Chalani jsou super a fanoušci geniální, rozplýval se Lukáš Bohunický po návratu na český jih

06.02.2015

V duelu 52. kola prvoligové soutěže mezi Motorem a Litoměřicemi se budějovickým divákům po více než roční pauze představil zkušený obránce Lukáš Bohunický, který u břehu Vltavy krátce hostoval již v prosinci 2013. Stejně jako při svém prvním působení pod střechou Budvar arény nastoupil ve dvojici s Lukášem Chmelířem. Po obnovené premiéře v motoráckém dresu na ledě Prostějova, kde Jihočeši prohráli 1:2, tentokrát přispěl k vítězství 3:2 a posunu na druhou příčku v tabulce.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Utkání přitom z pohledu domácích nezačalo vůbec dobře. Po dvaačtyřiceti vteřinách inkasovali z hole exbudějovického Vítězslava Bílka a druhý gól dostali ve 14. minutě z trestného střílení, které prováděl David Dvořáček. Impulzem k obratu se stal teprve šťastný zásah Tomáše Nouzy ve 27. minutě. „První třetina nám trošku nevyšla,“ hodnotil opatrně Lukáš Bohunický. „Ale potom jsme se semkli jako tým a ukázali vnitřní sílu, kterou budeme potřebovat v play off,“ pozvedl obočí.

Úvodní dějství v podání budějovického mužstva bylo vskutku rozpačité. Hráči Litoměřic měli znatelně navrch. „Neřekl bych, že nám chyběla koncentrace, ale možná jsme úplně nedodržovali taktiku. Létali jsme po ledě, byli jsme všude a nikde. Hosté výborně bruslili a ukázali, že to umí i s hokejkou. Potrestali naše chyby,“ naléval čisté víno Buhunický, jenž nastoupil ve třetí pětce Motoru a tudíž nestihl mít osobně prsty v nedodržení taktického pokynu číslo jedna – pohlídat nebezpečné útočníky Kallu s Bílkem.

Domácím se dlouho nedařila rozehrávka a zoufale hledali způsob, jak se dostat do soupeřovy třetiny. „Byli jsme trochu nervózní, odskakovaly nám puky. Postupem času jsme se naštěstí dali do kupy a už to tam jezdilo,“ usmíval se sto devadesát centimetrů vysoký zadák, jemuž samotnému to v úvodních minutách zápasu příliš nejezdilo. „V první třetině jsem si zvykal na bruslařský styl a také systém, který se tady hraje. Potom už to bylo v pohodě,“ ujistil.

Ve Skotsku se to řeže

Budějovičtí vyrovnali ještě v prostředním dějství po trestném střílení Jána Muchy. Ve 47. minutě jim přesilovka pět na tři posloužila k vítěznému gólu z hole kapitána Josefa Straky. „Tlačili jsme se do brány, víc jsme bruslili a dohrávali soupeře,“ odhalil klíč ke gólům bratislavský rodák a někdejší juniorský reprezentant Slovenska. Z prvních dvou zápasů po návratu do Motoru si odnesl celkově pozitivní dojem. „Myslím, že mančaft je výborný. Chalani v kabině jsou super a fanoušci geniální,“ rozplýval se.

Po boku Lukáše Chmelíře nastupoval Bohunický již při svém prvním působení pod Černou věží, což mu zčásti usnadňuje adaptaci. Přesto se ještě chvíli bude přizpůsobovat, neboť letošní sezonu odehrál za skotský tým Edinburgh Capitals v nejvyšší anglické lize, kde se v porovnání s českými soutěžemi praktikuje odlišný hokej. „Tady se víc bruslí a jsou tady lépe technicky vybavení hráči. Tam se to hodně řeže. Jsou to rozdílné styly,“ popisoval.

Odchovanec bratislavského Slovanu, jenž vyzkoušel také zámořský led v barvách Kootenay Ice (WHL) a Missouri Mavericks (CHL), strávil předchozí  dvě prvoligové sezony v Mladé Boleslavi. Loni pomohl vybojovat postup do extraligy. Potom jednal s vedením Motoru, ale zároveň čekal na návrh od boleslavského klubu. Nevyšlo mu jedno kvůli druhému a nakonec vděčně přijal šanci z britských ostrovů, kde odehrál šestatřicet mistrovských utkání.

Před uzávěrkou přestupů sáhl ke změně. „Přinutily mě rodinné problémy. S přítelkyní jsme si řekli, že chceme zůstat raději někde poblíž. Dohoda s Motorem byla rychlá. Neváhal jsem ani vteřinu. Doufám, že spolupráce se prodlouží i v dalším období,“ svěřil se sedmadvacetiletý hráč, který se nyní bude svědomitě chystat na play off. „Kvůli zmíněným problémům jsem nebyl přes týden na ledě. Teď všechno doženu a budu rád, když si zopakuji něco podobného jako minulý rok,“ připomněl úspěch ve městě automobilů.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web