Č. Krumlov vyhrál v Soběslavi přímý souboj o druhou příčku. Radomyšl přestřílela Hlubokou

14.11.2021

Ze dvou nedělních dohrávek 10. kola Krajské ligy mužů byl trhákem pro fanoušky přímý souboj o druhou příčku v tabulce mezi Spartakem Soběslav a Slavojem Český Krumlov. Domácí začali velmi dobře, ale jejich třígólový náskok se zvolna tenčil, až si nakonec hosté vynutili prodloužení, v jehož úvodu šťastně vstřelili vítězný gól. Ve druhém souboji mezi Radomyšlí a Hlubokou na píseckém ledě byl vývoj mnohem jasnější. Zápas od prvních minut režírovali Sokolové.

JIŽNÍ ČECHY – Více než dvě stovky diváků v Soběslavi jásaly nad rychlým vedením Spartaku 3:0. Po třetím gólu, který padl v přesilovce, vyměnili hosté gólmany a postupně srovnávali krok. Brzy po zahájení třetí periody za stavu 3:3 nevyužili Krumlovští dvouminutovou výhodu pět na tři, načež inkasovali čtvrtý gól. Srovnali tři a půl minuty před sirénou. Do prodloužení se přenášel zbytek dvouminutového trestu domácího Jana Píhy a sotva se provinilec vrátil na led, rozhodli hosté nápřahem od modré čáry. „Zaspali jsme druhou část, ve třetí se to lámalo v drobnostech,“ uvedl soběslavský kouč David Pánek. „V prodloužení jsme byli šťastnější,“ dodal za vítěze Vilém Migl ml.

V Písku dokázali hlubočtí Rytíři zareagovat na vedoucí trefu Radomyšle, ale potom už jenom narůstal náskok Sokolů. Oba celky se blýskly vysokou efektivitou v početní výhodě. Střelcům na obou stranách se podařilo shodně využít dvě přesilovky ze třech. „Větší část zápasu jsme byli lepším týmem. Dávali jsme pěkné góly a nepřipustili žádné drama. Předváděli jsme docela hezký hokej,“ pochaloval si trenérský asistent Radek Volf st., jenž začal pomáhat na střídačce Radomyšle po rezignaci Davida Míky. „Utekla nám úvodní třetina,“ mrzelo hlubockého kouče Petra Bělohlava st. „Proti bruslivému soupeři jsme se nedokázali vrátit do zápasu,“ doplnil zklamaně.

Krajská liga, dohrávky 10. kola:

OLH Spartak Soběslav – HC Slavoj Č. Krumlov 4:5 v prodl. (3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)
2. A. Přibyl (A. Čížek, O. Pánek), 8. T. Tržil (Žákovský, Jak. Šimák), 14. Kanov (Hák, Žákovský), 45. Hák (Žákovský, Jak. Šimák) – 14. F. Čížek (J. Trummer ml., Jak. Marek), 24. Klíma (Jak. Marek, Gallistl), 27. J. Krcho (Gallistl, Klíma), 57. J. Trummer ml. (J. Fučík, Břečka), 61. D. Svoboda (J. Trummer ml., J. Kadlec).
Rozhodčí: Trnka – D. Dudáček, Komzák.
Vyloučení: 9:8.
Diváků: 230.
Sp. Soběslav: Baloun – Kanov, T. Tržil, A. Čížek, Hubata, Pauš, Hubáček – Hák, Žákovský, Jak. Šimák, O. Pánek, A. Přibyl, Píha, J. Škoda, Mart. Novák, Himpan. Trenér David Pánek.
Č. Krumlov: Pícha (14. Spáčil) – F. Čížek, Gallistl, Machálek, Kozák, Řepa, D. Svoboda, Břečka – Michalec, V. Krcho, Hakl, J. Kadlec, J. Krcho, Vondřich, J. Trummer ml., Jak. Marek, Klíma, J. Fučík. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
Hrálo se 14. listopadu 2021.

TJ Sokol Radomyšl – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
Góly a nahrávky: 2. M. Novotný (R. Volf ml.), 9. Suda (A. Novák), 17. R. Volf ml. (Stauber), 18. J. Řehoř (Hovora), 31. M. Novotný (Kulvejt), 32. J. Řehoř (M. Hřebíček, A. Novák), 44. M. Hřebíček (Hovora), 56. A. Novák (M. Hřebíček) – 8. Matys (Moudrý, Robin Rákosník), 29. Matys (Dašek), 41. Miler (Schmidmayer).
Rozhodčí: M. Lukáš – Jan Lang, Zíka.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 2:2.
Diváků: 55.
S. Radomyšl: V. P. Buchta – Hanus, Krejsa, Suda, M. Hřebíček, Kulvejt, Pěnička – Vlk, Jungbauer, V. Brož, A. Novák, Hovora, J. Řehoř, M. Novotný, R. Volf ml., Stauber. Trenéři Milan Tollinger, Matěj Krejsa a Radek Volf st.
TJ Hluboká: Dašek – Roman Rákosník ml., Škopek, Žlůva, Robin Rákosník, Formánek, Mayer – Schmidmayer, Miler, Bendík, Matys, Moudrý, J. Melichar ml., Kantor, Matěj Dvořák, Arnold. Trenéři Petr Bělohlav st., Filip Hejda a Milan Nedoma.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.