Český Krumlov vyšel podruhé za sebou naprázdno. Sklonil se před Sokolem Radomyšl

04.12.2016

Úvodní zápas 11. kola Krajské ligy mužů na jihu Čech se uskutečnil na píseckém ledě první prosincovou sobotu a svedl dohromady domácí tým Radomyšle s lídrem tabulky Českým Krumlovem. Hosté podle očekávání vedli ještě v 52. minutě o dva góly, ale potom je sokolové srazili třemi přesnými trefami. Krumlovští utrpěli druhou čistou porážku v řadě, což je může připravit o vedoucí postavení – pokud druhé Milevsko uspěje v dohrávce proti Žirovnici.

PÍSEK – Skóre otevřel v 10. minutě krumlovský Zdeněk Uhlíř. Domácí srovnali na startu prostředního dějství, ale „medvědi“ si vzali zpátky svůj náskok, který vytáhli na 4:1. Gól do šatny před druhou sirénou z hole Petra Stropnického předznamenal nečekaný obrat, k němuž došlo v závěrečné desetiminutovce. „Oba týmy předvedly hezký a otevřený hokej s řadou šancí, kterých jsme však my měli víc. Za první a třetí třetinu jsme si zasloužili vítězství. Kluky musím pochválit za to, jak dřeli,“ uvedl Radek Volf st. ze střídačky Radomyšle.

Mužstvo Českého Krumlova přijelo odčinit předchozí porážku, kterou utrpělo na vlastním kluzišti od táborské rezervy. Nastoupilo v totožné sestavě s jedinou výjimkou – v brankovišti nestál Tomáš Vojta ani veterán Radek Lukeš, ale třetí v pořadí Lukáš Pícha. „Kvůli individuálním chybám v závěrečné třetině jsme ztratili celý zápas,“ hořekoval trenérský asistent Vilém Migl ml. „Chceme-li pomýšlet na nejvyšší příčky, nemělo by se nám stávat, že deset minut před koncem vedeme o dva góly a přesto neudržíme výsledek,“ dodal zachmuřeně.

Krajská liga, 11. kolo:

TJ Sokol Radomyšl – HC Slavoj Č. Krumlov 5:4 (0:1, 2:3, 3:0)
21. Kica (Jungbauer, J. Řehoř), 40. Stropnický (P. Březina, Vlk), 52. Jungbauer (J. Řehoř, Mošovský), 53. Jirků (Vlk), 58. Mošovský (V. Novák, Klas) – 10. Z. Uhlíř (R. Šulčík), 25. Šimek (Unger), 36. Malovec (R. Uhlíř), 36. Z. Uhlíř (Cifreund, R. Šulčík).
Rozhodčí: D. Čáp – Brůha, R. Strnad.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 1:2.
Diváků: 68.
S. Radomyšl: Kafka – Burkoň, Švagr, Vejda, R. Volf ml., Klas, Jirků – J. Řehoř, Jungbauer, Kica, Vlk, Stropnický, P. Březina, Mošovský, V. Novák, Fr. Bárta. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Čížek, Machálek, Cifreund, Šimek, Gallistl – M. Lukeš, R. Šulčík, Z. Uhlíř (50. Svěchota), J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, Michel, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 3. prosince.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.