Celek Tábora si připsal další letní debakl v podobě osmičky dovezené od „kozlů“ z Kolína

01.09.2017

Táborští druholigisté v letošní přípravě experimentují. Do tréninku na suchu zapojili nezvykle vysoký počet hráčů zahrnující nejen prioritní kandidáty na dres A-týmu, ale také členy béčka a juniory. Řada z nich dostala příležitost ukázat se také v přípravných zápasech, což se projevilo ve výsledkové bilanci. Duel v Kolíně, který se hrál první den v září, přinesl mužstvu od Jordánu debakl 0:8. Skóre z posledních třech zápasů tím vyskočilo na hrozivých 2:23.


KOLÍN – Rivalové z druholigové skupiny Střed se utkali v předzávodním období podruhé. Jihočeši při letošní premiéře na svém ledě v polovině srpna povalili „kozly“ 5:1, odveta u břehu Labe však z jejich strany nabídla jen slabý odvar. S výjimkou zkušeného obránce Marcela Dvořáka, který se rozehrává coby rekonvalescent a na kolínském ledě potvrdil svoje kvality, dostala znovu – a v tomto počtu naposledy – příležitost celá plejáda táborských mladíků. „Abychom nikomu nekřivdili, chtěli jsme dát klukům šanci, než zúžíme soupisku,“ vysvětil hlavní kouč Tomáš Matušík.

Mužstvo Kolína, na rozdíl od prvního souboje, nastoupilo kompletní, tedy i s extáborským zadákem Ladislavem Hlavešem, který 15. srpna válel ještě s kohoutem na dresu proti „kozlům“, a připsalo si třetí vítězství ve čtyřech dnech s úctyhodným skóre 23:0. Hosté se snažili, ale hokejová vyspělost převážila ve prospěch domácích. „Zařadili jsme i hráče, pro něž to byl první zápas za dospělé proti druholigovému soupeři. Neměli to jednoduché, až mi jich bylo líto. Čeká je plno práce, musejí hodně trénovat. Druhou ligu nelze hrát z podstaty,“ uvedl táborský lodivod. Definitivní podobu kádru oznámí v pondělí 4. září.

Přípravné utkání:

SC Kolín – HC Tábor 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
Góly a nahrávky:
10. Morkes (Kysela), 23. Kadlec, 34. Kysela (Morkes, Kadlec), 40. Voženílek (M. Černý), 42. Morkes (Kadlec), 47. Kozák, 48. Veselý (Kedršt), 57. Morkes.
Rozhodčí:
Vyloučení:
5:8.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 250.
HC Tábor: Mich. Novák – Duben, Tesař, Raiterman, Marcel Dvořák, Růžek, Košař, Hubáček – Škrdleta, Kadilák, Blažek, M. Jelínek, Pospíchal, J. Drda, J. Škoda, Fencl, Syrovátka. Trenéři Tomáš Matušík a Zdeněk Šťastný.
Hráno 1. září.

(lho)


Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web