Celek Motoru na sledgích zatlačil do kouta Kohouty, ale potom ho rozdupali Mustangové

10.01.2017

Víkend po Třech králích svedl dohromady letos poprvé osmičku týmů v České sledge hokejové lize. Předposlední dvoukolo základní části zastihlo jihočeského zástupce Motor sledge na domácím ledě, nikoliv však v krajské metropoli, ale v Jindřichově Hradci, kde Jihočeši s rakouskými posilami odehráli dva diametrálně odlišné zápasy. Díky těsnému vítězství nad marodkou zuboženým souborem z Olomouce poskočili na šesté místo, následně však utrpěli hrozivý debakl od Pardubic.


JINDŘICHůV HRADEC – Na budějovických kluzištích nenašli motoráci na sledgích volnou kapacitu pro ligový termín, ale vůbec si nestěžovali, neboť na Zimním stadionu Jana Marka vždy nacházejí výborné zázemí a vstřícný přístup. Ani tentokrát nedošlo k výjimce. Před sobotním duelem s Olomouckými Kohouty (hrálo se od 16.30) cítili Jihočeši šanci na dobrý výsledek. Měli stejný počet bodů a jenom horší skóre je odsouvalo na sedmou pozici. Do karet jim nahrála skutečnost, že hosté přijeli kvůli chřipkové epidemii s minimálním počtem sedmi hráčů do pole. 

Aktivněji začali Hanáci. Nasadili značné tempo, ale vzhledem k prořídlé sestavě brzy ztráceli dech. Domácí je vytrestali třemi trefami v závěru úvodního dějství, přičemž na 3:0 zvýšili pouhou vteřinu před sirénou. V prostřední části se celkově zpomalil pohyb a hosté vrátili Jihočechům úder v podobě korigujícího gólu, když jenom vteřina chyběla do přestávky. Závěr byl dramatický, skóre se vyvíjelo ve sledu 3:2, 4:2, 4:3. „Nakonec jsme to ubojovali a byli rádi za vítězství,“ pravil s úlevou vedoucí týmu a zároveň třetí brankář Michal Havelka.    

Postrádali koncentraci. Vůbec nebránili

Cestu k nedělnímu rannímu souboji (buly se vhazovalo v 9.45) měli paradoxně delší domácí sáňkaři, kteří se sjížděli ze svých domovů v kraji, zatímco pardubičtí Mustangové nocovali v penzionu poblíž Jindřichova Hradce. Bohužel, hráči Motoru si nedali příliš záležet na včasném příchodu. Sotva se stačili převléct, začínal zápas. Jejich počínání mezi mantinely se proměnilo v jeden veliký zmatek a důsledek byl z jejich pohledu hrůzostrašný. Po necelých osmi minutách prohrávali 0:8.

Ve druhé periodě se budějovickému týmu podařilo třikrát skórovat, ale konečný rezult 3:19 se stal nejhorším v klubové historii. Střelnici si otevřela pardubická dvojice Pavel Kubeš (český reprezentant) – Bernhard Hering (německý reprezentant), která dohromady nasbírala pětadvacet kanadských bodů. Hosté přiznali, že jim šlo o skóre, které budou potřebovat pro výhodnější nasazení do play off. „V Pardubicích jsme prohráli 0:11. Nečekal jsem, že může být ještě hůř,“ přiznal Michal Havelka.

Domácím chyběla koncentrace na zápas, ať byl důvod jakýkoliv. Postrádali i letošní brankářskou jedničku Michaela Ossmitze, dlouho dopředu však věděli, že po utkání s Olomoucí odcestuje do Rakouska a nebude k dispozici. Do brankoviště se postavil David Švec. Nedávalo by však smysl hledat výmluvy ve změně na tomto postu. „Soupeř nás zatlačil od první chvíle a my jsme vůbec nebránili,“ doplnil Michal Havelka, jehož tým se v posledním dvoukole za dva týdny představí na Moravě. Potom ho čeká novinka – play out.

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga, 11. a 12. kolo:

Motor sledge Č. Budějovice – SOHO Olomoučtí Kohouti 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
12. Kalegeris, 13. Haindl (David), 15. Kalegeris, 42. Kalegeris (Haindl) – 30. Gergerly (Radim Mikuš), 32. Stašák (Ferenčík), 42. Stašák (Radim Mikuš, Ferenčík).
Rozhodčí: Martin Hamr – Petr Voves, Martin Voves.
Vyloučení: 2:2.
Využití: 1:0.
Diváků: 45.
Motor sledge: Ossmitz – Rumplík, Ebendorfer, Schichler – Klíma, Kalegeris, Haindl, Kalina, David, Jos. Dvořák. Trenér Jan Janda. Vedoucí Michal Havelka.
Hráno v Jindřichově Hradci, 7. ledna 2017.

Motor sledge Č. Budějovice – SHK Mustangové Pardubice 3:19 (0:8, 3:5, 0:6)
Góly a nahrávky:
20. Rumplík (Kalegeris), 26. Kalegeris, 30. Kalegeris (Haindl) – 2. P. Kubeš (Hering), 3. Kolek, 3. P. Kubeš, 3. Hering (Doležal), 4. Hering (R. Buhr), 5. Hering, 5. Štěpják (Hering, P. Kubeš), 8. Hering (Ledvinka), 16. Doležal (Hering), 17. Doležal (P. Kubeš), 17. P. Kubeš (Michalec), 22. Hering, 26. Hering (P. Kubeš), 35. P. Kubeš (Hering), 35. P. Kubeš (Hering), 36. P. Kubeš (Hering, Michalec), 37. P. Kubeš (Doležal), 38. Hering (P. Kubeš), 40. P. Kubeš (Hering).
Rozhodčí: Martin Hamr – David Bušta, Jan Slavík.
Vyloučení: 2:1.
Využití: 0:1.
Diváků: 23.
Motor sledge: Švec – Rumplík, Ebendorfer, Schichler – Klíma, Kalegeris, Haindl, Kalina, David, Jos. Dvořák. Trenér Jan Janda. Vedoucí Michal Havelka.
Hráno v Jindřichově Hradci, 8. ledna 2017.

Příští utkání:

13. kolo, sobota 21. ledna
HC KES Studénka – Motor sledge Č. Budějovice
14. kolo, neděle 22. ledna
SHK LAPP Zlín – Motor sledge Č. Budějovice

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web