David Servis prohrál doma v derby budějovických týmů. Tábor zažil pohromu se Žďárem

31.10.2018

Poslední říjnový den nepřál jihočeským zástupcům ve 2. lize. V derby týmů z Českých a Moravských Budějovic prohrál David Servis doma s Moravany 3:6, ale mnohem hůř dopadl Tábor, který na vlastním ledě dostal od střelců Žďáru nad Sázavou osm golů a teprve v závěru dvěma přesilovkovými trefami upravil i tak dost hrozivý výsledek. IHC Písek měl volno. Mužstva z českého jihu zatím neprožívají dobrou sezonu. V tabulce společné se skupinou Východ jim patří spodní příčky.


Č. BUDĚJOVICE / TÁBOR – Servismani v Hokejovém centru Pouzar dostali rychle dva laciné góly a směřovali k debaklu. Přitlačili však v ofenzivě a zkušená první formace zařídila vyrovnání. Jenže na konci úvodní části znovu vedli hosté gólem od modré čáry v početní převaze a pohlídali si výsledek. Domácí v závěru snížili na 3:5, ale inkasovali pošesté při power play. „Nemáme ani trochu štěstí. Vedle hrubých chyb, které nás provázejí každý zápas, dolehla na úzký kádr ještě zranění,“ hořekoval trenérský asistent Jiří Fedur. Led opustil po pěti minutách gólman Vlastimil Marek, jenž si utrhl meniskus (operace 1. listopadu), zápas nedohrál ani forvard Jan Bárta (rameno).

Táborští „kohouti“ se o středečním večeru tradičně museli obejít bez trojice studentů Jan Tesař, Jan Raiterman a Milan Kalaš. Zato premiérově před vlastním publikem nasadili zkušeného brankáře Milana Řehoře, shodou okolností odchovance Ždáru nad Sázavou. Toho však v duelu s mateřským klubem provázela smůla. Dostal čtyři góly, na nichž nenesl vinu, a střídal ho Milan Dudáček, který inkasoval další čtyři. Za stavu 0:8 domácí dvakrát kontrovali, jenže krátce nato zazněla siréna. „První třetinu jsme nehráli špatně. Měli jsme čtyři vyložené šance. Zápas ovlivnil sled chyb ve druhé části. Nedá se hrát bez osobní zodpovědnosti a nasazení,“ zlobil se kouč Arpád Györi. 

2. liga, skupina Jih, 14. kolo:

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)
Góly a nahrávky:
9. Hřebejk (Radoš, R. Šulčík), 16. Vak, 48. R. Šulčík (Hřebejk, Vak) – 4. Rytnauer (Horký), 4. Krutiš (Horký, Rytnauer), 19. Kabelka (Krutiš, Kliment), 36. Mikeš (Matějka, Juráň), 39. Krutiš (Rytnauer, Horký), 59. Horký.
Rozhodčí: Šperl – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 4:2.
Využití: 1:2.
Diváků: 92.
D. Servis: T. Klestil (7. – 12. Vl. Marek) – L. Kříž, Radoš, Škopek, Michal, Grauer, J. Kříž – R. Šulčík, Vak, Hřebejk, Jiří Bárta, Jan Bárta, Ferebauer, Rolínek, Kronus, Sumerauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 31. října.

HC Tábor – SKLH Žďár nad Sázavou 2:8 (0:1, 0:5, 2:2)
Góly a nahrávky:
57. Zayml (J. Matušík, K. Černý), 57. R. Heřman (K. Černý, Zayml) – 3. Tlačil (Kovářů, Půža), 24. Wasserbauer (Pleva), 24. Stehlík (Prokš, Peslar), 25. Bureš (Jícha, Wasserbauer), 28. J. Čermák (Stehlík, Kolda), 33. Franek (Kunstmüller, Kolda), 53. Franek, 55. Kališ (Lojek).
Rozhodčí: T. Micka – M. Svoboda, P. Šimánek.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 38:31.
Diváků: 732.
HC Tábor: M. Řehoř (25. M. Dudáček) – M. Havran, Duben, K. Černý, Hajič, Marcel Dvořák, Košař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Hrala, Zayml, J. Březina, Točík, R. Pechánek, Š. Kadilák ml., Prášek. Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
Hrálo se 31. října.

(lho)Krátké zprávy
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web