Bílek (Žáček, Trummer), 40. R. Šulčík (Radoš), 47. Rousek (R. Šulčík), 58. J. Volf (Mil. Šesták) – 13. T. Bílek (Buriánek, Sláma).
Rozhodčí:
F. SvobodaP. Němec, Martin Šesták.
Vyloučení:
6:5.
Využití: 3:0.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 100.
D. Servis: Spáčil (31. M. Dudáček) – Michal, Macháček (41. J. Kříž), Babčuk, Žáček, D. Svoboda (41. Benda), Radoš – D. Bílek, Mrkvička, Ferebauer, Sumerauer (41. J. Volf), Trummer, Mil. Šesták, R. Šulčík, Rousek, Hřebejk (41. Stodolovský). Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Milevsko: Jan Kolář – Štych, J. Havran, Jíška, A. Hájek, Hamerle, Fořt – Kořánek, Müller, Pouch, Suchan, T. Novotný, T. Bílek, Radosta, Buriánek, Sláma. Trenér Emil Švec st.
Hráno 5. září.

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 2:8 (2:1, 0:5, 0:2)
Góly a nahrávky:
1. Švagr (Rod), 11. Fr. Bárta (Turek, Torba) – 7. Kuchta (Chlubna, Kulhánek), 22. Voříšek (Šuhaj, Vala), 25. Milfait (Voříšek), 28. Šuhaj (Vala), 33. Endál (T. Pipek, Přidal), 37. T. Pipek (Bulgalvis), 44. Endál (T. Pipek, T. Semrád), 51. Endál (T. Pipek, Horák).
Rozhodčí: Čáp – Šperl, Horažďovský.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:0.
Diváků: 125.
IHC Písek:
Štekr – M. Hřebíček, Vl. Hanus, Švagr, Koutenský, Herr, Turek, od 31. navíc Suda – L. Marek, Koupal, Vlk, Jiřinec, Rod, Fr. Bárta, A. Novák, L. Drda, Torba, od 31. navíc Stauber. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 6. září.

(lho)Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web