D. Servis nedal v Kolíně žádný gól. Písek neskóroval podruhé za sebou, tentokrát v Táboře

28.10.2017

Jihočeši v druholigové skupině Střed přestali střílet. Budějovický David Servis po sedmigólovém vítězství doma nad Havlíčkovým Brodem vyšel zcela naprázdno v Kolíně a stejně se vedlo také hráčům Písku v derby na táborském ledě. Písečtí se netrefili podruhé za sebou a vygenerovali nepěkné skóre 0:11 z posledních dvou zápasů. V barvách Tábora se zaskvěl hattrickem obránce Kamil Černý, po gólu přidali další matadoři Jakub Matušík a Josef Urbanec.


KOLÍN / TÁBOR – Na kolínském ledě potvrdil domácí tým, že zapomněl na špatný vstup do soutěže a myslí to vážně s posunem do horní poloviny tabulky. Díky vydřenému vítězství nad David Servisem se „kozlové“ posunuli na páté místo mezi deseti účastníky, zatímco Budějovičtí klesli na sedmou pozici. Vedoucí trefu zařídil kapitán Josef Malý v přesilovce pět na tři. Gólovou pojistku přidal v 53. minutě Petr Morkes. Hosté měli řadu šancí (Jiří Ferebauer, Jan Trummer, Jiří Bárta), ale nenašli recept na překonání Martina Sejpala. „Zasloužili bychom si nejméně bod,“ povzdechl trenér Jiří Fedur.  

Derby v Táboře svedlo dohromady tradiční jihočeské rivaly, kteří se však aktuálně nacházejí na opačných pólech v tabulce druholigové skupiny Střed. „Kohouti“ se drží na druhé příčce, písecký celek se krčí na deváté. Odpovídal tomu výsledek vzájemného souboje. Relativně hladké vítězství domácích se však rodilo těžce a výsledku 5:0 trochu kuriózně napomohly čtyři využité přesilovky a navrch gól v oslabení. Příspěvek ve formě hattricku asi málokdo čekal od jednatřicetiletého beka Kamila Černého, jenž měl dosud na kontě jedinou asistenci a po utkání marně vzpomínal, jestli už dal někdy tři góly.

Táborští trenéři projevili spokojenost s výsledkem a efektivitou v přesilovkách, ke hře pět na pět však nacházeli výhrady. „Skřípe nám to v obranné fázi. Trochu složitě řešíme situace v našem pásmu a určitě nás v tomto směru čeká plno práce. Ale v přesilovkách došlo ke zlepšení. Chtěli jsme, aby kluci hodně stříleli. Proti předchozím zápasům to vypadalo líp,“ potvrdil Arpád Györi. Písečtí nastoupili bez klíčového útočníka Jana Sýbka, jenž se zranil v Moravských Budějovicích. „Při hře pět na pět nebyl náš výkon špatný. Ale soupeř nás trestal z přesilovek. Ty naše byly, bohužel, jalové,“ věděl kouč Radek Volf st.  

2. liga, skupina Střed, 11. kolo:

SC Kolín – HC David Servis 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
27. Malý (Panna, Semirád), 53. Morkes (Pipek, Voženílek).
Rozhodčí: Knapík – Sv. Marek, Ovsík.
Vyloučení: 6:9.
Využití: 1:0.
Diváků: 729.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Michal, Macháček, Škopek, Babčuk – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Ferebauer, Zayml, J. Volf, Vylíčil, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 28. října.

HC Tábor – IHC Písek 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
14. K. Černý (R. Pechánek, Š. Kadilák ml.), 38. K. Černý (R. Heřman), 39. J. Matušík (Urbanec, R. Heřman), 52. K. Černý (R. Heřman, Blažek), 54. Urbanec (T. Černý, J. Březina).
Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, P. Šimánek.
Vyloučení: 6:8, navíc M. Hřebíček (Písek) do konce.
Využití: 4:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 34:18.
Diváků: 1 683.
HC Tábor: T. Klestil – M. Havran, T. Černý, K. Černý, Pípal, Marcel Dvořák, Duben, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, Urbanec, Pospíchal, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Polata, Vl. Hanus (23. Turek), M. Hřebíček, Suda, Červinský, od 55. navíc Hora – A. Novák, Pouch, Pašek, Ciboch, Koupal, Vlk, Jiřinec, L. Drda, Medek. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 28. října.

(lho)Krátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web