Čepice přistávaly na ledě. Proti poslední Kadani dal hattrick Rok Pajić

31.10.2017

Českobudějovický celek si poradil v Budvar aréně s Trhači z Kadaně, kteří dlouhodobě drží Černého Petra, a připsali si třetí vítězství v řadě. Zároveň uhájili domácí neporazitelnost, čítající osm zápasů. Tříbodový počinek spolu s porážkou Kladna v Karlových Varech jim pomohly k posunu na druhou příčku v tabulce, byť jen lepším skóre před Kladno. Na vedoucí karlovarskou Energii ztrácejí Jihočeši čtyři body.


Č. BUDĚJOVICE – Ve srovnání s vítěznou sestavou z předchozího utkání v Prostějově udělali trenéři Motoru dvě změny ve čtvrté řadě. Místo Jakuba Doktora a Matěje Tomana zařadili dalšího juniora Jakuba Káníka plus uzdraveného centra Roka Pajiće. Ten si přinesl na led střelecký apetit, který vyjádřil třemi pěknými góly. Dlužno dodat, že dvakrát přitom těžil z velmi dobré práce svého křídelníka Ondřeje Šulka.

Jihočeši položili základ k výsledku již v úvodní části, kterou vyhráli 4:1. Od počátku měli herně navrch, ale Trhači se ukázali jako houževnatý soupeř a bojovali do poslední chvíle. Prvním korigujícím gólem po rychlé akci zaskočili nepřipravenou obranu Motoru, další dvě jejich trefy provázela notná dávka štěstí, když kotouč spíše po nahozeních, než střelách, propadl za Petra Kváču, jenž možná předčasně šel do kleku. Zajímavost: V brance Kadaně se vystřídali Tadeáš Dvořák (do staršího dorostu chytal za Motor) a Dominik Pavlát (odchovanec Tábora). 

WSM 1. liga, 19. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Trhači Kadaň 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
3. Pajić (L. Rob ml., V. Nedorost), 13. Pajić (Šulek, Fillman), 14. Crowder (Dostálek, Galamboš), 19. M. Heřman (Fillman, Galamboš), 27. Pajić (Šulek), 56. Galamboš (Dostálek, M. Heřman) – 17. Dufek (Rašner), 35. Kokeš (Hlava, Hejcman), 36. Chrpa.
Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 57:21.
Diváků: 5 837.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, L. Rob ml., V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Prokeš, Šulek, Pajić, Káník. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob ml.
Hráno 30. října.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web