Čtveřici účastníků Memoriála Pavla Háka v Soběslavi kraloval Slavoj Velké Popovice

08.09.2019

Pro diváky zajímavou a pro mužstva užitečnou konfrontaci jihočeského a středočeského hokeje nabídl 25. ročník Memoriálu Pavla Háka pod střechou zrekonstruvané haly v Soběslavi. Vítězně prošel turnajem Slavoj Velké Popovice, který prokázal v obou vystoupeních vyladěnou formu a potvrdil, že krajská mistrovská soutěž ve středních Čechách má svoji kvalitu. Druhou příčku vybojovala s úzkým kádrem veselská Lokomotiva, bronzový stupínek zbyl na domácí Spartak.


SOBĚSLAV – Turnaj byl náročný pro všechny účastníky, neboť všechny zápasy v nezkrácené délce třikrát dvacet minut čistého času se musely stihnout za jediný den. V úvodní konfrontaci dvou sousedních krajů se domácí spartakovci museli sklonit před Velkými Popovicemi, zatímco prořídlá sestava Lokomotivy Veselí v závěrečné periodě zlomila odpor Vlašimi. „Byl to pěkný zápas. Popovice hrály jednoduchý hokej postavený na výborném bruslení a koncovce. Drželi jsme s nimi krok,“ ocenil soběslavský kouč David Pánek, jehož svěřenci si potom v duelu o třetí místo s chutí zastříleli proti nejslabšímu účastníkovi z Vlašimi.

Soběslavští vyzkoušeli široký kádr. Každý ze čtyř brankářů odchytal polovinu jednoho utkání, zapojily se posily z táborského béčka Kanov, Hubáček, Martin Novák i celá pětice juniorů V. Pánek, A. Čížek, Himpan, Pauš a Slabý. Hůř na tom byli sousedé z Veselí, kteří hráli na čtyři beky (zranil se Čančura a Krampl přijel až na druhý zápas) a protočili jedenáct útočníků včetně Syrovátky, jenž přišel z rozpuštěného B-týmu Tábora a Slavíčka z Radomyšle. V prvním utkání jsme si prověřili hlavně mladíky. Druhý zápas byl v únavě, ale i ten splnil účel, neboť jsme viděli hráče v určitých situacích a leccos nám to napovědělo,“ uvedl vládce střídačky Josef Vachulka.     

Memoriál Pavla Háka, 25. ročník:

Výsledky:

OLH Spartak Soběslav – Slavoj Velké Popovice 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Góly Jihočechů:
Hraňo 2, J. Škoda.
Loko Veselí nad Lužnicí – HC Vlašim 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Góly Jihočechů:
R. Benda 3, Vlach, Egert, Dušák.
O 3. místo:
OLH Spartak Soběslav – HC Vlašim 17:3 (6:1, 7:1, 4:1)
Góly Jihočechů:
Hraňo 4, M. Kučera a Slabý po 3, Píha a O. Pánek po 2, Mart. Novák, Himpan, Pauš.
Finále:
Slavoj Velké Popovice – Loko Veselí nad Lužnicí 7:1

Konečné pořadí:

1. Slavoj Velké Popovice
2. Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
3. OLH Spartak Soběslav
4. HC Vlašim

Soupisky:

Loko Veselí: F. Dvořák, Vokurka – Nehoda, J. Benda, Čančura, Štěcha, Krampl – Syrovátka, Mikeska, Dušák, Vlach, R. Benda, Slavíček, Jak. Novák, T. Novák, D. Kratochvíl, Klimeš. Trenér Josef Vachulka.
Sp. Soběslav: J. Dvořák, Křiklán, Prušák, Baloun – Kanov, Matoušek, T. Tržil, Kubeš, Hubáček, Sládek, V. Pánek, A. Čížek – J. Škoda, Žákovský, Hraňo, Zajíc, M. Kučera, Píha, O. Pánek, Mart. Novák, Kaisler, Smrž, Himpan, Pauš, Slabý. Trenér David Pánek.
Hrálo se 7. září 2019.

(lho)Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web