David Servis přivezl bod z Klatov, celky Tábora a Písku braly venku po třech bodech

07.10.2017

Budějovičtí servismani na klatovském ledě nebyli daleko od vítězství, nakonec brali jenom bod po prodloužení. Další jihočeští zástupci byli v 7. kole druholigové skupiny Střed úspěšní na sto procent. Mužstvo Tábora po dosud nejlepším výkonu v sezoně zvítězili nad silným soupeřem ve Žďáru a venku se prosadil také Písek, jemuž prospěla přítomnost gólmana Ondřeje Bláhy (chytal podruhé a naposledy, neboť odchází do Havířova) a centra Filipa Vlčka z kádru prvoligového Motoru.


KLATOVY / ŽĎÁR / PELHŘIMOV – Budějovický David Servis se proměnil v přestupní stanici. Z předsezonní přípravy do 2. ligy nenaskočili Petr Šulčík, Vladimír Škoda či Jakub Babka, otázkou je další působení Štěpána Hřebejka. Sotva se ohřál Jakub Marek, vytáhl si jej Motor. Před utkáním v Klatovech se naštěstí podařilo dotáhnout hostování Adama Vylíčila, jehož práva patří Pelhřimovu. Na ledě Západočechů se tento útočník uvedl dvěma góly. Po jeho nezdařeném sólu v prodloužení dali Klatovští z protiútoku vítěznou trefu. „Byli jsme lepší, ale zahazovali jsme tutovky. Domácí z minima vytěžili maximum,“ netajil zklamání kouč Jiří Fedur.

Mužstvo Tábora na startu sezony podávalo spíše rozpačité výkony, přesto bodovalo vcelku pravidelně. Stoprocentní zisk si odvezlo také ze Žďáru nad Sázavou. Jednoho z nejkvalitnějších soupeřů ve skupině Střed přemohli „kohouti“ po vynikající hře a vyskočili na čelo tabulky. Táborští trenéři vysoko ocenili přístup obránce Ondřeje Kachyni, pendla z Motoru, který se nad rámec povinností sám nabídl, že naposledy nastoupí těsně před odchodem na hostování do Litoměřic. „Všichni kluci zahráli parádně, skvělý byl David Novák v brance. Byl to zatím náš nejlepší zápas,“ radoval se hlavní trenér Tomáš Matušík.

Písečtí nastoupili v Pelhřimově znovu s brankářem Ondřejem Bláhou, který se rozchytával po dlouhodobém zranění a pomohl ke druhému vítězství. Nyní se postěhuje z Motoru na sever Moravy. Výrazně se projevila účast odchovance Filipa Vlčka, jenž si dočasně přibouchl dveře do kabiny Motoru kvůli porušení životosprávy. Na pelhřimovském ledě však otevřel skóre a dodával klid svým staronovým spoluhráčům. Z útoku do obrany, kde bylo jeho původní místo, se přesunul Jan Polata. Po pauze se zapojil i Václav Pašek. Přeskládaný tým si více věřil a po druhém vítězství v řadě se odpoutal ode dna v tabulce. „Také v předchozích zápasech jsme si vytvářeli příležitosti. Teď jsme z nich konečně začali dávat góly,“ ulevil si kouč Radek Volf st. 

2. liga, skupina Střed, 7. kolo:

SHC Klatovy – HC David Servis 6:5 v prodl. (3:2, 0:2, 2:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
2. Vracovský (Piovarči), 7. Piovarči (Houfek, L. Vlček), 18. Leština, 46. Leština (Piovarči), 54. L. Vlček (Piovarči, Kaňák), 65. Leština (Topinka) – 17. J. Volf (Macháček), 20. Vylíčil (R. Šulčík), 23. Vylíčil (Trummer), 25. R. Šulčík (Trummer), 53. Rousek (Ferebauer).
Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Sedláček.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 0:1.
Diváků: 200.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Škopek, Macháček, Michal, Babčuk – Vylíčil, Trummer, R. Šulčík, Rousek, Zayml, Ferebauer, Stodolovský, Sumerauer, J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 7. října.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Tábor 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
16. Štěpánek (Kunstmüller, Vítek), 56. Jícha (Kunstmüller) – 30. Andres (Prokeš, R. Heřman), 31. J. Matušík TS, 50. Andres, 55. Marcel Dvořák (Seidl, J. Matušík).  
Rozhodčí:
Pilný – Křivohlavý, Potůček.
Vyloučení: 5:7, navíc M. Havran (Tábor) 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků:
HC Tábor:
D. Novák – Tesař, Kachyňa, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, M. Havran, T. Černý – Andres, Prokeš, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 7. října.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – IHC Písek 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly a nahrávky:
35. Plachý (Votápek), 58. Kaminskij – 13. F. Vlček (Ciboch), 15. Ciboch, 28. Vlk (Ciboch), 38. Sýbek (Pašek, Polata), 42. Ciboch (Koupal).
Rozhodčí: Čuňočka – Otáhal, Komínek.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Diváků: 300.
IHC Písek:
O. Bláha – Parýzek, Polata, Vl. Hanus, Suda, Červinský, M. Hřebíček – A. Novák, F. Vlček, Sýbek, Ciboch, Koupal, Vlk, Medek, L. Drda, Pouch, Pašek. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 7. října.

(lho)


Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web