Čepice přistávaly na ledě. Proti poslední Kadani dal hattrick Rok Pajić

31.10.2017

Českobudějovický celek si poradil v Budvar aréně s Trhači z Kadaně, kteří dlouhodobě drží Černého Petra, a připsali si třetí vítězství v řadě. Zároveň uhájili domácí neporazitelnost, čítající osm zápasů. Tříbodový počinek spolu s porážkou Kladna v Karlových Varech jim pomohly k posunu na druhou příčku v tabulce, byť jen lepším skóre před Kladno. Na vedoucí karlovarskou Energii ztrácejí Jihočeši čtyři body.


Č. BUDĚJOVICE – Ve srovnání s vítěznou sestavou z předchozího utkání v Prostějově udělali trenéři Motoru dvě změny ve čtvrté řadě. Místo Jakuba Doktora a Matěje Tomana zařadili dalšího juniora Jakuba Káníka plus uzdraveného centra Roka Pajiće. Ten si přinesl na led střelecký apetit, který vyjádřil třemi pěknými góly. Dlužno dodat, že dvakrát přitom těžil z velmi dobré práce svého křídelníka Ondřeje Šulka.

Jihočeši položili základ k výsledku již v úvodní části, kterou vyhráli 4:1. Od počátku měli herně navrch, ale Trhači se ukázali jako houževnatý soupeř a bojovali do poslední chvíle. Prvním korigujícím gólem po rychlé akci zaskočili nepřipravenou obranu Motoru, další dvě jejich trefy provázela notná dávka štěstí, když kotouč spíše po nahozeních, než střelách, propadl za Petra Kváču, jenž možná předčasně šel do kleku. Zajímavost: V brance Kadaně se vystřídali Tadeáš Dvořák (do staršího dorostu chytal za Motor) a Dominik Pavlát (odchovanec Tábora). 

WSM 1. liga, 19. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Trhači Kadaň 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
3. Pajić (L. Rob ml., V. Nedorost), 13. Pajić (Šulek, Fillman), 14. Crowder (Dostálek, Galamboš), 19. M. Heřman (Fillman, Galamboš), 27. Pajić (Šulek), 56. Galamboš (Dostálek, M. Heřman) – 17. Dufek (Rašner), 35. Kokeš (Hlava, Hejcman), 36. Chrpa.
Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 57:21.
Diváků: 5 837.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, L. Rob ml., V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Prokeš, Šulek, Pajić, Káník. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob ml.
Hráno 30. října.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne doje rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět ani podepsaný dres Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.
22. 11. 2017 Starší dorostenci budějovického Motoru v prvním utkání na zájezdu do Ruska podlehli v Jekatěrinburgu domácímu týmu 3:10 (0:2, 2:5, 1:3). Góly a nahrávky: 26. Krcho (Škola, Vávra), 33. Vávra (Řezáč), 60. Masopust.
21. 11. 2017 Českobudějovičtí a exbudějovičtí veteráni byli znovu v akci. Do reprezentačního dresu Old Timers České republiky v mezistátním utkání proti týmu Izraele na kladenském zimním stadionu se oblékli brankář Martin Altrichter, obránci František Ptáček, Miroslav Dvořák ml., Kamil Ťoupal, útočníci Filip Turek, Radek Ťoupal, Václav Král, František Mrázek a společně s dalšími spoluhráči zvučných jmen pomohli k dosažení vítězství v poměru 11:6.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web