Cíl zůstal stejný, kapitán se změnil. Zdeňka Kutláka vystřídal Pavel Pýcha

09.09.2019

V sídle firmy Hoch a synové se prezentoval prvoligový Motor před startem mistrovských bojů, do nichž vstoupí na domácím ledě proti Horácké Slavii Třebíč ve středu 11. září. Sportovním cílem pro mužstvo, které nadále povede dvojice Václav Prospal – Aleš Totter, zůstává postup do extraligy, v níž zástupce českého jihu chybí již sedmou sezonu. Klub pracuje s rozpočtem padesát osm milionů korun (o tři víc než loni), vydal 4 500 permanentek. Kapitánem se stal Pavel Pýcha.


Č. BUDĚJOVICE – V přípravě sehrál Motor osm utkání (tři vítězství, pět porážek) s kvalitními soupeři, mezi nimiž nechyběli účastníci extraligy, KHL nebo EBEL. „Výsledky mohly být lepší,“ přiznal třiadvacetiletý obránce Pavel Pýcha ml., čtvrtý nejmladší kapitán v historii klubu po Miroslavu Dvořákovi st., Radku Ťoupalovi a Romanu Horákovi st. „Pro mě to je velká změna a obrovská čest. Věřím, že mi pomohou zkušenější spoluhráči a budeme fungovat jako tým,“ dodal nástupce Zdeňka Kutláka. „Pavel má za sebou vynikající sezonu. Pro nás trenéry to byla logická volba,“ vysvětlil Václav Prospal.

Hráči, trenéři a vedení klubu hodlají vynaložit všechny síly pro celkové vítězství v soutěži. Vítají zrušení baráže a možnost přímého postupu. „Po sportovní stránce je nový systém soutěže udělaný velice dobře, nabídne atraktivnější zápasy. Pro nás bude důležité uhrát si co nejlepší pozici pro play off,“ připojil Václav Prospal. „Nadále chceme předvádět AAA hokej – agresivní, aktivní, atraktivní. Pokud se ani tentokrát nevydaří postup, nevylučuji, že z toho vyvodím sám pro sebe důsledky,“ řekl klubový prezident Roman Turek.

Rozpočet Motoru na sezonu 2019–20 činí padesát osm milonů. Na mládež jde dalších třiadvacet (patnáct na akademii, osm na žákovské celky). „Proti loňsku pracujeme s mírně navýšenou částkou a dosud nemáme vyčerpaný budget pro případné posily,“ uvedl generální manažer Stanislav Bednařík. Projevil také spokojenost se zájmem o permanentky. Dva dny před startem Chance 1. ligy evidoval klub 4 500 vydaných sezonních vstupenek. Podstatná část z nich se prodala, menší část se rozdělila mezi partnery, hráče, veterány, mládež. „Před prvním duelem s Třebíčí připomeneme sto let Jihočeského divadla. Každý fanoušek dostane malý dárek,“ upozornil ředitel marketingu Tomáš Kučera.

Ladislav Lhota    Krátké zprávy
03. 07. 2020 Druholigový Písek přivedl po brankáři Martinu Hauserovi zpátky do mužstva také zkušeného beka a před časem píseckého kapitána Martina Parýzka, spolu s ním i produktivního forvarda Jana Sýbka. Oba jsou klubovými odchovanci a loni působili v Německu. Nové vedení píseckých Králů hodlá na této trojici vybudovat osu týmu. Záměrem je získat ještě zkušeného útočníka Petra Hučka, ten ale koketuje s možností působit v zahraničí.
02. 07. 2020 Tomáš Cibulka a Filip Petrásek z Motoru Č. Budějovice figurují v seznamu náhradníků reprezentačního týmu U17 pro přípravný kemp v Plzni a následné trojutkání se Švýcarskem v Zuchwilu. Akce se uskuteční v termínu 19. - 26. července. Manažerem výběru je českobudějovický Radek Ťoupal.
01. 07. 2020 Jednadvacetiletý gólman Jiří Patera, jenž v sezoně 2016-17 nosil dres Motoru České Budějovice (hrál za juniory, starší dorost a byl k dispozici A-týmu), aktuálně podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s klubem NHL Vegas Golden Knights. Předchozí dvě sezony prožil odchovanec pražské Slavie v juniorské WHL, kde nosil dres Brandon Wheat Kings.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web