Českobudějovičtí skórovali po 192 minutách. Vzepětí proti Chomutovu přineslo jednu trefu

14.04.2019

Od 45. minuty domácího utkání s Pardubicemi čekal budějovický tým na další gól marně na chomutovském i pardubickém ledě. Zlomil to až v 57. minutě doma proti Chomutovu. Ale nedosáhl na body, přitom v případě vítězství mohli Jihočeši ještě živit teoretickou naději na postup. Porážka od Pirátů přibila Motor definitivně na seznam účastníků příštího ročníku Chance ligy, kterou letos vyhráli. Potřetí za uplynulou pětiletku však podstoupili neúspěšnou baráž.

Č. BUDĚJOVICE – Ke čtveřici marodů Fillman, Pavlin, Endál, Bradley se připojil Miloslav Čermák, čímž se otevřela plnohodnotná herní příležitost zejména pro juniorské reprezentační útočníky Martina Beránka (v den utkání mu bylo osmnáct) a Pavla Nováka. Celému týmu však chyběl drajv a trápil se s Piráty, kteří nijak neoslňovali a dávali víceméně šťastné góly. Teprve od poloviny třetí části se Motor začal zvedat, jenže hostům, ač byli pod tlakem, stačila jedna akce ke zvýšení na 3:0. Vzepětí domácích nakonec přineslo využitou přesilovku pět na tři. Následovala sympatická power play, ale už žádný gól. „Očividně nám něco chybí,“ řekl kouč Václav Prospal bez upřesnění.

Baráž o účast v extralize, 8. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – Piráti Chomutov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
57. Karabáček (M. Novák, P. Pýcha ml.) – 9. Štich (Chlouba, Chrpa), 37. Flemming (Chlouba, L. Blaha), 53. Klhůfek (Jank, Koblasa).
Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Tošenovjan.
Vyloučení: 2:6.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 29:21.
Diváků: 6 288.
ČEZ  Motor: Strmeň – Plášil, P. Pýcha ml., Kachyňa, Kutlák, M. Jandus, Vydarený – M. Heřman, Gilbert, M. Novák, P. Novák, J. Doktor, M. Beránek, Babka, R. Přikryl, Šimánek, Zd. Doležal, Dančišin, Karabáček. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 14. dubna 2019.

Další dvojice: Kladno – Pardubice 3:5.

Ladislav Lhota

25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.
25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.