Cíl zůstal stejný, kapitán se změnil. Zdeňka Kutláka vystřídal Pavel Pýcha

09.09.2019

V sídle firmy Hoch a synové se prezentoval prvoligový Motor před startem mistrovských bojů, do nichž vstoupí na domácím ledě proti Horácké Slavii Třebíč ve středu 11. září. Sportovním cílem pro mužstvo, které nadále povede dvojice Václav Prospal – Aleš Totter, zůstává postup do extraligy, v níž zástupce českého jihu chybí již sedmou sezonu. Klub pracuje s rozpočtem padesát osm milionů korun (o tři víc než loni), vydal 4 500 permanentek. Kapitánem se stal Pavel Pýcha.


Č. BUDĚJOVICE – V přípravě sehrál Motor osm utkání (tři vítězství, pět porážek) s kvalitními soupeři, mezi nimiž nechyběli účastníci extraligy, KHL nebo EBEL. „Výsledky mohly být lepší,“ přiznal třiadvacetiletý obránce Pavel Pýcha ml., čtvrtý nejmladší kapitán v historii klubu po Miroslavu Dvořákovi st., Radku Ťoupalovi a Romanu Horákovi st. „Pro mě to je velká změna a obrovská čest. Věřím, že mi pomohou zkušenější spoluhráči a budeme fungovat jako tým,“ dodal nástupce Zdeňka Kutláka. „Pavel má za sebou vynikající sezonu. Pro nás trenéry to byla logická volba,“ vysvětlil Václav Prospal.

Hráči, trenéři a vedení klubu hodlají vynaložit všechny síly pro celkové vítězství v soutěži. Vítají zrušení baráže a možnost přímého postupu. „Po sportovní stránce je nový systém soutěže udělaný velice dobře, nabídne atraktivnější zápasy. Pro nás bude důležité uhrát si co nejlepší pozici pro play off,“ připojil Václav Prospal. „Nadále chceme předvádět AAA hokej – agresivní, aktivní, atraktivní. Pokud se ani tentokrát nevydaří postup, nevylučuji, že z toho vyvodím sám pro sebe důsledky,“ řekl klubový prezident Roman Turek.

Rozpočet Motoru na sezonu 2019–20 činí padesát osm milonů. Na mládež jde dalších třiadvacet (patnáct na akademii, osm na žákovské celky). „Proti loňsku pracujeme s mírně navýšenou částkou a dosud nemáme vyčerpaný budget pro případné posily,“ uvedl generální manažer Stanislav Bednařík. Projevil také spokojenost se zájmem o permanentky. Dva dny před startem Chance 1. ligy evidoval klub 4 500 vydaných sezonních vstupenek. Podstatná část z nich se prodala, menší část se rozdělila mezi partnery, hráče, veterány, mládež. „Před prvním duelem s Třebíčí připomeneme sto let Jihočeského divadla. Každý fanoušek dostane malý dárek,“ upozornil ředitel marketingu Tomáš Kučera.

Ladislav Lhota    Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web