David Servis a Tábor ve vyrovnaných partiích na vlastním ledě ztratily všechny body

24.02.2019

Účastníci druholigové skupiny Jih si vystřihli zápasy předposledního kola základní části. Jihočeským zástupcům nevycházela střelba v domácím prostředí. Torzo David Servisu ve vyrovnané partii s Moravskými Budějovicemi zahazovalo šance a platilo za chyby, což vedlo ke zbytečně vysoké porážce. Podobně na tom byl Tábor v souboji se Žďárem nad Sázavou, dařilo se mu alespoň trochu líp v obraně. Mužstvo Písku tentokrát zůstalo liché.


Č. BUDĚJOVICE / TÁBOR – Mužstvo David Servisu vyrukovalo do rozlučky s domácími diváky jako chudý příbuzný svých druholigových soupeřů. Ke dlouhodobým marodům se přidali oba Bártové a Karel Schmidmayer a trenérům zbyl tucet bojovníků, který se statečně postavil proti favoritovi z Moravských Budějovic. Personální nouze se však ještě prohloubí před derniérou ve Žďáru nad Sázavou, neboť juniorka Motoru zřejmě neuvolní obránce Daniela Dudáčka. „S naší chudou sestavou jsme byli pro hosty víc než vyrovnaným soupeřem. Zčásti jsme měli i víc ze hry a vypracovali si víc šancí. Zvládli jsme to i fyzicky, ale platili jsme za hrubé chyby jednotlivců,“ litoval asistent Jiří Fedur.

Na táborském ledě vytěžil Žďár z úvodního tlaku vedoucí gól. Pendl z Motoru Milan Dančišin následně přinutil hosty k faulům, které vyústily v přesilovku pět na tři a domácím se podařilo vyrovnat. Rtuťovitý útočník ale svoji aktivitu zaplatil zraněním. Nahradil ho Radim Škrdleta. Potom se třikrát trefili hosté, naposledy v čase 59:28. „Zápas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Za stavu 1:1 a 1:2 jsme opakovaně nastřelili tyčku. Ztroskotávali jsme v koncovce. Náš mladý tým se hodně nadře a nakonec si pokazí výsledek chybami, které kvalitní soupeř dokáže využít,“ ohlížel se hlavní kouč Arpád Györi za posledním vystoupením svých svěřenců v nepovedené sezoně. Ve 42. kole má Tábor volný los.  

2. liga, skupina Jih, 41. kolo:

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
Góly a nahrávky:
11. L. Kříž (R. Šulčík), 28. Sumerauer (Vak, L. Kříž) – 24. Krutiš (Kadela, Horký), 29. Heinrich (Juráň), 37. Juráň (Mikeš, Heinrich), 43. Horký (Kabelka, Rytnauer), 57. Pelikán (Hrala, F. Matějka), 60. Horký (Krutiš).
Rozhodčí: Šindel – Zimmermann, Sedláček.
Vyloučení: 2:6.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 130.
D. Servis: D. Němec – L. Kříž, Radoš, Škopek, Dudáček – R. Šulčík, Vak, Rolínek, Ferebauer, Sumerauer, Tejko, Grauer, Jiří Kubeš. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 23. února 2019.

HC Tábor – SKLH Žďár nad Sázavou 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Góly a nahrávky:
6. Sladkovský (K. Černý, M. Havran) – 3. Pleva (Kadlec, Panna), 44. Prokš (Peslar, Wasserbauer), 57. Pleva (Kovářů), 60. Wasserbauer (Pleva, Kuřítko).
Rozhodčí: D. Čáp – P. Šimánek, Hnát.
Vyloučení: 5:8, navíc R. Heřman (Tábor) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 675.
HC Tábor: Mich Novák – M. Havran, K. Černý, Skočovský, Duben, R. Pechánek, Raiterman, Bouška – R. Heřman (56. Syrovátka), Dančišin (4. Škrdleta), Blažek, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Pípal, Š. Kadilák ml., Drda. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 23. února 2019.

(lho)Krátké zprávy
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web