Češi zdolali Rakousko 4:0. První vychytaná nula patří Ondřeji Pavelcovi

08.05.2015

Proti Rakušanům, kteří jsou nejhůře postaveným celkem v žebříčku IIHF ze všech účastníků letošního mistrovství, se čeští reprezentanti střelecky prosadili až ve druhé polovině utkání. Jejich tlak byl v této fázi drtivý a nezastavilo ho ani střídání v soupeřově kleci. Výborně zachytal Ondřej Pavelec, herní rezervy naopak přetrvaly v obranné fázi i při řešení přesilovkových situací.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Hra se pořádně rozproudila až po deseti minutách, kdy si našel střeleckou parketu Jaromír Jágr a na protější straně Manuel Latusa. Potom se Voráček s Hertlem řítili dva na jednoho, ale českému kapitánovi se nepovedla finální přihrávka. Před Pavelcem pro změnu úřadovali Latusa s Komarkem, jenže gól nepadl ani v náporu domácího týmu na konci úvodní třetiny, kdy měli šance Jágr, Zaťovič, Jan Kovář a také rakouský forvard Brian Lebler, jenž se ocitl sám před brankovištěm.

V úvodu prostředního dějství hráli Češi skoro čtyři minuty v početní výhodě (z toho pětadvacet vteřin pět na tři), jenže bez efektu. Před soupeřovu klec se neúnavně tlačil Jaromír Jágr, ale puky k němu nelétaly. „Naše hra má spoustu mezer. V přesilovkách si dáváme příliš komplikované přihrávky,“ komentoval hvězdný veterán. Rakušany stálo oslabení dost sil, přesto se jejich kapitán Thomas Raffl ve 28. minutě pokusil otevřít skóre. Jeho bekhendový pokus však zlikvidoval pozorný domácí gólman.

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající fyzioterapeutka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.