Radomyšl podlehla Vajgaru, SK Telč udolal Humpolec. Milevsko vyloupilo Strakonice

19.01.2019

Trojicí sobotních duelů se roztočilo 20. kolo Krajské ligy mužů. Sokol Radomyšl v domácím prostředí na píseckém ledě podlehl rozdílem gólu hradeckému Vajgaru a začala se mu vzdalovat vidina účasti v play off. Tam se s velkou ztrátou určitě nepodívá SK Telč, přesto v sousedském derby sebral dva body Humpolci díky úspěšnému prodloužení. Kvalitní a rychlý duel Strakonic s Milevskem rozhodli ve svůj prospěch hosté lepší koncovkou ve druhé třetině.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Souboj Radomyšle s Jindřichovým Hradcem byl předkrmem k druholigovému vystoupení Písku a Nového Jičína. Oba účastníci Krajské ligy poctivě odpracovali zápas, o výsledku rozhodl jediný gól. Možná ten, kterým Zdeněk Ondřej z týmu hostí otevřel skóre již v úvodní minutě. Každopádně stejný hráč si připsal vítěznou trefu v polovině základní hrací doby. „Po dlouhé době jsme si to odmakali, kluci chtěli hrát. Tím víc nás mrzí porážka. Zkomplikovali jsme si cestu do play off,“ věděl vedoucí sokolů Jaromír Šíp. „Inkasovali jsme po hrubkách, ale jinak mužstvo podalo kompaktní výkon. Hráči si vytvořili víc šancí než soupeř, všichni odvedli kus práce. Rozhodla druhá třetina, v níž jsme byli jasně lepší,“ uvedl hradecký manažer Jiří Skořepa.

Derby sousedů z Vysočiny mělo pro domácí SK Telč jenom prestižní charakter, neboť o postupu do osmičky může přemýšlet nejdřív za rok. Hráči se vyhecovali, zvláště když Humpolci chyběl brankář Jan Zour a pět borců ze základní sestavy. Vypomohl osmatřicetiletý Jakub Kočí i další veterán Vítězslav Vitera. Z juniorky Vajgaru přispěchal Jan Brázda. Také dres Telče oblékl novic Michael Theimer po přestupu ze Znojma. Soupeři se vystřídali ve vedení, hosté získali alespoň bod gólem patnáct vteřin před sirénou. „Hrál se rychlý hokej, ale tempu nestačil rozhodčí,“ řekl za vítěze vedoucí František Čermák. „Dohráli jsme silou vůle, gólman Machotka dochytal se zraněním,“ dodal kouč hostí Tomáš Maršík.

Zajímavý duel sledovaly čtyři stovky diváků ve Strakonicích, kde se domácí hodně snažili, ale ve druhé třetině ztratili vedení a nakonec i body, které si zaslouženě odvezlo stále se lepšící Milevsko. Obhájcům krajského titulu se stala osudnou 40. minuta, kdy se bránili ve třech a dostali gól, načež v pokračujícím oslabení ve čtyřech faulovali a inkasovali znovu z trestného střílení. Zápas nedohrál David Papež, jemuž zašívali roztržený ret. „Bylo to rychlé a vyrovnané utkání. Rozhodly chyby a proměňování šancí,“ usoudil strakonický manažer Roman Heimlich. „Kluci hráli obětavě a srdcem za Milevsko. Chválím i sudího Jílka. Pískal dobře na obě strany,“ vyzdvihl trenér vítězů Emil Švec st.

Krajská liga, 20. kolo:

TJ Sokol Radomyšl – HC Vajgar J. Hradec 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
22. R. Volf ml. (O. Gába), 40. Pav. Procházka (F. Procházka) – 1. Ondřej (V. Tržil), 25. Lazorišák (Pucher st., R. Procházka), 30. Ondřej (Pucher st.).
Rozhodčí: Stach – Maxa, Jan Lang.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 69.
S. Radomyšl: Žilinčík – M. Škoda, M. Hřebíček, Pěnička, Pelant, F. Procházka, Burkoň – Pav. Procházka, Jungbauer, Fríd, R. Volf ml., O. Gába, Šimoník, J. Řehoř, Fr. Bárta, Vlk. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
HC Vajgar: T. Kubeš – Chmel, T. Tržil, Janeček, Ištvánik, R. Procházka, Popelka – V. Tržil, Pucher st., Ondřej, J. Michal, Košťál, Lazorišák, D. Mihulka ml., Mat. Jindra, Gurka. Trenéři Zdeněk Ledvinka a David Mihulka st.
Hrálo se 19. ledna 2019.

SK Telč – TJ Jiskra Humpolec 8:7 v prodl. (0:2, 6:2, 1:3 – 1:0)
21. Berka (Lander), 22. Smejkal (Berka, Kret), 28. Kret (Sokolík), 29. Lander (Nohava, Bína), 36. Kret TS, 38. Nohava, 55. D. Šebesta (Bína), 62. Smejkal (Sokolík) – 12. Zadina (Dolejš), 20. Daňhel (T. Dvořák, Šerák), 32. Brázda (Bambula), 38. Hubata (Daňhel), 44. Daňhel (T. Dvořák, Šerák), 52. Dolejš (Kočí, Šerák), 60. Kočí (Hubata, T. Dvořák).
Rozhodčí: Hamr – Soukup, Bušta.
Vyloučení: 6:4, navíc Hejl (Telč) 10 minut.
Využití: 2:3.
Diváků: 215.
SK Telč: Vacek – Theimer, D. Šebesta, J. Šťastný, P. Prokop, T. Havlík, Rubner – Nohava, Lander, Bína, Kret, Berka, Sokolík, Taras, Smejkal, Šalanda, Hejl. Trenéři Josef Prášek a Lukáš Hauzar.
J. Humpolec: Machotka – Loučka, Zadina, Motl, Šerák, Kočí – Hubata, Daňhel, T. Dvořák, Dolejš, Bambula, Brychta, Š. Prokop, Vitera, Brázda. Trenér Tomáš Maršík.

HC Strakonice – HC Milevsko 5:7 (2:1, 1:4, 2:2)
9. Ruda (T. Růžička, P. Řehoř), 9. L. Bednařík, 36. J. Švec (Křenek), 45. Ruda (T. Růžička), 53. L. Bednařík – 15. Kořánek (Šimák, Štych), 23. J. Müller (Sláma), 30. Radosta (Pouch), 40. Šimák (Štych, Gřegořek), 40. Radosta TS, 45. Suchan, 60. Suchan (Štych).
Rozhodčí: Jílek – Zelenka, J. Macháček.
Využití: 0:2.
Diváků: 315.
HC Strakonice: Štrobl – M. Hrubý, D. Škoda, Topinka, D. Papež (30. D. Kovář), L. Hrubý, Jan Hřebíček – J. Švec, Jiřinec, Křenek, P. Řehoř, T. Růžička, Ruda, P. Šebesta, Dlouhý, L. Bednařík, od 41. navíc Mikeš. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
HC Milevsko: Panec – Štych, Pletka, Gřegořek, Jíška, J. Havran, Votruba – Radosta, Suchan, Hamerle, T. Bílek, Šimák, Kořánek, Sláma, J. Müller, Fořt, Reindl, Pouch, T. Hájek. Trenér Emil Švec st.

17. 08. 2019 Jednadvacetiletý centr Milan Dančišin po loňském vcelku úspěšném vstupu do Chance ligy, kde sehrál čtyřiašedesát utkání (včetně baráže o extraligu) za Motor s bilancí 3 + 8 nezískal letos místo v budějovickém kádru a po neúspěšném testu v Dukle Jihlava zamířil do druholigového HC Tábor - tam loni nastoupil čtyřikrát v rámci střídavého startu. Mužstvo od Jordánu bude v nadcházející sezoně výrazně posílené i několika dalšími hráči, jejichž příchody jsme již avizovali dříve.
16. 08. 2019 Příprava: EHC Black Wings Linec - ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Góly: 16. Florek, 32. DaSilva, 40. Mc Neil, 60. Lebler – 24. J. Veselý.
16. 08. 2019 Druholigový tým českobudějovického David Servisu vstoupil do přípravy na nadcházející ročník pomaleji, než jihočeští konkurenti z Tábora a Písku. Na suchu se hráči řídili individuálními plány, od začátku srpna jsou na ledě pod vedením trenérského asistenta Jiřího Fedura. Kádr se bude skládat postupně, zatím jsou známé jen odchody (Jiří Bárta, Radoš, Trummer ml. do Tábora, D. Dudáček do M. Budějovic). První příravný duel proti juniorce Motoru se chystá na polovinu příštího týdne (21. nebo 22. srpna).