David Servis přivezl bod z Klatov, celky Tábora a Písku braly venku po třech bodech

07.10.2017

Budějovičtí servismani na klatovském ledě nebyli daleko od vítězství, nakonec brali jenom bod po prodloužení. Další jihočeští zástupci byli v 7. kole druholigové skupiny Střed úspěšní na sto procent. Mužstvo Tábora po dosud nejlepším výkonu v sezoně zvítězili nad silným soupeřem ve Žďáru a venku se prosadil také Písek, jemuž prospěla přítomnost gólmana Ondřeje Bláhy (chytal podruhé a naposledy, neboť odchází do Havířova) a centra Filipa Vlčka z kádru prvoligového Motoru.


KLATOVY / ŽĎÁR / PELHŘIMOV – Budějovický David Servis se proměnil v přestupní stanici. Z předsezonní přípravy do 2. ligy nenaskočili Petr Šulčík, Vladimír Škoda či Jakub Babka, otázkou je další působení Štěpána Hřebejka. Sotva se ohřál Jakub Marek, vytáhl si jej Motor. Před utkáním v Klatovech se naštěstí podařilo dotáhnout hostování Adama Vylíčila, jehož práva patří Pelhřimovu. Na ledě Západočechů se tento útočník uvedl dvěma góly. Po jeho nezdařeném sólu v prodloužení dali Klatovští z protiútoku vítěznou trefu. „Byli jsme lepší, ale zahazovali jsme tutovky. Domácí z minima vytěžili maximum,“ netajil zklamání kouč Jiří Fedur.

Mužstvo Tábora na startu sezony podávalo spíše rozpačité výkony, přesto bodovalo vcelku pravidelně. Stoprocentní zisk si odvezlo také ze Žďáru nad Sázavou. Jednoho z nejkvalitnějších soupeřů ve skupině Střed přemohli „kohouti“ po vynikající hře a vyskočili na čelo tabulky. Táborští trenéři vysoko ocenili přístup obránce Ondřeje Kachyni, pendla z Motoru, který se nad rámec povinností sám nabídl, že naposledy nastoupí těsně před odchodem na hostování do Litoměřic. „Všichni kluci zahráli parádně, skvělý byl David Novák v brance. Byl to zatím náš nejlepší zápas,“ radoval se hlavní trenér Tomáš Matušík.

Písečtí nastoupili v Pelhřimově znovu s brankářem Ondřejem Bláhou, který se rozchytával po dlouhodobém zranění a pomohl ke druhému vítězství. Nyní se postěhuje z Motoru na sever Moravy. Výrazně se projevila účast odchovance Filipa Vlčka, jenž si dočasně přibouchl dveře do kabiny Motoru kvůli porušení životosprávy. Na pelhřimovském ledě však otevřel skóre a dodával klid svým staronovým spoluhráčům. Z útoku do obrany, kde bylo jeho původní místo, se přesunul Jan Polata. Po pauze se zapojil i Václav Pašek. Přeskládaný tým si více věřil a po druhém vítězství v řadě se odpoutal ode dna v tabulce. „Také v předchozích zápasech jsme si vytvářeli příležitosti. Teď jsme z nich konečně začali dávat góly,“ ulevil si kouč Radek Volf st. 

2. liga, skupina Střed, 7. kolo:

SHC Klatovy – HC David Servis 6:5 v prodl. (3:2, 0:2, 2:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
2. Vracovský (Piovarči), 7. Piovarči (Houfek, L. Vlček), 18. Leština, 46. Leština (Piovarči), 54. L. Vlček (Piovarči, Kaňák), 65. Leština (Topinka) – 17. J. Volf (Macháček), 20. Vylíčil (R. Šulčík), 23. Vylíčil (Trummer), 25. R. Šulčík (Trummer), 53. Rousek (Ferebauer).
Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Sedláček.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 0:1.
Diváků: 200.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Škopek, Macháček, Michal, Babčuk – Vylíčil, Trummer, R. Šulčík, Rousek, Zayml, Ferebauer, Stodolovský, Sumerauer, J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 7. října.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Tábor 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
16. Štěpánek (Kunstmüller, Vítek), 56. Jícha (Kunstmüller) – 30. Andres (Prokeš, R. Heřman), 31. J. Matušík TS, 50. Andres, 55. Marcel Dvořák (Seidl, J. Matušík).  
Rozhodčí:
Pilný – Křivohlavý, Potůček.
Vyloučení: 5:7, navíc M. Havran (Tábor) 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků:
HC Tábor:
D. Novák – Tesař, Kachyňa, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, M. Havran, T. Černý – Andres, Prokeš, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 7. října.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – IHC Písek 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly a nahrávky:
35. Plachý (Votápek), 58. Kaminskij – 13. F. Vlček (Ciboch), 15. Ciboch, 28. Vlk (Ciboch), 38. Sýbek (Pašek, Polata), 42. Ciboch (Koupal).
Rozhodčí: Čuňočka – Otáhal, Komínek.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Diváků: 300.
IHC Písek:
O. Bláha – Parýzek, Polata, Vl. Hanus, Suda, Červinský, M. Hřebíček – A. Novák, F. Vlček, Sýbek, Ciboch, Koupal, Vlk, Medek, L. Drda, Pouch, Pašek. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 7. října.

(lho)


Krátké zprávy
22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne doje rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět ani podepsaný dres Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.
22. 11. 2017 Starší dorostenci budějovického Motoru v prvním utkání na zájezdu do Ruska podlehli v Jekatěrinburgu domácímu týmu 3:10 (0:2, 2:5, 1:3). Góly a nahrávky: 26. Krcho (Škola, Vávra), 33. Vávra (Řezáč), 60. Masopust.
21. 11. 2017 Českobudějovičtí a exbudějovičtí veteráni byli znovu v akci. Do reprezentačního dresu Old Timers České republiky v mezistátním utkání proti týmu Izraele na kladenském zimním stadionu se oblékli brankář Martin Altrichter, obránci František Ptáček, Miroslav Dvořák ml., Kamil Ťoupal, útočníci Filip Turek, Radek Ťoupal, Václav Král, František Mrázek a společně s dalšími spoluhráči zvučných jmen pomohli k dosažení vítězství v poměru 11:6.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web