David Servis a Tábor ve vyrovnaných partiích na vlastním ledě ztratily všechny body

24.02.2019

Účastníci druholigové skupiny Jih si vystřihli zápasy předposledního kola základní části. Jihočeským zástupcům nevycházela střelba v domácím prostředí. Torzo David Servisu ve vyrovnané partii s Moravskými Budějovicemi zahazovalo šance a platilo za chyby, což vedlo ke zbytečně vysoké porážce. Podobně na tom byl Tábor v souboji se Žďárem nad Sázavou, dařilo se mu alespoň trochu líp v obraně. Mužstvo Písku tentokrát zůstalo liché.


Č. BUDĚJOVICE / TÁBOR – Mužstvo David Servisu vyrukovalo do rozlučky s domácími diváky jako chudý příbuzný svých druholigových soupeřů. Ke dlouhodobým marodům se přidali oba Bártové a Karel Schmidmayer a trenérům zbyl tucet bojovníků, který se statečně postavil proti favoritovi z Moravských Budějovic. Personální nouze se však ještě prohloubí před derniérou ve Žďáru nad Sázavou, neboť juniorka Motoru zřejmě neuvolní obránce Daniela Dudáčka. „S naší chudou sestavou jsme byli pro hosty víc než vyrovnaným soupeřem. Zčásti jsme měli i víc ze hry a vypracovali si víc šancí. Zvládli jsme to i fyzicky, ale platili jsme za hrubé chyby jednotlivců,“ litoval asistent Jiří Fedur.

Na táborském ledě vytěžil Žďár z úvodního tlaku vedoucí gól. Pendl z Motoru Milan Dančišin následně přinutil hosty k faulům, které vyústily v přesilovku pět na tři a domácím se podařilo vyrovnat. Rtuťovitý útočník ale svoji aktivitu zaplatil zraněním. Nahradil ho Radim Škrdleta. Potom se třikrát trefili hosté, naposledy v čase 59:28. „Zápas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Za stavu 1:1 a 1:2 jsme opakovaně nastřelili tyčku. Ztroskotávali jsme v koncovce. Náš mladý tým se hodně nadře a nakonec si pokazí výsledek chybami, které kvalitní soupeř dokáže využít,“ ohlížel se hlavní kouč Arpád Györi za posledním vystoupením svých svěřenců v nepovedené sezoně. Ve 42. kole má Tábor volný los.  

2. liga, skupina Jih, 41. kolo:

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
Góly a nahrávky:
11. L. Kříž (R. Šulčík), 28. Sumerauer (Vak, L. Kříž) – 24. Krutiš (Kadela, Horký), 29. Heinrich (Juráň), 37. Juráň (Mikeš, Heinrich), 43. Horký (Kabelka, Rytnauer), 57. Pelikán (Hrala, F. Matějka), 60. Horký (Krutiš).
Rozhodčí: Šindel – Zimmermann, Sedláček.
Vyloučení: 2:6.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 130.
D. Servis: D. Němec – L. Kříž, Radoš, Škopek, Dudáček – R. Šulčík, Vak, Rolínek, Ferebauer, Sumerauer, Tejko, Grauer, Jiří Kubeš. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 23. února 2019.

HC Tábor – SKLH Žďár nad Sázavou 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Góly a nahrávky:
6. Sladkovský (K. Černý, M. Havran) – 3. Pleva (Kadlec, Panna), 44. Prokš (Peslar, Wasserbauer), 57. Pleva (Kovářů), 60. Wasserbauer (Pleva, Kuřítko).
Rozhodčí: D. Čáp – P. Šimánek, Hnát.
Vyloučení: 5:8, navíc R. Heřman (Tábor) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 675.
HC Tábor: Mich Novák – M. Havran, K. Černý, Skočovský, Duben, R. Pechánek, Raiterman, Bouška – R. Heřman (56. Syrovátka), Dančišin (4. Škrdleta), Blažek, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Pípal, Š. Kadilák ml., Drda. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 23. února 2019.

(lho)Krátké zprávy
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
19. 05. 2019 Rodák z jihočeského Čakovce a mnohonásobný reprezentant Jaroslav Pouzar, který se stal dvakrát mistrem světa (1976, 1977) a třikrát vítězem Stanley Cupu (1984, 1985, 1987), bude jedním ze čtrnácti vyvolených, jejichž portrét ozdobí sérii zlatých a stříbrných mincí postupně ražených v České mincovně v Jablonci nad Nisou. V cyklu Legendy československého hokeje jako první spatřila světlo světa mince s podobiznou Ivana Hlinky, další v pořadí jsou někdejší hvězdy Dominik Hašek, Jan Suchý, Pavel Patera, David Moravec, Vladimír Růžička, Vladimír Martinec, František Pospíšil, Milan Nový, Jiří Šlégr a zmiňovaný Jaroslav Pouzar. Tři jména zatím zůstávají v tajnosti.
18. 05. 2019 Přípravu na suchu v uplynulém týdnu zahájil tým HC Strakonice zatím pod trenérským vedením Martina Všetečky, který ještě v minulé sezoně nastupoval v obranné linii. Ke stávajícímu hráčskému kádru se připojila pětice juniorů. Tečku za první fází letního drilu tradičně obstará na konci června přátelské fotbalové utkání v Radošovicích proti místnímu celku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web