D. Servis nedal v Kolíně žádný gól. Písek neskóroval podruhé za sebou, tentokrát v Táboře

28.10.2017

Jihočeši v druholigové skupině Střed přestali střílet. Budějovický David Servis po sedmigólovém vítězství doma nad Havlíčkovým Brodem vyšel zcela naprázdno v Kolíně a stejně se vedlo také hráčům Písku v derby na táborském ledě. Písečtí se netrefili podruhé za sebou a vygenerovali nepěkné skóre 0:11 z posledních dvou zápasů. V barvách Tábora se zaskvěl hattrickem obránce Kamil Černý, po gólu přidali další matadoři Jakub Matušík a Josef Urbanec.


KOLÍN / TÁBOR – Na kolínském ledě potvrdil domácí tým, že zapomněl na špatný vstup do soutěže a myslí to vážně s posunem do horní poloviny tabulky. Díky vydřenému vítězství nad David Servisem se „kozlové“ posunuli na páté místo mezi deseti účastníky, zatímco Budějovičtí klesli na sedmou pozici. Vedoucí trefu zařídil kapitán Josef Malý v přesilovce pět na tři. Gólovou pojistku přidal v 53. minutě Petr Morkes. Hosté měli řadu šancí (Jiří Ferebauer, Jan Trummer, Jiří Bárta), ale nenašli recept na překonání Martina Sejpala. „Zasloužili bychom si nejméně bod,“ povzdechl trenér Jiří Fedur.  

Derby v Táboře svedlo dohromady tradiční jihočeské rivaly, kteří se však aktuálně nacházejí na opačných pólech v tabulce druholigové skupiny Střed. „Kohouti“ se drží na druhé příčce, písecký celek se krčí na deváté. Odpovídal tomu výsledek vzájemného souboje. Relativně hladké vítězství domácích se však rodilo těžce a výsledku 5:0 trochu kuriózně napomohly čtyři využité přesilovky a navrch gól v oslabení. Příspěvek ve formě hattricku asi málokdo čekal od jednatřicetiletého beka Kamila Černého, jenž měl dosud na kontě jedinou asistenci a po utkání marně vzpomínal, jestli už dal někdy tři góly.

Táborští trenéři projevili spokojenost s výsledkem a efektivitou v přesilovkách, ke hře pět na pět však nacházeli výhrady. „Skřípe nám to v obranné fázi. Trochu složitě řešíme situace v našem pásmu a určitě nás v tomto směru čeká plno práce. Ale v přesilovkách došlo ke zlepšení. Chtěli jsme, aby kluci hodně stříleli. Proti předchozím zápasům to vypadalo líp,“ potvrdil Arpád Györi. Písečtí nastoupili bez klíčového útočníka Jana Sýbka, jenž se zranil v Moravských Budějovicích. „Při hře pět na pět nebyl náš výkon špatný. Ale soupeř nás trestal z přesilovek. Ty naše byly, bohužel, jalové,“ věděl kouč Radek Volf st.  

2. liga, skupina Střed, 11. kolo:

SC Kolín – HC David Servis 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
27. Malý (Panna, Semirád), 53. Morkes (Pipek, Voženílek).
Rozhodčí: Knapík – Sv. Marek, Ovsík.
Vyloučení: 6:9.
Využití: 1:0.
Diváků: 729.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Michal, Macháček, Škopek, Babčuk – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Ferebauer, Zayml, J. Volf, Vylíčil, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 28. října.

HC Tábor – IHC Písek 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
14. K. Černý (R. Pechánek, Š. Kadilák ml.), 38. K. Černý (R. Heřman), 39. J. Matušík (Urbanec, R. Heřman), 52. K. Černý (R. Heřman, Blažek), 54. Urbanec (T. Černý, J. Březina).
Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, P. Šimánek.
Vyloučení: 6:8, navíc M. Hřebíček (Písek) do konce.
Využití: 4:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 34:18.
Diváků: 1 683.
HC Tábor: T. Klestil – M. Havran, T. Černý, K. Černý, Pípal, Marcel Dvořák, Duben, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, Urbanec, Pospíchal, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Polata, Vl. Hanus (23. Turek), M. Hřebíček, Suda, Červinský, od 55. navíc Hora – A. Novák, Pouch, Pašek, Ciboch, Koupal, Vlk, Jiřinec, L. Drda, Medek. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 28. října.

(lho)Krátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web