Česká dvacítka na MS v Ostravě nestačila Švédům a vypadla ve čtvrtfinále

02.01.2020


Reprezentanti pořadatelské země dokázali popáté na šampionátu dvacítek vyprodat Ostravar arénu, do čtvrtfinálového duelu však vstupovali ze čtvrté pozice proti Švédům, kteří byli jasnými premianty třinecké základní skupiny a velkými favority s neuvěřitelnou bilancí dvaapadesáti vítězství za sebou v základní části MS 20 a jako pravidelní postupující do semifinále od roku 2007. Mužstvo Tre kronor zvládlo svoji roli, Češi jen potvrdili pověst nejtrestanějšího týmu.


OSTRAVA – Rozdíl v kvalitě obou soupeřů byl markantní. Pamětníkům se nabízelo srovnání se sérií povinně hraných zápasů seniorských reprezentací Československa a východního Německa (NDR) v sedmdesátých a osmdesátých létech minulého století, kdy dopředu nikdo nepochyboval o vítězi a outsider mohl uspět toliko při souběhu mnoha šťastných okolností. Bohužel, outsiderem byli tentokrát Češi, kteří v úvodu ustáli oslabení tři na pět, ale nepřežili třetí přesilovku Švédů. Potom dostali také početní výhodu, jenže udravený brankář Lukáš Dostál od zadního mantinelu přihrál soupeři v jeho oslabení na druhý gól. Pětačtyřicet vteřin po zahájení druhé části zvýšili Švédové na 3:0.

Postupem druhé periody český tým opticky vyrovnal hru, byl aktivní, bojoval, jenže Seveřané si počínali ekonomicky a měli zápas pod kontrolou. Jedinou jejich hrubou chybu nepotrestal ve třetím dějství Jaromír Pytlík, jenž v oslabení jel sám na Huga Alnefelta. Po faulu Martina Huga Haše zvýšili Švédové z trestného střílení na 4:0, pátý gól dali z přesilovky. Závěr odehráli žlutomodří exhibičně, ale při pětiminutovém trestu Karla Klikorky (dostal ho v čase 54:59) byli milosrdní, šetřili nejlepší hráče a už neskórovali. Při vyhlašování třech nejlepších českých hráčů za celý turnaj se vedle Libora Zábranského a Michala Teplého dostalo také na Jihočecha Šimona Kubíčka.

MS 20:

Švédsko – Česko 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky: 
14. Höglander (Fagemo, Sandin), 16. H. Gustafsson, 21. Höglander (Sandin, Fagemo), 45. Söderström TS, 51. D. Gustafsson (Höglander, Lundkvist).
Rozhodčí: Lawrence (Kanada), Morozov (Rusko) – Huseby (Kanada), Šalagin (Rusko).
Vyloučení: 1:5, navíc Klikorka (Česko) 5 minut + do konce utkání.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 37:23.
Diváků: 8 693 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Hugo Alnefelt – Jaromír Pytlík.
Švédsko: Alnefelt –  Söderström, Sandin, Lundkvist, Ginning, Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson, Höglander, Berggren, Bäck, Pasic, Holtz, Henriksson, Henriksson, Öberg, H. Gustafsson, Nässén, Eriksson. Trenér Thomas Montén.
Česko: Dostál – Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar – Teplý, Šír, Myšák, Pytlík, Střondala, Plášek, Raška, Čajka, Blümel, Pekař, Pavel, Šik. Trenéři Václav Varaďa, Patrik Eliáš, Aleš Krátoška.
Hrálo se 2. ledna 2020.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie