Český Krumlov neobhájil. Jihočeský titul vystřelil v nájezdech strakonický Martin Všetečka

01.04.2018

Rozhodující třetí duel ve finále play off Krajské ligy na strakonickém ledě vyhráli domácí hokejisté. Po zcela vyrovnaném průběhu, ve kterém každá třetina skončila 1:1 a nikdo se dlouho netěšil z hubeného náskoku, neodkrylo tajenku ani pětiminutové prodloužení. Rozhodla až druhá série nájezdů, v níž začínali Krumlovští, jenže uspěl brankář Jakub Myslivec, načež se chladnokrevně prosadil Martin Všetečka. Hosté neobhájili titul, sláva propukla u břehu Otavy.

STRAKONICE – Utkání začalo velice nervózně, hráči na obou stranách se báli udělat chybu. První hrubici vyrobili Strakoničtí, kteří ve vlastní přesilovce pustili do sólové jízdy hrajícího trenéra hosti Kamila Šťastného, jenž mazácky otevřel skóre. Zakrátko však bylo srovnáno, když zaváhání obrany Slavoje ve vlastním oslabení potrestal David Ruda. V 8. minutě neproměnil Kamil Šťastný trestné střílení, v 15. minutě zahodil šanci domácí kapitán Tomáš Růžička. Krátce po polovině základní hrací doby otočil stav David Ruda, ale po chvíli našel krumlovský Jan Kadlec mezi kruhy odražený kotouč od zadního mantinelu a vrátil remizové skóre.

Na začátku třetí části zaúřadoval znovu Kamil Šťastný, jenž střelou z levého kruhu vyhnal z trestné lavice Davida Kováře, který tam seděl jen osmnáct vteřin. Tři minuty stačily k vyrovnání Martinu Všetečkovi, jenž se po vyhraném buly trefil do horního růžku Píchovy klece. Obrovskou šanci ještě spálil Martin Müller a hosté v prodloužení nevyužili přesilovku čtyři na tři, když Strakoničtí předtím špatně střídali. První série nájezdů skončila 1:1 (Martin Müller – Kamil Šťastný), ve druhé neuspěl krumlovský Josef Krcho a poté stačil k rozhodnutí sebejistý pokus Martina Všetečky.

Co řekli trenéři? Stanislav Kašpar, Milan Řehoř (unisono), HC Strakonice: „Utkání bylo strašně nervózní. Hráčům odskakovaly puky, báli se udělat chybu. Bylo to o tom, kdo jich udělá víc. Oba týmy na tom byly nakonec stejně. Podstatná se ukázala krumlovská přesilovka v prodloužení, kterou jsme ubránili. Potom jsme si věřili daleko víc, než soupeř. Máme skvělé divácké zázemí a v budoucnu bychom rádi zabojovali o 2. ligu, ale musí nám přispět město. Nejde to utáhnout ze sponzorských darů.“ Vilém Migl ml., Č. Krumlov: „Důstojné finále před důstojnou kulisou vyhrál šťastnější tým. My máme méně fanoušků, ale dnes jich tu bylo možná dvě stě, což je krásné.“

Krajská liga, finále play off, 3. zápas:

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
4. Ruda (Dlouhý), 31. Ruda (M. Hrubý, T. Růžička), 49. M. Všetečka (Dlouhý), rozh. nájezd M. Všetečka – 2. K. Šťastný (Čížek), 34. Kadlec (Fučík), 46. K. Šťastný (Čížek, Malovec).
Rozhodčí: Horáček, Valenta – P. Němec, P. Šimánek.
Vyloučení: 5:4.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 1 950.
HC Strakonice: Myslivec – D. Kovář, Jar. Hřebíček, M. Všetečka, Topinka, D. Papež (37. D. Škoda), M. Hrubý – P. Šebesta, A. Mikeš, P. Řehoř, L. Papež, Samohejl, Dlouhý, M. Müller, Ruda, T. Růžička (56. J. Švec). Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Č. Krumlov: Pícha – Čížek, Malovec, Řepa, Andrýsek, Gallistl – Ungr, K. Šťastný, Vondřich, Kadlec, J. Krcho, Klíma, Svěchota, Berný (21. Fučík), Hakl. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 1. dubna.
Konečný stav série:
2:1.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.