Čtveřice z Madeta Motoru darovala krevní plazmu pro léčbu nemocných s covidem-19

27.10.2020


Čtveřice z extraligového Madeta Motoru darovala v krajské nemocnici tzv. rekonvalescentní krevní plazmu určenou k léčbě pacientů procházejících nemocí covid-19. Většina hráčů a také členů motoráckého realizačního týmu prodělala v uplynulých týdnech koronavirovou chorobu. Čtyři z nich se podařilo vytipovat jako vhodné dárce plazmy. Do odběrových křesel v úterý 27. října usedli Martin Beránek, Vít Christov, Radek Prokeš a generální manažer Stanislav Bednařík.


Č. BUDĚJOVICE – Rekonvalescentní plazma odebraná osobám, které před krátkým časem prošly nemocí covid-19, velice pomáhá pacientům s těžším průběhem této choroby. Každý však není vhodným dárcem. Větší množství protilátek zpravidla získá ten, kdo musel s covidem víc bojovat. „Odběrová procedura není nijak nepříjemná,“ popisoval Stanislav Bednařík. „Všichni v transfuzním centru Plasmafera se k nám chovali velmi mile a poměrně rychle nám to uteklo. Jsme moc rádi, že jsme mohli pomoct alespoň touto formou,“ dodal. Z Motoru se přihlásili k odběrům i další hráči a trenéři z mládežnických týmů, kudy také prošla koronavirová nákaza.
(lho, tzm)


Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie