Český Krumlov udělal první finálový krok za krajským titulem. Poražení Rytíři byli stateční

24.03.2017

Hlavní plocha českobudějovické Budvar arény byla svědkem úvodního finálového duelu Krajské ligy mezi hlubockými Rytíři, kteří zde našli domácí azyl, a vítězem základní části, Slavojem Český Krumlov. Před solidně zaplněným hledištěm oba soupeři prokázali, že úroveň soutěže v posledních sezonách jde stále nahoru. Předvedli rychlý útočný hokej plný zvratů a nechali vyniknout individuality. Odveta je na pořadu v Českém Krumlově v neděli 26. března od 17 hodin.


Č. BUDĚJOVICE – Skóre otevřel Roman Šulčík, k němuž se záhy přidal Zdeněk Uhlíř. Oba uplatnili chytrost a zkušenost. Po třetím gólu dalšího krumlovského rutinéra Miroslava Lukeše to vypadalo s týmem Rytířů bledě, ale trefou do šatny je pozvedl Lukáš Moudrý. Bojovnost a entuziasmus hráčů Hluboké v prostředním dějství přinesly obrat na 4:3. Jenže slavoják Petr Šulčík znovu přetočil skóre na stranu hostí, kteří ve zbytku utkání už nepřipustili žádné drama a mohli soustředit své myšlenky k sobotnímu kvalifikačnímu duelu o 2. ligu v pražských Letňanech.  

Hlubočtí nastoupili bez Petra Bělohlava, Romana Rákosníka a Milana Černého. Ve 4. minutě ztratili Tomáše Štěpána. „Nepřítomnost této čtveřice byla znát, v koncovce nám ubývaly síly. Soupeř potvrdil kvality, ale my jsme spokojení, že kluci to nezabalili za stavu 0:3 a přinutili Krumlov hrát až do konce,“ těšilo trenéra poražených Miroslava Šulistu. „Kromě závěru první třetiny a desetiminutovky z druhé části, kdy jsme si kazili výkon individuálními chybami, jsme byli lepším týmem. Ve skóre mohl být vyšší rozdíl. Domácí zdobila bojovnost, která je dovedla až do finále,“ doplnil krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Krajská liga, finále play off, 1. zápas:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Č. Krumlov 5:8 (1:3, 3:2, 1:3)
Góly a nahrávky:
20. Moudrý (Matěj Dvořák, R. Heřmánek), 25. J. Šimek (Miler), 27. Moudrý (Matěj Dvořák), 28. Miler (Oulík), 60. Matěj Dvořák (R. Heřmánek) – 8. R. Šulčík (Malovec), 15. U. Uhlíř (R. Uhlíř, Vondřich), 17. M. Lukeš (P. Šulčík, Čížek), 32. P. Šulčík (Čížek), 36. P. Šulčík (Čížek), 48. R. Šulčík (M. Lukeš), 50. Malovec (M. Lukeš, P. Šulčík), 56. Vondřich.
Rozhodčí:
Poskočil, Slavík – Vondráček, Zelenka.
Vyloučení: 7:8, navíc M. Král (Hluboká) 10 minut.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 1 200.
TJ Hluboká: Dašek – Žlůva, M. Král, Jan Formánek, Dušek, Hejda – Oulík, Miler, J. Šimek, Moudrý, Štěpán (4. Sedlák), R. Heřmánek, Gottwald, Matěj Dvořák, Maurenz. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Štěrba, Andrýsek, Machálek, Cifreund – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, Z. Uhlíř, R. Uhlíř, Vondřich, Klíma, Unger, Gallistl, od 30. navíc Fučík. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 24. března.
Stav série:
0:1.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web