Čepice přistávaly na ledě. Proti poslední Kadani dal hattrick Rok Pajić

31.10.2017

Českobudějovický celek si poradil v Budvar aréně s Trhači z Kadaně, kteří dlouhodobě drží Černého Petra, a připsali si třetí vítězství v řadě. Zároveň uhájili domácí neporazitelnost, čítající osm zápasů. Tříbodový počinek spolu s porážkou Kladna v Karlových Varech jim pomohly k posunu na druhou příčku v tabulce, byť jen lepším skóre před Kladno. Na vedoucí karlovarskou Energii ztrácejí Jihočeši čtyři body.


Č. BUDĚJOVICE – Ve srovnání s vítěznou sestavou z předchozího utkání v Prostějově udělali trenéři Motoru dvě změny ve čtvrté řadě. Místo Jakuba Doktora a Matěje Tomana zařadili dalšího juniora Jakuba Káníka plus uzdraveného centra Roka Pajiće. Ten si přinesl na led střelecký apetit, který vyjádřil třemi pěknými góly. Dlužno dodat, že dvakrát přitom těžil z velmi dobré práce svého křídelníka Ondřeje Šulka.

Jihočeši položili základ k výsledku již v úvodní části, kterou vyhráli 4:1. Od počátku měli herně navrch, ale Trhači se ukázali jako houževnatý soupeř a bojovali do poslední chvíle. Prvním korigujícím gólem po rychlé akci zaskočili nepřipravenou obranu Motoru, další dvě jejich trefy provázela notná dávka štěstí, když kotouč spíše po nahozeních, než střelách, propadl za Petra Kváču, jenž možná předčasně šel do kleku. Zajímavost: V brance Kadaně se vystřídali Tadeáš Dvořák (do staršího dorostu chytal za Motor) a Dominik Pavlát (odchovanec Tábora). 

WSM 1. liga, 19. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Trhači Kadaň 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
3. Pajić (L. Rob ml., V. Nedorost), 13. Pajić (Šulek, Fillman), 14. Crowder (Dostálek, Galamboš), 19. M. Heřman (Fillman, Galamboš), 27. Pajić (Šulek), 56. Galamboš (Dostálek, M. Heřman) – 17. Dufek (Rašner), 35. Kokeš (Hlava, Hejcman), 36. Chrpa.
Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 57:21.
Diváků: 5 837.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, L. Rob ml., V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Prokeš, Šulek, Pajić, Káník. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob ml.
Hráno 30. října.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
16. 02. 2018 Mladší dorostenci Motoru České Budějovice utrpěli krutý debakl v 11. kole extraligové soutěže (2. část, skupina A), když na plzeňském ledě podlehli domácí Škodovce 0:11 (0:3, 0:4, 0:4). Poměr střel na branku byl 72:11 ve prospěch Plzně.
16. 02. 2018 Jihočeská disciplinárka zastavila činnost na tři týdny útočníkovi Matěji Jindrovi z Vajgaru Jindřichův Hradec za přestupek v utkání Krajské ligy. Trest platí od 5. do 26. února. Klubu SK Telč vyměřila komise pokutu ve výši jeden tísc korun za hrubé urážky hlavního rozhodčího, kterých se dopustil vedoucí mužstva při utkání Krajské ligy s Milevskem.
15. 02. 2018 Pavel Novák a Václav Svach z českobudějovického Motoru figurují v nominaci reprezentačního týmu šestnáctiletých pro Turnaj čtyř zemí, který se hraje na Zimním stadionu v Přerově od 16. do 18. února.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web