Celek Tábora si připsal další letní debakl v podobě osmičky dovezené od „kozlů“ z Kolína

01.09.2017

Táborští druholigisté v letošní přípravě experimentují. Do tréninku na suchu zapojili nezvykle vysoký počet hráčů zahrnující nejen prioritní kandidáty na dres A-týmu, ale také členy béčka a juniory. Řada z nich dostala příležitost ukázat se také v přípravných zápasech, což se projevilo ve výsledkové bilanci. Duel v Kolíně, který se hrál první den v září, přinesl mužstvu od Jordánu debakl 0:8. Skóre z posledních třech zápasů tím vyskočilo na hrozivých 2:23.


KOLÍN – Rivalové z druholigové skupiny Střed se utkali v předzávodním období podruhé. Jihočeši při letošní premiéře na svém ledě v polovině srpna povalili „kozly“ 5:1, odveta u břehu Labe však z jejich strany nabídla jen slabý odvar. S výjimkou zkušeného obránce Marcela Dvořáka, který se rozehrává coby rekonvalescent a na kolínském ledě potvrdil svoje kvality, dostala znovu – a v tomto počtu naposledy – příležitost celá plejáda táborských mladíků. „Abychom nikomu nekřivdili, chtěli jsme dát klukům šanci, než zúžíme soupisku,“ vysvětil hlavní kouč Tomáš Matušík.

Mužstvo Kolína, na rozdíl od prvního souboje, nastoupilo kompletní, tedy i s extáborským zadákem Ladislavem Hlavešem, který 15. srpna válel ještě s kohoutem na dresu proti „kozlům“, a připsalo si třetí vítězství ve čtyřech dnech s úctyhodným skóre 23:0. Hosté se snažili, ale hokejová vyspělost převážila ve prospěch domácích. „Zařadili jsme i hráče, pro něž to byl první zápas za dospělé proti druholigovému soupeři. Neměli to jednoduché, až mi jich bylo líto. Čeká je plno práce, musejí hodně trénovat. Druhou ligu nelze hrát z podstaty,“ uvedl táborský lodivod. Definitivní podobu kádru oznámí v pondělí 4. září.

Přípravné utkání:

SC Kolín – HC Tábor 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
Góly a nahrávky:
10. Morkes (Kysela), 23. Kadlec, 34. Kysela (Morkes, Kadlec), 40. Voženílek (M. Černý), 42. Morkes (Kadlec), 47. Kozák, 48. Veselý (Kedršt), 57. Morkes.
Rozhodčí:
Vyloučení:
5:8.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 250.
HC Tábor: Mich. Novák – Duben, Tesař, Raiterman, Marcel Dvořák, Růžek, Košař, Hubáček – Škrdleta, Kadilák, Blažek, M. Jelínek, Pospíchal, J. Drda, J. Škoda, Fencl, Syrovátka. Trenéři Tomáš Matušík a Zdeněk Šťastný.
Hráno 1. září.

(lho)


Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web