Čepice přistávaly na ledě. Proti poslední Kadani dal hattrick Rok Pajić

31.10.2017

Českobudějovický celek si poradil v Budvar aréně s Trhači z Kadaně, kteří dlouhodobě drží Černého Petra, a připsali si třetí vítězství v řadě. Zároveň uhájili domácí neporazitelnost, čítající osm zápasů. Tříbodový počinek spolu s porážkou Kladna v Karlových Varech jim pomohly k posunu na druhou příčku v tabulce, byť jen lepším skóre před Kladno. Na vedoucí karlovarskou Energii ztrácejí Jihočeši čtyři body.


Č. BUDĚJOVICE – Ve srovnání s vítěznou sestavou z předchozího utkání v Prostějově udělali trenéři Motoru dvě změny ve čtvrté řadě. Místo Jakuba Doktora a Matěje Tomana zařadili dalšího juniora Jakuba Káníka plus uzdraveného centra Roka Pajiće. Ten si přinesl na led střelecký apetit, který vyjádřil třemi pěknými góly. Dlužno dodat, že dvakrát přitom těžil z velmi dobré práce svého křídelníka Ondřeje Šulka.

Jihočeši položili základ k výsledku již v úvodní části, kterou vyhráli 4:1. Od počátku měli herně navrch, ale Trhači se ukázali jako houževnatý soupeř a bojovali do poslední chvíle. Prvním korigujícím gólem po rychlé akci zaskočili nepřipravenou obranu Motoru, další dvě jejich trefy provázela notná dávka štěstí, když kotouč spíše po nahozeních, než střelách, propadl za Petra Kváču, jenž možná předčasně šel do kleku. Zajímavost: V brance Kadaně se vystřídali Tadeáš Dvořák (do staršího dorostu chytal za Motor) a Dominik Pavlát (odchovanec Tábora). 

WSM 1. liga, 19. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Trhači Kadaň 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
3. Pajić (L. Rob ml., V. Nedorost), 13. Pajić (Šulek, Fillman), 14. Crowder (Dostálek, Galamboš), 19. M. Heřman (Fillman, Galamboš), 27. Pajić (Šulek), 56. Galamboš (Dostálek, M. Heřman) – 17. Dufek (Rašner), 35. Kokeš (Hlava, Hejcman), 36. Chrpa.
Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 57:21.
Diváků: 5 837.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, L. Rob ml., V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Prokeš, Šulek, Pajić, Káník. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob ml.
Hráno 30. října.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web